Дрогобич демонтував... партію, або чи стане ромська регіональною мовою Млинок?

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Юрій Федчак   
11.07.2012
Демонтаж10 липня Дрогобич відповів політичній партії "Народна партія" знаком протесту за зраду національних інтересів – прийняття закону про двомовність. З даху будинку по вулиці Лесі Українки, поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку було демонтовано зовнішню рекламу цієї партії. Це – реакція дрогобичан на змову народних депутатів Народної партії Володимира Литвина проти українства. І хоч спікер парламенту нещодавно подав заяву про відставку, таке відчайдушне рішення було прийнято на Народному віче, скликаному в Дрогобичі Страйковим комітетом.

(натисніть на фото для перегляду, всього 5 фото)

Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5.

Гігантські букви, мов пам’ятники більшовицької доби, були зняті і вивезені на звалище історії. Відтепер гучна назва не мулятиме очі перехожим. Взагалі така вивіска, наче ім’я Леніна на мавзолеї, дивувала приїжджих: невже ця партія така пошанована дрогобичанами, що займає аж цілий будинок? Насправді ж це була звичайнісінька вивіска на даху житлового будинку.

Отже, передувало такій події в Дрогобичі ухвалений 3 липня 2012 року в другому читанні і в цілому Верховною Радою України сумнозвісний законопроект № 9073 "Про основи державної мовної політики", ініційований народними депутатами від Партії регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим. Сьогодні цей антиукраїнський акт дотепно називають "КаКа", - від перших букв прізвищ авторів законопроекту. Відтак "за" проголосували 248 народних депутатів при мінімально необхідній кількості 226 голосів. З 248 депутатів проект закону у другому читанні підтримали 190 депутатів з Партії регіонів, 1 представник НУ-НС (депутат Ігор Палиця. Згодом з’ясувалося, що в час голосування його не було в сесійному залі), 11 позафракційних - віце-спікер Микола Томенко (відкликав свій голос), перший віце-спікер Адам Мартинюк, Валерій Писаренко, Олександр Буряк, Ігор Воротнюк, Богдан Губський, Сергій Осика, Олег Маліч, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов, Олександр Шепелев і 19 представників Народної партії, вивіска якої у вівторок була скинута з даху дрогобицького житлового будинку. Також закон підтримали 25 представників Комуністичної партії України і два члени фракції "Реформи заради майбутнього" - Євген Константинов і Валерій Гацько. Народний депутат України Петро Писарчук заявив, що не голосував за закон про мови і відкликав свій голос.

Законопроектом начебто збережений конституційний державний статус української мови. Однак пунктом 1 ст. 6 новоприйнятого Закону встановлено, що державною мовою України є українська мова, при цьому на території України гарантується вільне використання регіональних мов, а саме: російської, білоруської, болгарської, вірменської, гагаузької, ідиш, кримськотатарської, молдавської, німецької, новогрецької, польської, ромської, румунської, словацької, угорської, русинської, караїмської і кримчацької. Мабуть, про існування деяких з перелічених мов в Україні читач не чув. Дія цього положення поширюється на ті мови, які є рідними для не менш 10% громадян, що населяють певну територію за даними перепису. Згідно ст. 7 Закону за рішенням місцевої ради або за результатами збору підписів в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації такі заходи можуть стосуватися до мови, регіональна мовна група якої становить менше 10% населення (як у селі Млинки біля Дрогобича, де значну частину населення складають роми). Регіональний статус російської мови "світить" 13 областям України, і, як "приємний бонус", угорської – на Закарпатті, румунської – в Чернівецькій області. АР Криму "повезло найбільше": на додачу до російської кримчанам хочуть "подарувати" і кримськотатарську. Чи це – не перший нахабний крок до сепаратизму? Скоріш за все, що так.

Як відомо, відразу після прийняття 23 березня 2012 року в першому читанні законопроекту № 9073 "Про засади державної мовної політики" в Комітет з питань культури і духовності надійшло близько 2600 поправок. Тобто цей законопроект мав бути розглянутий в другому та третьому читанні разом з усіма зауваженнями та пропозиціями. Але цього не було зроблено, як і допущено ряд інших порушень.

Напрошується висновок: кому був вигідний фактично провальний закон, що викличе широкий резонанс в суспільстві та проти якого неодмінно підніметься частина україномовної країни? Іншими словами, хто у великому масштабі каламутить воду і навіщо? Виявляється, причин для цієї авантюри є достатньо. Так, народний депутат України Юрій Кармазін в розмові з власним кореспондентом uainforg зазначив: "Я, як автор Кримінального кодексу, вважаю, що Адам Мартинюк зробив кримінально-караний злочин, перевищив свої службові повноваження, ввійшов у злочинну змову з керівниками парламентської фракції Партії регіонів, з паном Чечетовим. Сьогодні влада отримала страшне фіаско… Та ж Лутковська, все керівництво Генпрокуратури мали сьогодні піти у відставку з "тріском". Україна отримала безпрецедентне рішення про порушення 5-ї та 18-ї статей Римської конвенції (у справі Юрія Луценка). І я вважаю, що Європейський суд з прав людини, присудивши сьогодні 15 тисяч євро (компенсації Юрію Луценку від держави Україна – Ю. Федчак), дав найвищу суму, яку він дає. Бо 10 тисяч - то було максимально... Я зараз готую звинувачення Адаму Мартинюку, після якого не думаю, що він має десь з`являтися в цивілізованому суспільстві. А Партія регіонів має в кінці-кінців усвідомити, що це - не зона, а Верховна Рада - орган представництва українського народу… "Беркутівці", яким підняли зарплату майже до 5 тисяч гривень, в той час, як слідчі мають зарплату 1500 гривень, не бачили живого злочинця. Бо вони нацьковані тільки на людей". Тобто знову вступило у дію правило політтехнологів: щоб відвернути увагу громадськості від широкого розголосу про поразки влади чи виявлені корупційні схеми слід штучно розбурхати якийсь новий скандал. Тому свої тридцять срібних віддані партії влади депутати заробили чесно, дбаючи передусім про меркантильні інтереси.

В Інтернеті можна побачити відеокліпи, як силовики здійснюють напад на громадянина України чи цілу групу українців, що приїхали у Київ на страйк проти блюзнірського рішення Верховної Ради України. Начебто все це нам до болі знайоме… Чи знову Україна перетворилася у поліцейську державу з диктатором на чолі? Чи не забагато сьогодні диктаторів керують державами світу грішного? Мимохіть хочеться провести паралель між Партією регіонів і злочинною Комуністичною партією України часів репресивного режиму колишнього СРСР – обидві кліки відігравали роль партії влади. Найприкріше те, що сьогодні діяльність здебільшого всіх українських партій і влади тісно пов’язані з бізнесом, що породжує корупцію і є неприпустимим у молодій Україні на даному етапі її поступу. У нас розплодилося маса капіталістів, але капіталізмом в країні навіть і не пахне. Таким є мій підсумок сьогодення.

Безумовно, на даному етапі більшість українських партій дискредитували себе, а їх очільники своїми вчинками і словами втратили той кредит довіри у громадян, яким могли похизуватися у часи Помаранчевої революції. Довіра втрачена до всіх партійних структур та гілок корумпованої влади. Пора нарешті зробити висновки, щоб не ступити вдруге (втретє, вчетверте) на одні і ті ж граблі. Україна - в очікуванні виборів, і на поверхню знову виплило все те, що завше в таких випадках спливає. Оберімо ж щось путнє - те, що принесе нам очікувані плоди, а не залишиться банальним удобренням в запущеному саду.

Переглядів: 4585

Коментарі (15)
 
Я думаю, що дуже багато людей хоче і не може розібратися в усьому цьому бедламі. Тому просто необхідне просвітництво. Люди шановані в місті, розумні, толерантні повинні йти до близьких, сусідів, знайомих і роз'яснювати їм ситуацію, без жодного нав'язування їм будь-яких кумирів.
Рейтинг: 6+ 0-
 
я думаю, 15:45 11 липня 2012 р.
 
Я рахую це невірним рішенням. Хто дав дозвіл на монтаж? Створюється прецедент "ми вирішили" так завтра можна познімати половину вивісок в Дрогобичі, розібрати світлофори, дорожні знаки. Ви хочете бути демократами і так поступайте по закону .. а не як варвари. Мені багато також яких вивісок не подобається то що? я маю їх знищити?
Рейтинг: 3+ -9-
 
Федис М.Б, 16:00 11 липня 2012 р.
 
Якщо ви демократ, то не знищуйте дописи на свій смак
Рейтинг: 8+ -2-
 
до речі, 16:04 11 липня 2012 р.
 
На то є редактор, якій слідкує за порядком на сайті. Правил спілкування треба дотримуватись.
Рейтинг: 3+ -3-
 
Федис М.Б, 16:07 11 липня 2012 р.
 
А що на рахунок ромськоі мови? А ідіш також буде регіональним? Коли? І в яких регіонах?
Рейтинг: 2+ -1-
 
Якуб, 21:06 11 липня 2012 р.
 
Початок статті, про вивіску та партію - повна бздура!  
Це була приватна власність фізичної особи і лише власнику слід було вирішувати, що з нею робити, а не комунальникам!  
У моєї дружини машина червоного кольору, боюсь що з такою "демократією", вирішать, що цей колір мов пам’ятник більшовицької доби і знищать, і вивезуть на звалище історії.
Рейтинг: 3+ -4-
 
Сивий, 09:40 12 липня 2012 р.
 
Сивий, ти так і скажи, що при ділах партійних. А ти знаєш, що за зовнішню рекламу в Україні треба платити податки? Скільки партійка слизького Литвина заплатила в казну Дрогобича за цю "приватну власність"? Хто взагалі дав право ліпити ці слова на дах будинку у центрі міста?
Рейтинг: 6+ -1-
 
Зеня, 11:15 12 липня 2012 р.
 
Моя думка\напевно не буде цікава\, що ото все, що мусолило очі - зняли і добре зробили! А цікаво, чи не залишилися там на даху "дєри" і чи не буде тепер протікати дах! Не робіть з того всього проблем! А хто такий ЛИТВИН ми всі дуже добре знаємо.І останнє - в УКРАІНІ стільки багато різноманітних партій, що на цьому всьому можна написати якусь "дохторську" дисертацію.Хлопаки - дерзайте! Робіть якісь пропозиціі! Бажаю успіхів на даному поприщі ..науки!
Рейтинг: 4+ 0-
 
снайпер, 00:00 13 липня 2012 р.
 
Повністю погоджуюсь з Максимом. Для того, щоб вчиняти такі дії необхідно було б, як мінімум, отримати рішення суду, на підставі якого, у разі відмови від добровільного виконання, виконавча служба мала би право вчинити відповідні дії. А ми, протестуючи проти антидержавних рішень Верховної Ради, тут же вчиняємо власні протиправні рішення. Я особисто знаю, що ця реклама була встановлена у 2004 році і її вартість на той час була більше 3-х тисяч доларів США, які треба буде повернути власнику цих букв. Хоч я і не є прихильником Народної партії, але мене дивує пасивність її місцевих лілдерів щодо цього питання. Не можна залишати такі дії безкарними. В противному випадку завтра страйковий комітет почне виносити рішення про розстріли громадян, які мають інші погляди, відмінні від поглядів лідерів страйкового комітету.
Рейтинг: 3+ -4-
 
, 10:19 13 липня 2012 р.
 
Молодець, громадянин, а ще пам'ятник Лєніна на місце треба повернути, його бюст - в парк Степана Бандери, гармату - під ратушу, бо за них партія в радянські часи гроші заплатила! так? Цікаво, звідки такі дані, яку суму ця партія заплатила за ті буквочки? Які вони тобі дивіденди давали? І ти ще кажеш, що не є прихильником НП? То чому так ревно захищаєш? Чи не з твоєї кишені були тих 3 тис.$ ?
Рейтинг: 5+ -3-
 
Зеня, 10:39 13 липня 2012 р.
 
А "Катюшу" повернуть на місце? Замість песячоі буди. А Галан що кому зле зробив?
Рейтинг: 6+ 0-
 
Якуб, 13:09 13 липня 2012 р.
 
Тов.ГРОМАДЯНИН! Оті 3 000 баксів, які ви тут згадуєте, потрібно було дати - подарувати тим знедоленим діткам, які виховуються в притулку "ОРАНТА" по вул.ТАРНАВСЬКОГО в нашому м.ДРОГОБИЧІ! А якби при великому вітрі \а це в ДРОГОБИЧІ \ спостерівгається ота вся агітаційна символіка впала на голову комусь і забила би перехожого.Хто би тоді відповідав! Може ТИ, друже! І про розстріли! Добре було би якби було таке право, вивіз бабло в офшори - людські гроші - розстріляти.Взяв хабара -повісити! Засудив невинного до тюряги - весь колектив так званих органів - до 40-ки і кожному по 25 років тюряги...На жаль такого в нас немає.Так що, хлопаки, зняли - добре зробили - попередили нещасний випадок! Моліться БОГУ, що все пройшло супер-нормально! СНАЙПЕР+.
Рейтинг: 2+ 0-
 
до "ГРОМАДЯНИНА", 23:38 13 липня 2012 р.
 
Нацики бісяться від своєї безпорадності, політичні імпотенти вміють тільки, щось забрати або зламати у слабших за себе.
Рейтинг: 2+ -3-
 
Гога, 09:05 14 липня 2012 р.
 
Пані Зеня. О це ТИканя до всіх незнайомих Вам людей є прояв вашого рагулізму, щось непригадую, як я з Вами на "ТИки" ходив... 
Я не є прихильником будь якої політичної партії і про податки знаю напевне краще за Вас. Податок з реклами відноситься до місцевих податків та зборів також місцева влада (з дозволу мешканців житлового будинку) дає дозвіл на встановлення таких конструкцій. 
В коментарі я писав про те, що такі рішення про демонтаж і вивіз у невідомому напрямку повинні приймати виконком, сесія чи суд (на підставі того, що не сплачуються податки, чи констракція загрожує життю та здоровю людей і таке ін.), а не віче (натовп) під будь яким "соусом" (закон про мови, бородавка на носі в Литвина чи ще щось...). Без різниці про яку партію чи символіку йдеться. 
І ще, ніхто не писав про повернення йшлось про приватну власність!
Рейтинг: 2+ -4-
 
Сивий, 10:06 14 липня 2012 р.
 
Я тоже думаю, шо якби прийшли чужі люди до когось на подвір’я і почали шось демонтувати, ніхто би не був радий, бо приватна власнітсть - святе!  
 
А тут, пилять, захотіли, взяли і зняли. 
Анархія мать порядка?
Рейтинг: 1+ -4-
 
Слов’янин, 10:20 14 липня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6048 днів)