Дитина – це чистий аркуш паперу

Надрукувати
Кримінал
Написав(ла) Роман Чапля   
13.10.2012
ТюрмаПереважно в кожній країні, та й взагалі, в кожному суспільстві притаманне таке явище як злочинність. Тим більше – злочини скоєні неповнолітніми особами, здебільшого – дітьми. Згідно з Кримінальним кодексом України, кримінальна відповідальність наступає з 16 років, а в особливих випадках, з 14 років. Візьмемо для прикладу, вбивство людини. Чомусь, віднедавна, особу до 18 років прийнято називати дитиною. Дивлячись на фабули скоєних злочинів дітьми – розумієш, що вони зовсім не дитячі, вчинені жорстоко.

На обліку Кримінально-виконавчої інспекції Дрогобицького міського та районного підрозділів перебуває чотири неповнолітні особи, троє з яких вчинили тяжкі злочини, пов’язаних з крадіжками чужого майна.

Хотілося б акцентувати увагу на тому, що, аби зрозуміти причини, які сприяли вчиненню злочинів – насамперед потрібно з’ясувати, на якому етапі розвитку дитини її свідомість почала дозволяти переходити загальновизнані, табо загальноприйняті норми поведінки людини.

В перші роки життя дитина перебуває на вихованні у батьків, дитячому будинку а пізніше починається навчання у школі, і так триває до вступу у ВУЗ, або ПТУ. На цьому тривалому етапі у 18 років здійснюється різноманітний вплив на дитину. Все починається з сім’ї. Дитина, як "губка", всмоктує в себе інформацію із оточення і з часом стає, як саме оточення. Якщо батьки курять цигарки в присутності дітей, приготовляють або вживають різноманітні наркотичні речовини, що і в першу чергу негативно впливає на них. На початках навчально-виховного процесу діти намагаються виразитись своїми вчинками, які не завжди є правильними. А допомогти усвідомити правильність їх вчинків зобов’язані батьки та викладачі. Головне – вчасно відреагувати на ганебні вчинки. Велике значення в цьому відіграє повноцінна сім’я, у якій повинні бути батько і мати. Починаючи з п’ятого класу, можна спостерігати картину, як діти курять цигарки, "розкидаються" нецензурними словами та зчиняють між собою бійки. Багато хто з батьків говорить, що школа повинна здійснювати виховний процес, формувати особистість та реагувати на неправомірні дії дітей. Але вони праві лише частково, бо знімають з себе відповідальність за неправильне виховання дитини та перекладають усю вину на школу. Тільки в комплексі можна досягти певного результату у вихованні дитини.

Передове місце у формуванні світогляду дитини посідає вулиця. На "вулиці" діти вперше "знайомляться" і з алкоголем, і з цигарками та наркотиками, "криють" перехожих нецензурними словами. Найкращий спосіб вберегти дитину від негативного впливу вулиці – це всебічно розвивати її за допомогою різноманітних гуртків (спорт, музика, малювання), займати її у вільний час, але не забувати, що у дитини повинно бути щасливе дитинство.

Потрапляючи на облік до інспекції, неповнолітній одночасно перебуває на обліку і у центрі соціальних служб для дітей сім’ї та молоді, ОВС (зокрема працівниками кримінальної міліції у справах дітей та дільничними інспекторами міліції), службі у справах дітей при міській раді. Перебувають також і під патронатом громадських та релігійних організацій.

Основним завданням інспектора є розуміння причини скоєння злочину та спільно з різними організаціями прийняти усіх заходів для попередження злочинів наступних. Неповнолітні засуджені з’являються для реєстрації лише з батьками (опікунами), що полегшує профілактичну роботу. Деколи при спілкуванні з батьками таких засуджених, складається враження, що допомога потрібна в першу чергу батькам. Хоча неодноразово вони й скаржаться, що не можуть дати собі ради з їхніми чадами.

Дитина – це чистий аркуш паперу, і перше ніж щось на ньому писати, треба добре подумати над змістом написання, бо суть написаного потім не зітреш.

Начальник Дрогобицького МВ КВІ Роман Чапля

Переглядів: 6679

Коментарі (17)
 
Нав1що п. Чапл1 чуж1 слова 1 повчання загальними мертвими фразами? Конкретно - яких результатів досягла ваша КВІ у Дрогобич1? Хоч одне пр1звище, кого ви не затюкали , а допомогли?
Рейтинг: 4+ -3-
 
кого вчимо?, 06:05 13 жовтня 2012 р.
 
Один Вчитель поклав перед своїми Учнями білий аркуш паперу, на якому була намальована лише крапка. "Що ви бачите?"- спитав Учитель.- "Крапку", - відповіли Учні. І тоді Учитель сказав:"Дуже жаль, що ви побачили лише малесеньку крапку, але не великий білий аркуш. Отак і в житті...
Рейтинг: 14+ 0-
 
Мудрість, 09:53 13 жовтня 2012 р.
 
Прочитав - вам треба напевно захищати кандидатську.або дохтора по профілактичній роботі з дітьми.Ви дуже грамотний чоловік, МОЛОДЕЦЬ! Треба іхати до столиці і там викладати матерівал в вищій школі МВС! Всетаки які ми маємо в ДРОГОБИЧІ толкових начальників, не то як дехто!
Рейтинг: 3+ -4-
 
пане романе, 13:02 13 жовтня 2012 р.
 
Начальник Дрогобицького МВ КВІ Роман Чапля, щоденно, бачить такі реалії. таки щось його найбільше вразило, тому і вилилось у це написання. Так, "дітки" йдуть на злочин і крадуть де що не так лежить, хизуються крадіжками ...а наслідки годі передбачити...Тому, щоб не трапилося біди, потрібно проводити дієву профілактику крадіжок і т.п. Хоча б , влаштувати екскурсію у Самбірську виправну колонію для неповнолітніх.
Рейтинг: 5+ -1-
 
До кого вчимо?, 15:39 13 жовтня 2012 р.
 
вся бiда вiд (зомбоящика) це через нього лiплять матрицю для нас й наших дiтей !
Рейтинг: 4+ 0-
 
sens, 16:34 13 жовтня 2012 р.
 
Треба не чуж1 думки викладати тут, чи , може , ви в1рите в те, що це в1н свої думки тут нам виклав, а допомагати щоденно бодай одн1й школ1 в робот1 з такими д1тьми... 1 це буде реально :)
Рейтинг: 4+ -2-
 
сп1вчувальщику Чапл1, 17:16 13 жовтня 2012 р.
 
Що означає "загальноприйнятні норми поведінки людини"? У автора- примітивне мислення: "У нас, куда ни пойдешь- везде убьёт"? Діти- це, насамперед, Особистості, не до порівняння з багатьма дорослими. Дайте Дітям можливість бути Особистостями- не ременем по дупі і матом поміж словами, а- Душею Дорослої Людини! Не секрет+ що так звані дорослі покоління у нас невиховані- вони хочуть виховувати дітей? Чи просто - сповняти свої службові обов"язки? Починається все з простого: хочеш поговорити про дитину- поговори з нею самою, а не з тими, хто її, вибачте, "склепав".
Рейтинг: 1+ -1-
 
Мораль, 22:46 13 жовтня 2012 р.
 
уявлення про те, що дитина - "чистий аркуш" і на ньому можна написати все що хочеш - примітивне. 
 
чомусь же ні ви, ні я, ні багато інших людей не йдемо красти, грабувати і вбивати. хоч, напевно, могли б.  
 
я пропрацював 4 роки в такому місці, де чи не щодня стикався з таким "контингентом" - малолітні злочинці (потенційні злочинці). Вони б теж напевно могли не красти, не грабувати, та все ж роблять це, і хизуються цим. більше того, хизуються тим, як "лапші навішали" працівнику з роботи з підлітками чи вчергове не попалися міліції. перед цими працівниками, перед своїми батьками воно тобі буде просто ягням невинним, буде обіцяти, що більше такого не буде - а потім - назад у компанію - розповідати як "ловко" він їх всіх в дурні пошив. це не йде від "важкого життя" чи щось таке - вони могли б працювати, не ставитись до інших людей зі зневагою, але вони цього не хочуть - вони хочуть "красіво" жити за чужий рахунок: обманом, погрозами, шахрайством, грабежем. 
 
це я до того, що це не залежить від зовнішніх впливів. вірніше, не тільки від зовнішніх впливів, зовнішні впливи не є вирішальними. головне - що у людини всередині, душа, якщо хочете. і тут ніхто нічого не може вдіяти - якщо людина вже от така - то вона така і край. люди дуже рідко змінюються (по справжньому) протягом життя. 
 
що робити? 
виявляти таких "особин" і ізолювати від суспільства. бажано назавжди. хай живуть в середовищі собі подібних і будуть вільні робити одне одному ВСЕ ЩО ЗАВГОДНО. хай відчують як це на собі. якщо після цього розкаються, по справжньому - можна розглядати апеляцію і випробувальний термін. якщо це не щиро - назад до "вовків".
Рейтинг: 2+ -3-
 
Andrew, 23:21 13 жовтня 2012 р.
 
Автор, як видно, зовсім не розуміється на психології, не вміє грамотно формулювати думки, то чого ж від нього очікувати на такій поважній посаді? Ганьба якась, а не стаття.
Рейтинг: 4+ -4-
 
Марія, 23:30 13 жовтня 2012 р.
 
Такое явление (за исключением клептомании) указывает, на существующие неблагоприятные факторы внутри семейных отношений.Существует масса, всевозможных ситуаций, выделю несколько из них :  
1) Из-за недостатка внимания. Часто происходит, когда родители заняты только своими заботами, контролируя на "автомате" своего ребенка, без эмоционального проявления интереса к его жизни, переживаниям и впечатлениям. 
2) Последствия психотравмирующих ситуации. Ребенок оказывается свидетелем семейных скандалов, разборок, алкоголизма, неуважительном отношении родителей друг к другу 
3) Положение золушки. В процессе воспитания часто допускаемая ошибка, ребенок чувствует, что он лишний в семье, особенно проявляется, на фоне безграничной любви и заботе к другому ребенку. 
В любом случае, все, так или иначе, крутиться вокруг одной точки, либо недостатке, либо переизбытке внимания родителей.  
Если такое происходит, то в первую очередь, близким окружающим людям следует разобраться в своем поведении.
Рейтинг: 2+ 0-
 
, 23:32 13 жовтня 2012 р.
 
Тема исключительно актуальна: не сейчас- всегда, во все времена и среди всех поколений. НО: дайте возможность выссказаться здесь детям, тому, как обычно принято называть, "контингенту". Поверьте: работать 4 года с теми, кому на то время уже по 14, 16, 18 лет- это, как называется, почувствуйте разницу: ни в коем случае нельзя через свои служебные обязанности воспринимать души тех, кто туда попал (не секрет, что туда, в большинстве случаев, попадают социально незащищенные дети (дети! ), которым не от кого ждать, прежде всего, моральной поддержки- они отданы самим себе. В этом случае спрос должен быть именно с родителей этих детей: почему их ребенок (в общем-то, неплохой парень) оказался там. Там- тоже не конец света, там тоже жизнь не заканчивается, но там каждый отдан самому себе (специфика сообщества), поэтому надо всегда помнить: туда попадают отсюда, а оттуда возвращаются сюда. какими попадают? какими возвращаются? Стали ли они лучше? Остались такими же? Или, все-таки, не став лучше, - не стали хуже! Это взрослым как-то все равно, а детям, в возрасте, когда они формируются, как Личности, ой не все равно!
Рейтинг: 5+ 0-
 
Откровенно, 00:13 14 жовтня 2012 р.
 
Как хорошо, когда у всех детей есть папы. 
И не болит ни за кого душа. 
Как здорово, что папа любит маму,  
Всё остальное - просто суета. 
Всё остальное купим, если будут деньги!  
Не будет их - руками создадим!  
Но очень важно, чтобы жили в счастье дети... 
И выросли хорошими людьми!
Рейтинг: 8+ 0-
 
, 00:35 14 жовтня 2012 р.
 
Стаття про погляд на злочинність з практики у 8 років.
Рейтинг: 1+ -1-
 
Автор, 15:08 14 жовтня 2012 р.
 
Батьки - ось хто повинен виростити з дитини людину! Якщо це не потрібно батькам, то звичайно, що цього не зробить держава в якості того чи іншого органу. Всі чомусь бурно обговорюють статтю та критикують автора, замість того аби задуматися над тим, що ми реально маємо та що кожен з нас може зробити для того, аби жити в країні де один другого поважає та не готовий з"їсти за шмат влади над іншими!
Рейтинг: 1+ 0-
 
ml, 20:11 14 жовтня 2012 р.
 
Батьки, звичайно, повинні займатися вихованням дітей. Але не вони одні. Усі ми також несемо відповідальність за те, ким діти виростуть, які моральні принципи будуть для них визначальними. Особливо це стосується вчителів. Не секрет, що саме в школі діти отримують перші знання про підлість, нещирість, продажність. Про те, що доросла людина не завжди є зразком вихованості та культури. І всі ці знання дають дітям саме вчителі. І як важко потім пояснити дитині, чому діти, чиї батьки носять презенти вчителям, отримують кращі оцінки при гіршому рівні знань, чому вчитель може обізвати дитину( і першачків в т.ч.) , ще гірше, і вдарити її, чому для вчителя учень апріорі винен у всіх гріхах. А як пояснити дитині, чому від вчителя смердить на уроці( перегаром), або чому вчителька палить? Багато тих "чому", а відповідь попробуй знайти... І всі вони , ой, як впливають на формування світосприйняття дитини.  
Не менший вплив і "вулиці", і, в першу чергу, не однолітків дітей, а , також, дорослих. Хіба рідкість побачити на вулицях п"яних, тих, хто харкає та шморкає ?! Я вже не говорю про матюкання. 
Крім того, діти дивляться телепрограми. Про вплив псевдомультфільмів, молодіжних серіалів та іншої низькопробної телепродукції вже багато говорилося. Але діти і новини по ТБ чують та дивляться і , відповідно, взнають про вседозволенність одних та безправність інших.  
Дуууже багато чинників впливає на формування дитини. І не потрібно крайніми робити батьків. А потрібно кожному дорослому намагатися бути прикладом для наслідування в хорошому розумінні цього виразу.
Рейтинг: 3+ -1-
 
дрогобичанка, 21:07 14 жовтня 2012 р.
 
В своем развитии дети проходят три основных стадии.  
Первая стадия охватывает период от рождения до 6 лет: возраста, в котором у мальчика наиболее развита психологическая связь с матерью. Это "ее" мальчик, даже если роль отца в жизни ребенка также велика. Целью воспитания в этот период становится передача мальчику большой любви и ощущения полной безопасности. 
Вторая стадия длится от 6 до 14 лет. В этот период мальчик учится быть мужчиной, присматривается к отцу, к его интересам и поступкам. Цели воспитания в этот период: повышение уровня знаний, развитие творческих способностей. Не следует забывать про доброту и искренность - то есть старайтесь вырастить гармоничную личность. 
В третий период - от 14 и до совершеннолетия - мальчику необходим пример мужчины-учителя. Родители уходят на второй план, но они должны обеспечить сыну достойного наставника, чтобы его место не занял некомпетентный сверстник. Целью воспитания на данном этапе является научить ответственности и самоуважению, активно втягивая подростка во взрослую жизнь. Основными критериями в выборе учителя должны быть безопасность и искренность. 
Эти стадии не имеют внезапных переходов или резкого изменения при влиянии одного из родителей. Лучший вариант, если родители совместно принимают активное участие в воспитании и обучении сына с рождения и до совершеннолетия. Стадии только показывают смену акцентов. Рассмотрим каждый этап отдельно. 
Нежные годы (от рождения до 6 лет) 
Младенцы одинаковы в главном: будь это девочка или мальчик (это не важно ни самому малышу, ни его родителям), все они любят, когда их почаще берут на руки, играют с ними, им нравится наблюдать окружающий мир.Некоторые различия между мальчиками и девочками выявляются от рождения. Мальчики в меньшей степени, чем девочки, воспринимают касания. Мальчики быстрее растут, активнее играют, более остро воспринимают разлуку с матерью. В саду мальчики обычно игнорируют новеньких, а девочки, наоборот, замечают их и заводят дружбу. 
К сожалению, взрослые часто относятся к мальчикам более сурово. Исследования показывают, что девочек обнимают гораздо чаще, даже в неречевом возрасте. Мальчиков чаще и больнее наказывают. Исследования показывают, что мальчики хуже переносят разлуку, потому мальчикам лучше оставаться дома до трехлетнего возраста. Ясли им не подходят. У мальчиков чаще наблюдаются признаки эмоционального стресса от ощущения покинутости и ненужности, в результате может развиться агрессивность и нездоровое беспокойство, переходящее в невроз. Подобная модель сохраняется в некоторых семьях и в школе. 
Познание мужества (от 6 до 13) 
Примерно с 6 лет с мальчиками начинает происходить важное изменение. Внутри них начинает просыпаться мужество. Мальчики, которые подолгу смотрят телевизор, вдруг начинают интересоваться оружием, мечтают о костюме суперменов, о борьбе и драках, играют в шумные игры. Происходит и нечто более важное, свойственное для всех культур: примерно с шести лет мальчики начинают более тяготеть к членам семьи мужского пола  папе, дедушке, старшему брату. Им постоянно хочется быть рядом с мужчиной, учиться у него чему-либо, копировать его действия, подражать во всем. 
Если в этот период отец будет игнорировать ребенка мальчика, он может производить даже неадекватные действия, лишь бы привлечь его внимание. Именно в этот период может начаться детское воровство, энурез или отвратительное поведение в школе (иногда все сразу). Однако эта смена интересов не значит, что мама уходит. Мать не должна отдаляться от сына, так как это может убедить мальчика, что ассоциированные с матерью чувства - любовь и нежность - приносят боль.Примерно с 14 лет начинается новый этап взросления. В это время мальчики значительно вытягиваются в росте, много изменений происходит и в организме: повышение уровня тестостерона зашкаливает за 800%! Хотя все индивидуально, есть в этом возрасте что-то общее: мальчики становятся более упорными, беспокойными, происходит частая смена настроения. Так протекает рождение новой личности, а рождение всегда идет через борьбу. 
Подросток гормонально и физически стремится во взрослый мир, а нам подсознательно (и часто сознательно) хочется удержать его в детстве еще на несколько лет, забыв про правильное воспитание. Ничего удивительного, что именно в этот период возникают проблемы. В этом возрасте нужно поднять дух подростка, направить его на творчество, дать возможность развернуть крылья. Все беды - алкоголь, наркотики, криминал - идут от того, что дети не находят выхода для подростковой жажды геройства и славы. Любая цивилизация делала на мальчиков-подростков и их воспитание особый упор. В древних культурах хранятся знания о том, что родители не в силах воспитать мальчиков-подростков без помощи посторонних взрослых. Традиционно подростков опекали взрослые мужчины, которые обучали их военному делу и ремеслу. 
Подросток 14-16 лет не готов остаться один на один с миром взрослых. Ему нужны учителя. Упорные подростки не всегда слушаются родителей. Учитель - другое дело. Подросток ценит его, хочет быть на него похожим. Основная задача учителя - уберечь подростка от роковых ошибок. Родители должны позаботиться о выборе достойного учителя. Им может быть кто-то из ваших друзей. Он должен вести задушевные беседы с вашим сыном, обсуждать события.Идеально, чтобы подросток стал желанным гостем в его доме, тогда учитель сможет при необходимости «прочистить мозги» парню, а тот сможет поплакать в его жилетку..Для того чтобы сделать своего ребенка лучше, хорошему родителю приходится стать лучше самому. Это основной постулат воспитания!
Рейтинг: 5+ 0-
 
tatata, 22:23 14 жовтня 2012 р.
 
Як легко всі піддались писанню п. Чаплі і пішли у нього на повідку. Розійшлись цілими творами про виховання, роль батьків, школи і вулиці. Це важливо і цікаво, але навряд чи доречно саме тут. Бо п. Чапля займається окозамилюванням і переводить тему від головного свого обов’язку туди, де він мало що тямить. Адже він підписався, як начальник Дрогобицького МВ КВІ. То мабуть в нього є кабінет, підлеглі, чималі оклади за роботу, яку води проводять, чи мали б проводити. А де ця робота? Що конкретного він тут вказав? Хотілось би почути, як вже було зазначено, про те, що власне інспекція робить, які конкретні заходи, коли, де і хто саме проводить. Я цього тут не побачив. Єдине, що вказав п. Чапля – "Основним завданням інспектора є розуміння причини скоєння злочину та спільно з різними організаціями прийняти усіх заходів для попередження злочинів наступних". То де ж ці попередження? Хіба п. Чапля не бачить, що весь Дрогобич "засіяний" кіосками, і не лише ними, де рясніють стоси цигарок в різноманітних упаковках. А епідемічна пивна пошесть, коли навіть на свята, в яких беруть участь діти дошкільних закладів і школярі, прилавки вгинаються від алкоголю. Чи не це є основною причиною масових проявів паління і пияцтва серед підлітків? А де ж ті заходи від п. Чаплі, хто-небудь чув протести від їхнього КВІ? Пану Чаплі треба належним чином займатися безпосередньо своїми прямими обов’язками, а не лукавити із своїми "мудруваннями" про роль батьків, школи і вулиці.
Рейтинг: 5+ 0-
 
, 12:06 15 жовтня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6040 днів)