Лічені дні мене і моїх ровесників ще називатимуть випускниками, одинадцятикласниками. А далі – події будуть розгортатися з шаленою швидкістю і матимуть для нас доленосне значення. Однак поки що ми турбуємося лише успішним написанням ЗНО і… випускним! Так, саме випускним балом, як його традиційно називають.
І навіть незважаючи на те, що цьогоріч перші тестування для нас, абітурієнтів, відбудуться ще до останнього дзвінка, а що сам випускний буде проведено під час короткої перерви між тестами, випускники мають абсолютне переконання не змінювати традиції і відзначити це свято яскраво і незабутньо.
Ось тут усе починається: метушливі пошуки суконь і костюмів, замовлення ресторанів, музик, відеооператорів. А ще послуги стилістів – зачіска, манікюр і макіяж, різні організаційні питання та інше. Лише після того, як усе зроблено і про все домовлено, батьки, зазвичай, підраховують витрачені кошти. Як правило, вони залазять у зашморг боргів, бо намагаються створити ідеальний день для свої чад, адже це свято буває раз у житті. У деяких родинах гроші на це дійство відкладають ще з початку року, зважаючи на економічну кризу і тотальну зубожілість.
То ж скільки коштує випускний? Які суми тільки не називаються! Я гадаю, що ми самі несемо відповідальність за той ажіотаж, який створено довкола випускних, але відмовитися від стереотипного мислення не поспішаємо. Усе списуємо на ментальність і традиційність.
Окремою темою у розмові є організаційні питання: купівля квітів і саме місце святкування випускного. У середньому невеличкий букет коштує приблизно 70-100 гривень. Щодо другого пункту, то кожен розважальний заклад має свою ціну. Найдорожчими, а отже, – найпрестижнішими для святкування вважаються "Міленіум", "Козацький хутір", "Гражда", "Фата моргана", "Пристань" (на "Заліссі"). Деякі школи наймають навіть ведучих, які цілу ніч розважають юнь! Ось такі часи тепер!
Певні гроші витрачаються і на подарунки школі (хоча, як правило, це символічний дарунок у вигляді книг, фізичних карт чи под.). А от сукня або костюм потрібні якнайкращі, принаймні так у нас заведено!
Після урочистостей у школі, отриманого атестату і маси емоцій – у ресторан, "на якому" точно заощадити не вдасться, адже на їжу батьки розщедрюються (ну, аби стіл був небідний!). А стіл і справді, як на розкішному весіллі!
Я зі своїми однокласниками відзначаю випускний у недешевому ресторані, хоча й не надто престижному. Первинні внески за наше "широке святкування" – близько 600 гривень з дитини та 300 з дорослого. Як привило, ресторани з оптимальними цінами та середнім рівнем послуг бронюються ще за рік-два до свята, а отже, – залишаються дорогими.
У вас син? Тоді ви маєте привід порадіти: вдасться трохи заощадити грошей. Що потрібно придбати хлопцеві? Перш за все, – елегантний костюм та сорочку. Ціна такого комплекту цьогоріч складає приблизно 1000-1600 гривень. Зрозуміло, що брендовий костюм коштуватиме до тисячі доларів або й більше (підіть на площу, побачите таких чимало!). Вартість взуття близько 500-750 гривень (за таку ціну – китайські мешти середньої якості).
Якщо це весь перелік покупок для хлопців, то у дівчат він чи не вдвічі більший. Найголовнішою деталлю нашого (дівчачого – авт.) вечірнього вбрання є, безумовно, сукня. Оскільки їх асортимент величезний, то і ціни не однакові – від 1150 до 3500 гривень. Однак простіше і дещо дешевше вшити сукню (так робить багато моїх подруг). Додамо до сукні ще прикраси: сережки, браслети і намисто. Ціна набору біжутерії становить від 150 до 350 гривень. Сума кругленька…
А ще й туфлі потрібні під колір сукні й сумочки, вартість яких коливається у межах від 700 до 1200 гривень, то сума таки величенька! Та на цьому витрати батьків одинадцятикласниці не закінчуються: на черзі манікюр – 70-250 гривень, зачіска – 170-350 гривень, макіяж – 150-200. Багато моїх подруг, які вміють цінувати батьківську копійчину, роблять усе це самі. Але якщо навіть у нас, юних галичанок, з’явилося непереборне бажання заощадити, то ми однаково не повторимо "подвиг" Елізабет Расмусон. Учениця середньої школи міста Гарнер (штат Айова) має намір з’явитися у сукні, власноруч зробленій з обгорток від жувальної гумки. Нам дивно і незвично, зате вона може бути впевнена, що іншої такої у нікого не буде, ще й гроші заощадила.
Отже, щоб спорядити на випускний юнака, потрібно витратити 2350 гривень. Якщо ж йдеться про панну, – ця сума коливатиметься від 2390 до 4650 гривень. І це лише приблизні цифри. Додайте до цього ще вартість святкового меню у ресторані чи барі, оплату послуг офіціантів. Тому випускний бал – свято не з дешевих, і батькам сучасних одинадцятикласників доведеться добряче трясти гаманцями...
Переглядів: 6814
|