Володимир Фірман більше не балотуватиметься на посаду бориславського міського голови. Про це він заявив на прес-конференції, яка відбулася 27 липня цього року. Мер також прокоментував звільнення з посад секретаря ради, першого заступника та головного лікаря бориславської міської лікарні.
За його словами, вже тепер колишньому секретареві ради, Ігореві Яворському, запропонували у Львові більш престижне і фінансово забезпечене місце праці. На його думку, в цьому немає нічого поганого, бо кожна людина шукає, де їй краще, де є можливості професійного росту.
Що стосується першого заступника, то, за словами міського голови, Руслан Зелінський був хорошим виконавцем, але не проявляв ініціативи.
Головний лікар Бориславської міської лікарні Василь Кочержат, упевнений Володимир Фірман, багато уваги приділяв своїй лікарській практиці як гінеколог та громадській роботі як депутат Львівської обласної ради.
Зазначимо, що Володимир Фірман і його команда прийшли до влади під прапором Фронту змін, завоювали не тільки місця міського голови та двох депутатів Львівської обласної ради, а й більшість у депутатському корпусі Бориславської міської ради. І хоча новий секретар міської ради Ігор Мельник переконував журналістів, що команда залишилась і діє як єдиний організм, усе ж певні сумніви залишаються. Крім того, бориславські більшовики ще не визріли до розуміння того, що владою слід ділитись і на відповідальних посадах мають бути професіонали, а не партійні функціонери. Ігор Мельник сказав, що пошук професіоналів триває. Зокрема, це стосується керівництва водоканалу. Так що, може, зголосяться охочі?
Але основною темою розмови були, звичайно, події, пов’язані з нещодавнім викидом нафти у Бориславі й забрудненням води в помешканнях на вулицях Коваліва і Володимира Великого та загазованістю міста нафтовиків. У мене склалося враження, що влада йде позаду подій, а не випереджає їх. Роздуми міського голови з цього приводу та його відповіді журналістам лише підтвердили цю думку.
Володимир Фірман переконаний, що в цій ситуації винні радше природні фактори, ніж конкретні виконавці. За його словами, як тільки поступив сигнал про потрапляння нафтопродуктів у воду, відразу була припинена її подача.
Що стосується загазованості, то міському голові мало не щодня доповідають про неї, причому до "чорного списку" додаються нові ділянки. На окремих скважинах загазованість перевищує 80 відсотків, хоча допустимою є норма в 6 відсотків. Вибух будинку в 1972 році на колишній вулиці Щорса (тепер вулиця Володимира Великого) може здатися дитячою забавкою порівняно з тією техногенною катастрофою, яка може очікувати на Борислав.
Ігор Мельник повідомив, що прийнята постанова Кабінету міністрів України щодо ліквідації загазованості в Бориславі. Передбачено надання 60 мільйонів гривень. Виділення коштів розраховане на 2013-2017 роки. Здається, міська влада дуже сподівається розв’язати всі проблеми за рахунок цієї постанови. Проте вже в листопаді цього року після парламентських виборів може помінятись уряд, а практика показує, що правонаступництво, в тім числі й щодо виконання рішень, не дуже практикується в нашій державі. Ми вже мали приклад 2001-го року. Тоді теж була прийнята постанова по ліквідації загазованості в Бориславі, на що мали скерувати 66 мільйонів гривень упродовж п’яти років. Кошти в повному обсязі не надійшли загазованість як була, так і залишилась, а в мікрорайоні Коваліва стоїть недобудована школа. Боюсь, що подібне чекає на нас і тепер, але в значно гіршому варіанті, враховуючи імовірну економічну кризу 2013-2014 років.
На мою думку, міська влада повністю не усвідомлює характер і масштаби імовірної техногенної катастрофи, що може трапитись у Бориславі. Вона плететься у хвості подій, а не випереджає їх. Є інформація про загазованість і діряві водопровідні труби, в які у будь-який момент знову можуть потрапити нафтопродукти. Стабільно з бориславського "білого дому" пишуться листи до Львова й Києва з такими ж стабільними відписками, але по суті нічого не змінюється. Бориславці стали заручниками злочинної київської та недалекої бориславської влади, яка ніяк не може усвідомити свою відповідальність перед виборцями – тими, хто за неї голосував, і тими, хто за неї не голосував.
Я, як і тисячі бориславців, не хочу жити на пороховій діжці з перспективою колись підірватися від загазованості. Можливо, вже настав час спонукати міську владу до більш рішучих дій, адже кожний утрачений день може всім нам дуже дорого коштувати. Слід визнати Борислав зоною екологічного лиха, що дозволить постійно скеровувати кошти з державного бюджету на ліквідацію загазованості в місті нафтовиків та розв’язання інших проблем. Саме міська влада повинна виступити з цією пропозицією у своїх зверненнях до президента, керівника уряду, Верховної Ради та в інші вищі інстанції. Саме міська влада повинна забезпечити комплекс заходів, які б гарантували кожному бориславцю безпечне й комфортне проживання в нашому славному місті.
Якщо цього не станеться, то, може, не варто чекати, поки Володимир Фірман добуде свою каденцію?
Переглядів: 3986
|