По чім нині випускні?

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Олеся Федьків   
05.05.2012
Гроші Лічені дні мене і моїх ровесників ще називатимуть випускниками, одинадцятикласниками. А далі – події будуть розгортатися з шаленою швидкістю і матимуть для нас доленосне значення. Однак поки що ми турбуємося лише успішним написанням ЗНО і… випускним! Так, саме випускним балом, як його традиційно називають.

І навіть незважаючи на те, що цьогоріч перші тестування для нас, абітурієнтів, відбудуться ще до останнього дзвінка, а що сам випускний буде проведено під час короткої перерви між тестами, випускники мають абсолютне переконання не змінювати традиції і відзначити це свято яскраво і незабутньо.

Ось тут усе починається: метушливі пошуки суконь і костюмів, замовлення ресторанів, музик, відеооператорів. А ще послуги стилістів – зачіска, манікюр і макіяж, різні організаційні питання та інше. Лише після того, як усе зроблено і про все домовлено, батьки, зазвичай, підраховують витрачені кошти. Як правило, вони залазять у зашморг боргів, бо намагаються створити ідеальний день для свої чад, адже це свято буває раз у житті. У деяких родинах гроші на це дійство відкладають ще з початку року, зважаючи на економічну кризу і тотальну зубожілість.

То ж скільки коштує випускний? Які суми тільки не називаються! Я гадаю, що ми самі несемо відповідальність за той ажіотаж, який створено довкола випускних, але відмовитися від стереотипного мислення не поспішаємо. Усе списуємо на ментальність і традиційність.

Окремою темою у розмові є організаційні питання: купівля квітів і саме місце святкування випускного. У середньому невеличкий букет коштує приблизно 70-100 гривень. Щодо другого пункту, то кожен розважальний заклад має свою ціну. Найдорожчими, а отже, – найпрестижнішими для святкування вважаються "Міленіум", "Козацький хутір", "Гражда", "Фата моргана", "Пристань" (на "Заліссі"). Деякі школи наймають навіть ведучих, які цілу ніч розважають юнь! Ось такі часи тепер!

Певні гроші витрачаються і на подарунки школі (хоча, як правило, це символічний дарунок у вигляді книг, фізичних карт чи под.). А от сукня або костюм потрібні якнайкращі, принаймні так у нас заведено!

Після урочистостей у школі, отриманого атестату і маси емоцій – у ресторан, "на якому" точно заощадити не вдасться, адже на їжу батьки розщедрюються (ну, аби стіл був небідний!). А стіл і справді, як на розкішному весіллі!

Я зі своїми однокласниками відзначаю випускний у недешевому ресторані, хоча й не надто престижному. Первинні внески за наше "широке святкування" – близько 600 гривень з дитини та 300 з дорослого. Як привило, ресторани з оптимальними цінами та середнім рівнем послуг бронюються ще за рік-два до свята, а отже, – залишаються дорогими.

У вас син? Тоді ви маєте привід порадіти: вдасться трохи заощадити грошей. Що потрібно придбати хлопцеві? Перш за все, – елегантний костюм та сорочку. Ціна такого комплекту цьогоріч складає приблизно 1000-1600 гривень. Зрозуміло, що брендовий костюм коштуватиме до тисячі доларів або й більше (підіть на площу, побачите таких чимало!). Вартість взуття близько 500-750 гривень (за таку ціну – китайські мешти середньої якості).

Якщо це весь перелік покупок для хлопців, то у дівчат він чи не вдвічі більший. Найголовнішою деталлю нашого (дівчачого – авт.) вечірнього вбрання є, безумовно, сукня. Оскільки їх асортимент величезний, то і ціни не однакові – від 1150 до 3500 гривень. Однак простіше і дещо дешевше вшити сукню (так робить багато моїх подруг). Додамо до сукні ще прикраси: сережки, браслети і намисто. Ціна набору біжутерії становить від 150 до 350 гривень. Сума кругленька…

А ще й туфлі потрібні під колір сукні й сумочки, вартість яких коливається у межах від 700 до 1200 гривень, то сума таки величенька! Та на цьому витрати батьків одинадцятикласниці не закінчуються: на черзі манікюр – 70-250 гривень, зачіска – 170-350 гривень, макіяж – 150-200. Багато моїх подруг, які вміють цінувати батьківську копійчину, роблять усе це самі. Але якщо навіть у нас, юних галичанок, з’явилося непереборне бажання заощадити, то ми однаково не повторимо "подвиг" Елізабет Расмусон. Учениця середньої школи міста Гарнер (штат Айова) має намір з’явитися у сукні, власноруч зробленій з обгорток від жувальної гумки. Нам дивно і незвично, зате вона може бути впевнена, що іншої такої у нікого не буде, ще й гроші заощадила.

Отже, щоб спорядити на випускний юнака, потрібно витратити 2350 гривень. Якщо ж йдеться про панну, – ця сума коливатиметься від 2390 до 4650 гривень. І це лише приблизні цифри. Додайте до цього ще вартість святкового меню у ресторані чи барі, оплату послуг офіціантів. Тому випускний бал – свято не з дешевих, і батькам сучасних одинадцятикласників доведеться добряче трясти гаманцями...

Переглядів: 6814

Коментарі (12)
 
Олесю, Ви молодець. Видно, щл ви знаєте, чого хочете. Стаття тематична, актуальна, цікава!  
 
Вітаю і бажаю подальших успіхів на ниві газетярської справи.
Рейтинг: 6+ -5-
 
Найка, 08:40 05 травня 2012 р.
 
Вцілому розходи значні. Однак ціни вказуєте дещо завищені: манікюр роблять і за 30 - 40 грн, мешти за 750 - польські з "Марічки".  
Сукню треба шити, а не "вшити" (сприймається як "завузити"). Не розумію, чому розцінюєте це як запасний аеродром. Навпаки, пошити - чудовий спосіб виявити свою індивідуальність, підкреслити стиль. 
У мене також випускниця. Батьки класу контролюють кожну гривню, тому виходить гарно, але не надмірно. Про весільне меню Ви теж "перебрали". Звичайно, урочистість не буде відбуватись за порожніми столами, але і рябчиків ми не замовляли.  
Хоча я згодна з Вами - розходи немалі. Одначе це справді раз у житті, та й для самих випускників випробування, як поводитись. Справа не в розтратах, а в наших мізерних зарплатах.
Рейтинг: 12+ -3-
 
, 14:34 05 травня 2012 р.
 
Так...Колись були випускні вечори .без тих тисяч, без "золотих" подарунків вчителям, без символічних подарунків школі у вигляді м"яких крісел для вчительсьських, чи то побутових електричних приладів в кабінет директора, завучів.Не проходило і без казусів...Але в даний час, коли над країною криза, витрачати тисячі на випускні вечори, на одяг не кожним батькам по кишені.От і відмовляються діти іти на випускні урочистості, майже в кожному класі не менш 10 чоловік! І скільки не піднімалося питання про заборону гулянок в ресторанах, кафе, де випускники, а вони ж діти 16-17 років! -закінчують пиятиками і це, коли законом ЗАБОРОНЕНО продавати таким молодим особам спиртні напої! Добре якщо ще не криміналом, хоча...буває всяке.Так де ж ВЛАДА? Чому , маючи величезний штат освітян, методистів, керівництва освітою в місті, районі, не можна СКЛАСТИ СЦЕНАРІЙ СВЯТА ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ, на якому було б і цікаво, і без таких тисячних витрат? Зарплатою освітяни не обділені, то чому ж так БЕЗВІДПОВІДАЛЬНО відносяться вони до цього останнього свята для своїх випускників?ЧОМУ ТІЛЬКИ І ЧЕКАЮТЬ НА ЗАПРОШЕННЯ " НА ХАЛЯВУ" погуляти в ресторані чи кафе та на подарунок з камінчиком на палець або ж на шию ? ТО Ж І НЕ ГНІВАЙТЕСЯ, ЯКЩО ПІСЛЯ ТАКИХ ВИПУСКНИХ ВАШІ ВИПУСКНИКИ ПРОСТО НЕ ХОЧУТЬ ВАС ВПІЗНАВАТИ !
Рейтинг: 7+ -7-
 
Мухамед Алі, 17:05 05 травня 2012 р.
 
Шановні Батьки-мажори, чиї діти, з Вашої Мовчазної Згоди стають у буквальному розумінні рекетирами ще у школі! Пропоную такий варіант жорсткої економії: попросіть освітян, аби залишили Ваших Чад ще на рік у школі (по-народному- на другий рік). Цим Ви дасте також змогу правоохоронцям спокійно поспати бодай одну ніч. Для них це важливо, та й для країни- також! А для себе- зекономите оті нікому непотрібні витрати!
Рейтинг: 4+ -3-
 
Читач, 18:21 05 травня 2012 р.
 
Ой , не журіться любі, галіцмани зі шкіри вилізуть, але мештики і і всякі лашки будуть в їхніх чад на висоті, а от щоб щось в голівоньку вкласти , ось тут будуть великі проблеми
Рейтинг: 5+ -3-
 
немісцевий, 19:25 05 травня 2012 р.
 
Бо й справді. Хіба не кожна мама прагне, аби її чадо виглядало найкраще? Хіба не кожна готова кредит взяти, аби лиш заплатити за іспити, випускний та за вступ...А навіщо? Життя ж показує, що все це суєта суєт. І чому наші вчителі з радістю приймають дарунки, чекають на розкішний стіл.Замість того, щоб організувати конкурс на кращу сукню, котру дівчатка пошиють власноруч з ситцю чи якогось легкого й недорогого матеріалу? Чи на сорочку, вишиту в народному стилі, котру можна починати вишивати в 9-ому класі і закінчити на випускний? Чому ми так боготворимо того золотого тельця, навіть тоді, коли в кишені кожного майже й країни (крім злодіїв і рекетирів) гуляє вітер? що це за страх такий: аби не гірше, аніж той чи інший? Було б смішно, коли б не ставало так страшно за наші душі...
Рейтинг: 3+ 0-
 
Немісцевий має рацію, 14:15 06 травня 2012 р.
 
Давно не володієш ситуацією, Алюша, з порядних на запрошення плювали, і давно не ходять, бо нехтують халявою...
Рейтинг: 1+ 0-
 
мухамадов1, 10:32 07 травня 2012 р.
 
Лізьте зі шкіри, шановні батьки випускників, догоджаючи своїм чадам, задовільняйте усі їх примхи, щоб були "не гірші", а потім їдьте відпрацьовуйте за кордон; наливайте їм, неповнолітнім, спиртне та пийте з ними "на бруденшафт" на цьому "святі, яке буває раз у житті"... Але не дивуйтесь потім, коли дітоньки не цінують того, що мають, а батьки для них є лише виконавцями їх забаганок. Важко заробленими, чи позиченими грошами батьки із власної і добровільної згоди оплачують моральну деградацію своїх чад. Бо поряд багато тих, хто потребує, але ми та наші діти цього скромно не помічаємо, водночас не забуваємо говорити про байдужість та жорстокість світу. А світ творимо ми самі...
Рейтинг: 1+ -1-
 
дрогобичанка, 15:15 07 травня 2012 р.
 
Нормальні батьки ніколи не будуть стільки витрачати грошей.Нехай випускники теж заробляють гроші.Ну а от стіл накрити можна.Як же без випивки.ЯК казав Остап Ступка "Людина яка не п"є або хвора або падлюка"
Рейтинг: 2+ 0-
 
диктатор, 23:34 07 травня 2012 р.
 
я б на їхньому місці зовсім би не йшов на випускний.так я був зробив.сказав що їду за кордон і все
Рейтинг: 2+ 0-
 
беркут, 00:27 08 травня 2012 р.
 
Зі всіма думками згідна.Я сама мама випускника.Мало того, що за наші гроші хочуть наїстися, напитися деякі нечесні батьки і вчителі, та ще й не мають гідності признати свою вину і повестися , як гідний класний керівник невинно ображеної дитини.ГАНЬБА! :cry :cry :cry
Рейтинг: 1+ -4-
 
nev, 19:08 08 травня 2012 р.
 
Мені здається, що витрати на гардероб та ресторан - це справа особиста, але коли батьківські колективи на чолі з класним керівником починають оголошувати суми, які треба витратити на екзамени - мається на увазі столи екзаменаторам та пакунки методистам та інспекторам, подарунки школі, які вже давно не стали символічними, то тут стає дещо лячно. Відгрімів випускний, відлунали останні дзвінки, було б цікаво, якщо батьки цьогорічних випускників поділилися фактами.
Рейтинг: 1+ 0-
 
, 17:51 26 травня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6106 днів)