Кримінал
|
Написав(ла) Олена Герасим, "Дрогобицька газета"
|
18.04.2012 |
До нашої редакції звернулась жителька Дрогобича, пані Ганна обурена діяльнісю ОСББ до якого належить її будинок. Ми вирішили розібратись в ситуації залучивши в якості консультанта, юриста Олександра Петруняка, керівника львівської юридичної фірми "Асоціація сили права". Зі слів пані Ганни конфлікт між нею та керівником ОСББ виник по причині наявності у пані Ганни підключення до Інтернету.
Одного дня у пані Ганни виникли перебої в роботі Інтернету, вона звернулась до технічної підтримки Інтернет-провайдера . Працівники Провайдера прийшли того ж дня, проте усунути несправність не змогли. Керівник ОСББ не пустив в технічні приміщення будинку де проходять кабельні комунікації. Свої дії керівник ОСББ пояснив тим, що на його думку Інтернет-провайдер платить надто мало коштів ОСББ і таким чином ОСББ намагається примустити Провайдера платити їм значно більше. В офісі Інтернет-провайдера, пані Ганні повідомили, що ОСББ вимагає непомірну оплату за право підключати до Інтернету жителів її будинку. Оплату, яка в десятки раз перевищує реальні витрати, які несе ОСББ і в разі задоволення вимог ОСББ вартість Інтернету виросла б у кілька разів. Крім цього керівник ОСББ погрожує у випадку невиконання його вимог порізати всі кабелі зв’язку. Особисте звернення пані Ганни до керівника ОСББ закінчилось брутальною лайкою та погрозами зі сторони керівника ОСББ, який називає себе не інакше як - господарем будинку.
Через кілька днів подібна ситуація виникла ще у кількох жителів. Виявилось що керівник ОСББ свої погрози виконав і направду порізав всі Інтернет-комунікації.
Ми звернулись за коментарем до юриста Олександра Петруняка. Як бути жителям в такій ситуації?
В першу чергу слід знати, що згідно ст. 4 Закону України "Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків", ОСББ є неприбутковою організацією і заробляти на Інтернет-провайдерах немає жодного права. Згідно цієї ж ст. 4 - "Основна діяльність об’єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном, сприяння членам об’єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг". Технічні приміщення власне і є спільним майном а до інших послуг відноситься в тому числі і Інтернет.
Намагання ОСББ отримувати прибутки на провайдерах Інтернету повинно зацікавити податкову інспекцію та відділ міліції по боротьбі з економічною злочинністю. А от пошкодження ліній зв’язку - це відвертий кримінал! З’ясовувати чи законно проведені комунікації повинно не ОСББ а компетентні ограни. А демонтовувати їх можливо тільки після рішення суду! А так, пошкодження керівником ОСББ ліній зв’язку це кримінальний злочин передбачений ст. 360 Кримінального кодексу - "Умисне пошкодження ліній зв’язку". Санкція статті - до двох років позбавлення волі.
Наразі можемо пані Ганні порадити звернутись з відповідними заявами в міліцію, прокуратуру та податкову міліцію. Ми будемо стежити за розвитком ситуації та в наступному номері газети обов’язково повідомимо чим закінчилось протистояння жителів та ОСББ.
Переглядів: 7696
|