20 травня, як ніколи, вулиці Дрогобича заповнили люди одягнуті у національні строї, адже саме цього дня у місті відбувався фестиваль рідної культури "Вишиванка-фест 2012".
Світлини зі свята "Вишиванка-фест 2012" дивіться у фотогалереї.
Розпочався захід із "Параду вишиванок", який пройшов від пам'ятника Івану Франку центральними вулицями, вулицями Стрийською та Грушевського до території Шпихліру, де відбувався уже сам фестиваль. "Парад" тривав до години часу, зате у ньому встигли взяти участь близько 500 дрогобичан та гостей міста.
Після приходу людей у вишиванках до Шпихліру розпочався і сам фестиваль численними виставками, ярмарком вишиванок, майстер-класами народних умільців. Багато людей приїхали здалека, щоб представити свої вироби дрогобичанам, зокрема були люди із Коломиї, Космача, Чернівців, Тернополя і т. д. Опісля розпочалась етно-частина фестивалю за участі "Ладканки", ансамблю лемківської пісні "Яворина", гуртів "Cherry band", "Йорий Клоц", "Тарасова ніч". По її закінченні стартував рок-концерт за участі гуртів "Ворст", "Спалені вітрила", "Тінь сонця" та ін. У фестивалі взяло участь близько 1500 осіб. Серед них були гості зі Львова, Стрия, Івано-Франківська та навіть з далекої Одеси навідались сюди, адже влітку вони схожий захід - "Вишиванковий фестиваль" проводять у себе.
За словами представників "Українського молодіжного прориву" - організатора свята, цей фестиваль є одним із кроків щоб прививати молодому поколінню любов до рідного: мови, традицій, звичаїв, музики, пісні; показати, що це є модно і сучасно і це є краще за те чужоземне, що нам нав'язують. Фестиваль організовували також, щоб підняти імідж міста Дрогобича, як одного із культурних центрів не тільки Львівщини, а й України.
За словами Андрія Яціва – представника організаторів, фест був також можливістю здобути новий досвід, піднятись на новий рівень розвитку організації та, звичайно, підняти рівень національної свідомості молодого покоління, показати дрогобичанам рідну культуру у її красі, популяризувати місто серед туристів.
"Завдання фестивалю ми виконали" - зазначає Андрій Кушнір, -"адже фест ми провели на високому рівні. Гурти, які були у нас, були надзвичайно задоволені сервісом, який ми їм надали, та й про озвучення добре відгукувались. Надзвичайно присутні були задоволені ярмарком та майстер-класами, адже нечасто можна поспостерігати за виготовленням глечиків, ляльок-мотанок, нечасто можна побачити такий вибір вишиванок різних регіонів Західної України".
Про користь фестивалю поки рано судити. Але деякі позитивні моменти уже можна побачити. Це зокрема хороші відгуки гуртів та гостей міста про наше місто, про організацію фестивалю. Тому, можна чекати їх на ступного разу у гостях. Також, сподіваємось, що якісна українська музика залишилась у серцях глядачів і витіснила із них надовго чужоземну, а вишиванка для них стала не просто одягом предків, а предметом національної ідентичності, який є не архаїзмом чи шароварщиною, як насаджувалось за часів окупації, а також стильним та модним одягом.
Переглядів: 6135
|