Новини Дрогобицького району
|
Написав(ла) Вікторія Лишик
|
07.09.2012 |
Серед мальовничої природи села Унятичі Дрогобицького району розташувалася ошатна школа, позаду якої розкинулися посаджені дбайливими руками учнів та педагогічного колективу яблуневий садок і овочеві грядки. Виплеканий сад та оброблені присадибні ділянки гордо носять назву Сад України. Єдині в нашому районі. Ведення пришкільного господарства (садівництва і городництва) пропагують споживати тільки натуральну їжу і вести здоровий спосіб життя.
(натисніть на фото для перегляду, всього 7 фото)
Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7.
Новообраний директор школи Степан Іванович Макар, який започаткував при школі древню українську традицію садівництва та городництва, повідомив кореспондентові "Дрогінфо", що цього року діти їстимуть свою, посаджену шкільним колективом, картоплю. А також, споживатимуть городні культури, які самі виплекали. А урожай цього року зародив нівроку!
- Картопельки маємо засаджено більше 30 арів. Її й будемо і їсти. А не фермерську, з пестицидами (сміється). Зберемо урожай гарбузів, квасольки, кукурудзи. Посадили комплекс тих рослин, яких в майбутньому думаємо культивувати і використовувати для здорового і дешевого харчування дітей. Очищуємо територію для насадження нових культур. Так званий, теренкур. – З гордістю розповідає п. Степан.
Оглянула шкільне подвір’ячко, і закрила очі від задоволення, вдихаючи на повні груди п’янкий аромат квітів. На тлі школи вимальовується ще одне надбання – посаджений дбайливими руками учнів квітник. Квітки низенько вклоняють свої голівки, ніби вітаючись з тобою і манять до себе різнобарв’ям кольорів. Обабіч квітника є криниця, яку цьогоріч почистили. І вперше за стільки років діти матимуть змогу пити чисту джерельну воду. А не водопровідну, щедро нашпиговану хлоркою. Біля кринички планують поставити Матінку Божу, яка своїм омофором благословлятиме питну воду. Їй допомагатимуть ангелики.
Аби бути ближче до животворної та благодатної Природи, при школі відкрили клас "Під відкритим небом". Вчителі стверджують, що ефект сприйняття та засвоєння нового шкільного матеріалу тут набагато більший, ніж у класі.
Господарювати Степану Івановичу та педколективу допомагають батьки учнів, які просто у захваті від виплеканого дитячими рученятами Саду України. Єдиного в нашому районі. Найбільш ініціативний батько Ярослав Унятицький, котрий перебуваючи в Чехії, і повернувшись на рідну батьківщину, переконаний, що земля Українська (особливо наші чорноземи), наділена життєдайною енергією Божественного Спасителя. І розбудовувати потрібно нашу державу. Жити тут, примножувати багатства України, а не гнути спину на чужій землі. Такої ж думки дотримується і його дружина Ілона (чешка за національністю). Вони раді, що їхні діти ростимуть на Україні і навчатимуться в українській школі, яка черпає свої сили з надр землі, з родючих ґрунтів, що годуватимуть дітей своїми дарами. Аби дітки мали де споживати ті дари природи, при школі добудовують їдальню. Уже перекривають дах. Тож невдовзі діти переселятимуться у простору затишну їдальню. Участь у будівництві бере й педколектив, і батьки дітей. І працьовитий та енергійний директор школи. Бажаємо їм усім успіху!
Переглядів: 9376
|