У Стебнику до Дня Прапора розгорнули державний стяг
|
|
Вибори
|
Написав(ла) Прес-служба Ігоря Куруса
|
24.08.2012 |
З нагоди Дня Прапора найбільший державний стяг на Дрогобиччині розгорнули у Стебнику на майдані Тараса Шевченка. Акція відбулася за підтримки кандидата в депутати до Верховної Ради України Ігоря Куруса. На урочистостях з нагоди цієї події виступили міський голова Стебника Василь Пецюх, дочка Президента Української Головної Визвольної ради Кирила Осьмака Наталя Осьмак, стебничанин Зеновій Дмитрів, станична ОУН-УПА Мирослава Тершівська. Державний стяг площею 60 кв. м освятили священики УГКЦ отці Михайло Бучинський та Михайло Комарницький. Полотнище було розгорнуте на стіні Народного дому у Стебнику.
Ігор Курус: Ідея розгорнути державний стяг саме у Стебнику виникла не випадково – 40 років тому тут на найвищій трубі однієї з котелень замайорів синьо-жовтий прапор, його встановили учні стебницької школи. Закликаю вас поважати наші національні символи, бо якщо ми не шануватимемо їх – нас ніхто у світі шанувати не буде.
Мирослава Тершівська: Священний прапор, священні кольори, дані нам Богом. Наша земля стільки була поневолена, знищено мільйони людей, але прапор провадив із покоління в покоління і прийшов сюди до нас. І сьогодні воюють проти нашої України: і свої запроданці, і чужинці, щоб розділити нас і знищити нашу державу.
Наталя Осьмак: Переважна більшість тут на майдані – це молодь, яка виросла вже в незалежній Україні. Для неї синьо-жовтий прапор це щось природне, як повітря і вода. Я ж хочу нагади вам, як у Радянському Союзі кольори "блакитний" і "синій" були визначені як націоналістичні. І коли українці хотіли вирізнитися своїм прапором – це трактувалося як злочин проти тієї держави.
Зеновій Дмитрів: Я дуже вдячний, що не забули про нас. Сорок років тому я та троє моїх товаришів встановили у Стебнику прапор нелегально, а сьогодні ми робимо це відкрито. Я хочу подякувати всім і привітати з Днем Прапора.
Довідка. 9 травня 1972 року у Стебнику з його чисельними партійно-комуністичними організаціями було вивішено синьо-жовтий прапор. Для місцевої комуністичної влади це було наче грім з ясного неба. Кадебісти кинулися тероризувати колишніх членів ОУН-УПА. Тоді пролунав ще один грім – прапор вивісили 4 старшокласники однієї з Стебницьких шкіл: Любомир Старосольський, Роман Калапач, Зеновій Дмитрів, Петро Ярунів. Кадебісти чекали від них каяття, а хлопці заявили, що діяли свідомо, протестуючи в такий спосіб проти повальної русифікації та переслідувань української інтелігенції.
Переглядів: 3218
|