У Дрогобичі може закритися популярний інтернет–ресурс, завдяки рішення суду… (заява КЗУЖ)
|
|
Новини
|
Написав(ла) Koмітет захисту українських журналістів
|
02.04.2012 |
Комітет захисту українських журналістів (КЗУЖ) висловлює протест проти рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області, який наклавши необґрунтований арешт на рахунки шеф-редактора сайту "Дрогобичінфо" ("droginfo.com.ua") Максима Федиса, поставив на грань існування незалежний та популярний у західному регіоні інтернет-ресурс.
Як зазначає Максим Федис, усе почалося із публікації казки про азійсько-дрогобицьке королівство. За його словами, після цього один чоловік, котрий впізнав себе в казковому герої, подав позови про відшкодування завданої моральної шкоди ( 50 000 грн.) до газети "Гомін Галичини" та до шеф-редактора сайту "ДрогобичІнфо". Позивач також має претензії і до журналістки "Гомін Галичини" Ганни Баневської.
15 березня 2012 року Дрогобицьким міськрайонним судом, на підставі заяви Мирона Чернеця, винесено ухвалу про забезпечення позову у справі про захист честі, гідності та ділової репутації і відшкодування моральної шкоди. Відповідно до вказаної ухвали, суд постановив накласти арешт на кошти Максима Федиса, що знаходяться в банківських установах, а у випадку їх недостатності – на належне йому майно, аж до ухвалення рішення по справі.
Цікаво, що заява позивача про забезпечення позову не містить жодних обґрунтувань щодо відсутності гарантій виконання рішення суду, у разі задоволення позовних вимог. У заяві містяться припущення, на кшталт: що, можливо, в майбутньому, рішення не буде виконано. Поза увагою залишається відсутність самого факту доведеності завданих збитків, факту існування моральної шкоди тощо.
Судом також не враховано, що накладання арешту на рахунки М. Федиса обмежить його у можливості розпоряджатись власними коштами, як суб’єкта підприємницької діяльності на тривалий період, що однозначно завдасть шкоди, порушить права інших осіб, найперше користувачів сайту "ДрогобичІнфо", роботу якого поставлено під загрозу.
Жодних причин, у зв’язку з якими потрібно забезпечити позов, у позивача не було. То ж забезпечення позову у вигляді накладення арешту на кошти ні позивачем, ні судом не мають належного обґрунтування.
То ж з огляду на вказані факти, Комітет захисту українських журналістів вважає вище зазначені дії суду грубим порушенням законодавства і трактує їх як потурання рейдерству і намагання залякати журналістів. Суд, фактично, заблокував діяльність суб’єкта господарювання. То ж виходить, що будь-хто, і з будь-яких причин, без належного юридичних обґрунтування і будь-яких наслідків для себе, може безкарно розправлятись із неугодними мас-медіа. У такій ситуації про свободу слова говорити не доводиться.
Промовиста деталь – цю ухвалу суд виніс за відсутності відповідача, якого не було належним чином повідомлено про час та місце судового засідання і він не мав можливості висловити свої заперечення щодо винесеної ухвали.
Такі дії суду і його рішення викликали обурення серед журналістів та громадськості. То ж 30 березня Дрогобицький міськрайонний суд вимушений був скасувати арешт на кошти, хоча загроза неадекватних рішень суду щодо журналістів та видань зберігається.
То ж єдиною протидією упередженості суду та закулісним діям недоброзичливців незалежних мас-медіа у Дрогобичі, є солідарні дії журналістів та громадськості.
КЗУЖ висловлює свою підтримку представникам мас-медіа із Дрогобича, які піддаються нелегким випробуванням, й надалі інформуватиме громадськість України і міжнародні структури про те, що діється у Дрогобичі. Комітет захисту українських журналістів має намір вдаватися до акцій підтримки журналістів із Дрогобича, які відстоюють своє право на професію та свободу слова.
Koмітет захисту українських журналістів
Переглядів: 4899
|