Влада Дрогобича розпочала рейдерські атаки на освітні заклади. Схоже, бориславській і дрогобицькій владі немає більше, чим зайнятися, як ліквідацією освітніх закладів у своїх містах.
"Вибір" вже писав про цілу епопею з бібліотеками, школою №7 у Бориславі, які місцеві міські чиновники хотіли за будь-яку ціну розігнати, вивільнені приміщення збути й набити й не без того свої тугі гаманці додатковими купюрами. А освітня доля підростаючого покоління, як продемонстрували їхні дії, їм до лампочки – очі засліпили гроші. І лише принципова позиція головного консультанта парламентського комітету з питань правосуддя Павла Барнацького, а також народного депутата Юрія Кармазіна, за захистом до яких звернулися мешканці Борислава, не дозволили вандалам підрубати освітній фундамент.
А тепер ця історія повторюється в Дрогобичі. Ми також писали, як відразу після приходу нової влади на початку 2011 року, влада Дрогобича прагнула прикрити школу №15. Не вдалося. Але ж засліплені грошима очі не дають спокійно спати, і тоді чиновники взялися за школу №8. Педагогічний колектив та батьки на початках звернулися за захистом до представників Партії регіонів. Галас, що представники провладної партії відстоюють інтереси дітей, був великий. Чиновники спочатку перелякано присіли, а потім зрозуміли, що провладні депутати на цьому лишень піаряться, і за спинами продовжили свою чорну справу.
Як не прикро, але на відміну від школи №15, де педколектив і батьки встали єдиною стіною проти чиновницького свавілля, у школі №8 міська влада знайшла слабкий ланцюг – директора О. Фурдину. Незважаючи на супротив педагогів, з його мовчазного потурання, школа доводиться до розвалу. З його подачі вже віддано в оренду стадіон, закрито старші класи, а тепер почалось рейдерське захоплення приміщення, де навчаються молодші діти.
Відділ освіти так само демонстративно дистанціювався і ледь не зумисне не допомагає освітній установі, що провокує її подальший розвал та закриття. А тепер педколектив довідався про ще один удар в спину. 26 червня відбулася позачергова сесія міьскради, на якій було прийнято рішення щодо зміни статусу школи і перетворення її в дев’ятирічку. Як не дивно, але серед ініціаторів, окрім одіозного начальника відділу освіти депутата П. Сушка, був і директор Фурдина. Незважаючи на аргументи окремих депутатів, що такий крок може поставити хрест на майбутньому школи, Сушко і Фурдина усіляко переконували на необхідності "реформування" освітнього закладу.
Переконавшись у неможливості знайти захист на місцевому рівні, батьківський і педагогічний колективи школи звернулися із заявою на ім’я кандидата в народні депутати, Заслуженого юриста України Павла Барнацького.
Коментар кандидата в народні депутати України Павла Барнацького:
- Яка це не страшно звучить, але після зміни влади в 2010 році ми спостерігаємо цілеспрямовану рейдерську атаку з боку влади в Дрогобичі, Бориславі на освітні заклади. – Зрозуміло, що головна мета таких дій – не реформування, яким прикриваються горе-чиновники, а навар коштів на реалізації вивільнених приміщень. Так, вони дорвалися до владних кабінетів, коли їхні попередники, розваливши промисловість, сільське господарство, вже розпродали основні об’єкти. Але замість того, аби піднімати край, як вони це обіцяли під час виборів, вони тепер шукають, на чому збагатитися, не думаючи, що, розваливши освіту, вони під корінь рубають майбутнє Дрогобиччини. Навіть у найстрашніші для України часи наші діди перш за все турбувалися про освітянський рівень молоді, усвідомлюючи, що без цього нація вимре. Ще піддається якійсь логіці, коли на Сході України манкурти ліквідують українські школи. Але як тоді назвати тих, хто, прикрившись патріотичними гаслами, продерся до влади тут, на батьківщині Франка, і розв’язав нещадну війну проти українських освітянських закладів задля разового навару?
Гарантую, я, як представник парламенту і кандидат у народні депутати, не дозволю закрити освітянські заклади в Дрогобичі, як не дозволив зробити це в Бориславі. Мало того, поставлю перед прокуратурою питання, куди директор СШ №8 дівав кошти, які щороку виділялися на ремонт, довівши в кінцевому рахунку школу до жахливого стану. Невже українські діти заслужили, аби навчалися в таких принизливих, диких умовах антисанітарії. Стеля в будь-який момент може обвалитися на голови учнів, а директор піариться з екранів телевізорів як двійник Т. Шевченка і виношує таємні наміри розпустити заклад. Влада за цією ж схемою у Дрогобичі послідовно знищувала підприємства "Газова апаратура", "Граніт", НПК "Галичина", "ДДЗ", "ДЗАК" та інші з метою власного збагачення, тепер взялася за дітей. У місті не залишилось жодного кінотеатру, до мене надходять сигнали, що чиновники збираються закрити сиротинець "Оранта". Що далі? Закриття закладі позашкільної освіти, бібліотек? Та за таке знущання над дітьми, батьками, педагогами, за нанесення навмисної шкоди їхньому здоров’ю слід негайно притягати таких псевдо-керівників до кримінальної відповідальності, а прокуратура робить вигляд, що нічого страшного не відбувається. Сушка давно в Дрогобичі називають могильником освіти, а міську владу він цілком задовольняє. То для чого ж ця влада, яка прагне в могильник перетворити все місто і позбавити його майбутнього?
Переглядів: 6019
|