Ювілей дрогобицьких композиторів

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Анатолій Власюк   
17.12.2012
МузикаУ жовтні 1997 року в Дрогобичі була створена місцева організація Національної Спілки композиторів України. З нагоди ювілею в редакції "Галицької зорі" зібралися композитори та музикознавці, аби згадати пройдений шлях, намітити плани на майбутнє.

І хоча голова організації Володимир Грабовський порівняв своє дітище з п’ятнадцятилітнім юнаком, який тільки вступає в доросле життя, все ж нашим краянам вдалося багато чого досягти, особливо на тлі всеукраїнської професійної організації композиторів. Про що вже говорити, коли навіть не всі обласні центри мають своїх представників у Національній Спілці композиторів України, а Дрогобич має.

Про досягнення місцевих композиторів і музикознавців говорили відповідальний секретар організації Людомир Філоненко, керівник Дрогобицького музичного училища імені Василя Барвінського Микола Ластовецький, знані в Дрогобичі й далеко за його межами Марія Ярко, Людмила Садова, Олександра Німилович і Ярослав Бодак.

Присутні згадали світлої пам’яті Романа Сов’яка, п’ять років зі смерті якого минає 11 грудня. Добре слово пролунало на адресу відсутніх на засіданні Людвіга Тур’яба та Петра Зборовського. Перший є композитором-модерністом, який пише на так звану бомж-тематику, а його творчість відома в Європі. Другий освоює так звану етно-музику. Своїм дрогобицькі композитори вважають і Романа Савицького-молодшого, який зараз мешкає в Сполучених Штатах Америки.

Чимало теплих слів було сказано на адресу Миколи Ластовецького, який є фактично єдиним діючим дрогобицьким професійним композитором. Натомість він поділився враженнями від вистави про Бруно Шульца, прем’єра якої нещодавно відбулася в місцевому театрі, й розповів про своє захоплення новою працею Ярослава Бодака, назвавши її "великим внеском у лемківську справу". Також Микола Ластовецький повідомив, що незабаром має народитися нова газета, яка розповідатиме про музичне життя. Зараз триває конкурс на назву газети.

Присутній на зустрічі поет і журналіст Роман Пастух згадав покійного Василя Становича, який також організовував подібні конкурси. Від себе додамо, що той потім сам назвав власну газету "Хто рано встає..." і сам собі вручив приз - десять американських доларів і пляшку горілки "Ройял". Про це свого часу писала газета "Тустань" у статті "Десять маловідомих фактів із життя Василя Становича". Вона потім увійшла до моєї книжки "Дрогобич і дрогобичани. За межею Вічності".

Роман Пастух запропонував об’єднати зусилля місцевих композиторської та письменницької спілок. На його думку, з цього синтезу має вийти дещо корисне.

Переглядів: 3028

Коментарі (2)
 
Все добре, але..забув ТИ мій ДРУЖЕ згадати самого крутого як " єйці варені" нашого до кости земляка пана скрипаля КУЛИНЯКА! Мовлять порєдні люди, що отолй чувачок - Кулиняк - валить на скрипці у всіх позах, як скажений! Ото чувак, так чувак! До речі наш земляк - і то конкретний! Якось го показували по ЦТ, то такі вироблєв викрутаси з тою скрпикою, що навіть на своій лисій голові зіграв, щоб вже вгодити отим всім "захисникам народу" на якійсь вечірці в самій столичі ВУКРАІНИ місті-героі Києві! Так му плескали оті всі завсєгдатєлі, видно що після випитого шампаського, або навіть фест доброго коньячка! Ім можна, бо вони, бідаки, ночами не хиряють, а все думають про нас з- вами, за бідний народ би ще не повиздихали всі разом, а так трошки по черзі! Але ми ші тримаємо, так вони не "дождуться"!
Рейтинг: 5+ 0-
 
Шанованому пану АНАТОЛІЮ.., 14:02 17 грудня 2012 р.
 
А де був п. Василь Миронович Сторонський?
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 18:50 18 грудня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)