Баталії на промисловому ринку, що на П. Орлика, не вщухають. Доведені до відчаю рішенням влади та адміністрації КП "Дрогобицький ринок" щодо перенесення торгових місць з території ринку, підприємці готові боротися до кінця. Свою точку зору вони відстоюватимуть і під стінами міської ради. Їх вимоги зводяться до одного: "Дайте нам можливість торгувати, а не пересовуйте нас з облаштованого за наш кошт місця на місце нове, непристосоване для торгівлі". Мовляв, ми не проти того, що турецькі інвестори будують на П. Орлика торговий комплекс. Але це не повинно відбиватися на наших заробітках. Адже у нас - діти, сім'ї.
(натисніть на фото для перегляду, всього 6 фото і 2 документи)
Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, документ 1, документ 2.
Аби вирішити цю доволі болючу проблему, підприємці зверталися по допомогу і в обласну прокуратуру, і у Львівську обласну державну адміністрацію, писали до Києва. Відповіді поки що не отримали. Укладати договір щодо переходу на нове місце торгівлі люди відмовились. Під протестом укладання нового договору підписалося понад 200 осіб. Тих, кого мають першими перекинути на новоспечене торгівельне місце. Ось чим вони це мотивують.
Марія Гринда. - Я - пенсіонер. Почала працювати на ринку недавно, бо ж відомо, що пенсіонерів на роботу брати ніхто не хоче. Пенсія у мене мінімальна. А чоловік мій паралізований. Йому вкрай необхідні ліки та памперси. Якщо ринок закриють - то куди я піду?
Заробляю я тут невеликі гроші, торгую дріб'язковим товаром. Багато людей, які торгували на ринку, голосували за Олексія Радзієвського, бо думали, що за його керівництва містом ринку ніхто чіпати не буде. На жаль, сталося цілком протилежне. Досить велику частину ринку хочуть закрити, бо будують торговий центр. А хто в змозі орендувати ці торгові площі? Звичайно, не дрібні підприємці - люди, які торгівлею заробляють собі на шмат хліба. Маю надію, що влада більше не стоятиме осторонь наших проблем і з'ясує, хто хоче позбавити дрібних підприємців їхніх робочих місць. І чому вибір влади впав на нас, пенсіонерів, інвалідів... людей, які пішли працювати на ринок, бо не мали можливості найти собі іншого місця роботи. А не олігархів, які жирують, і думають, що за гроші можна купити совість. Зрозуміло, що надходження інвестицій у місто - дуже важливо. Але не ціною долей кількох сотень людей, які залишатимуться без можливості заробляти собі на життя.
Надія Ясеницька. - Займаюся підприємницькою діяльністю більше 20-и років. З них сім років торгувала в центрі міста. З жахом пригадую, як нас перенесли на нове місце торгівлі. Уночі. Нікого не попередивши... А вранці ми заледве впізнали ізуродувані наші шанси.
На П. Орлика торгую 13 років. За весь цей час справно сплачую податки, бо знаю, що торгівля - мій єдиний дохід на сьогоднішній день. А директор ринку примушує нас будувати за свій кошт магазини, виганяючи нас з робочих місць. А хіба ми усі платоспроможні будуватися? Я - ні. Товар у мене - не дорогий, торгівля неважна. Грошей заледве вистачає на прожиття. А у мене безробітні чоловік та син. Старенька мати хвора на цукровий діабет. Я - єдина годувальниця в сім'ї. Та хіба це болить адміністрацію ринку?
Ігор Гатлан. - Рік тому, коли я вклав гроші на придбання контейнера у ряді, який тепер йде на виселення, мене ніхто не попередив про такі зміни. Хоча адміністрація ринку зобов'язана була це зробити. Знаючи про умови реконструкції ринку, дирекція не мала права давати мені дозвіл на придбання торгового місця.
Два місяці тому нас без нашої згоди перенесли в тупікове, необлаштоване для торгівлі місце. Де навіть немає водовідводів. Тож після рясних дощів вода там стоїть по коліна. В таких умовах неможливо працювати, тож я змушений був закрити торгове місце.
Андрій Вайсгербер. Я - інвалід третьої групи. Пенсії за віком не отримую. Мене вже вдруге пересувають на інше торгове місце. А зараз взагалі хочуть його позбавити. А звідки мені брати кошти на лікування та на будівництво нової торгової точки на ще не побудованому турками новому ринку?
Лідія Надкернична. - Торгувати на ринку мене змусила безвихідь. Завод, на якому я працювала (ВАТ "Галол") розікрали. Працевлаштуватись на роботу (хоча в мене дві освіти - економічна та педагогічна) не мала можливості. Чоловік мій – пенсіонер, на роботу його, як і усіх пенсіонерів, брати не хочуть. Аби прогодувати сім'ю (на моєму утриманні двоє неповнолітніх дітей), орендувала місце на ринку. Тільки почала налагоджуватися торгівля - "бабахнула" криза. Торгівля впала, бо всі почали "пастися" на секонд-хендах. Ми заледве виживаємо. А тут ще й добровільно-примусово кажуть будуватися на новому ринку, де немає дринажу, охорони та належного благоустрою. І взагалі, про перенесення нас на нове торгівельне місце нас зобов'язані були попередити за рік до початку виконання робіт щодо реконструкції. Нам навіть не пояснили: на якій підставі нас переселяють? А територія нового місця для торгівлі прилягає до парку Новонароджених. Земля ця не належить КП "Дрогобицький ринок". Наскільки мені відомо вона є власністю громади міста. Якщо з'явиться новий власник, який викупить цю землю (не виключено, що це будуть турецькі інвестори), то куди нас знову переселятимуть?
Я згодна облаштувати місце для торгівлі, яке займаю, за власний кошт. Але будуватися на новому ринку не згідна. Бо не є платоспроможною. І де гарантія, що з нового торгового місця нас знову не "попруть". А на разі адміністрація ринку та міська рада цькують нас різноманітними безглуздими перевірками. Особисто на мене було застосовано психологічний тиск з боку адміністрації ринку. Прикро, що директор КП "Дрогобицький ринок" Віталій Мойсеєнко не тільки стоїть осторонь наших проблем, а й встромляє нам палиці в колеса.
Ми ініціюватимемо вимогу більшості невдоволених політикою Віталія Мойсеєнка підприємців щодо усунення його з посади директора КП "Дрогобицький ринок", оскільки він не відстоює наші інтереси, а дбає тільки за свої власні.
PS. Не все гаразд у адміністрації ринку і з погодженням можливості розміщення торгівельних рядів в органах Державного пожежного нагляду Дрогобицького району. Як стало відомо, згідно припису Державної інспекції техногенної безпеки України Головного управління Держтехногенбезпеки у Львівській області Дрогобицького району відділу №7/29 від 01.06 2012 р., погодження можливості розміщення торгівельних рядів по вул. П. Орлика в органах державного пожежного нагляду Дрогобицького району не розглядались. Звідси випливає, що новий план евакуації, який адміністрації ринку необхідно було подати на затвердження інспекції держпожежнагляду, з урахуванням намірів перекриття додаткового ряду, не розроблявся та не погоджувався. То ж на якій підставі підприємців виселяють з торгового ряду, навіть не узгодивши це питання у відповідній інстанції, невідомо.
До речі, погодження схем розміщення торгівельних рядів на ринку, що будується (де адміністрація планує переселити підприємців), з органами державного пожежного нагляду також не проводилось.
Переглядів: 8262
|