Доля восьмої школи залишається під оптичним прицілом влади

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Вікторія Лишик   
30.01.2013
Школа 829 січня в стінах ратуші Дрогобицької міської ради вже вдруге проводилося засідання депутатської комісії з питань освіти. Головним питанням порядку денного було доволі заяложене питання, яке не залишило байдужими громадськість міста, щодо оптимізація мережі загальноосвітніх шкіл Дрогобича і Стебника. На засіданні були присутні депутати Дрогобицької та Стебницької міської ради, батьки дітей ЗОШ №8 та ЗОШ №15, які готові виступити проти рішень чиновників щодо злиття двох шкіл на базі однієї, оскільки вважають його недоцільним та користолюбним.

(натисніть на фото для перегляду, всього 4 фото)

Фото 2, фото 3, фото 4.

Дмитро, батько дитини, що навчається у ЗОШ№8, повідомив громадськість міста про те, що восьма школа просто стала жертвою меркантильних інтересів чиновників та керівництва Дрогобицького педуніверситету, які хочуть за безцінь віддати школу під один із факультетів ДДПУ ім. І. Франка. Приміщення восьмої школи педуніверситет вже орендує за безцінь на пільгових умовах. А дозвіл дала Дрогобицька міська рада. Це у випадку, коли в Дрогобичі такий "куций" міський бюджет, і таке значне недофінансування на освіту з боку держави? Погодьтеся, що даний факт наводить на роздуми...

У роботі комісії взяли участь секретар міської ради Тарас Метик, начальник відділу освіти Петро Сушко голова депутатської комісії з питань освіти Лариса Тертека, член комісії, директор ЗОШ №2 Лариса Панькевич, інші члени депутатської освітянської комісії, директори навчальних закладів (ЗОШ №15, ЗОШ №18), працівники відділу освіти та профспілкового комітету освітян.

Лариса Тертека повідомила присутніх, що комісія вже вкотре реагує на звернення, які надсилає на їх розгляд громада міста щодо вищезгаданого питання. Найболючішими серед них є звернення трудових колективів шкіл, які підлягають під оптимізацію. У зверненнях зокрема, йдеться про те, що 31 січня о 15 год. знову відбудеться мирна Акція протесту у зв’язку з незгодою щодо рішення сесії Дрогобицької міської ради від 27.12.2012 р. (№ 827, додаток 10 "Заходи щодо оптимізації видатків бюджетних установ на 2013 р."), яке приведе до повної ліквідації ЗОШ №8. Педпрацівники восьмої школи вважають, що дане рішення Дрогобицької міської ради суперечить не тільки трудовому колективу, якому у разі його прийняття загрожує статус безробіття, а й батькам, які не хочуть віддавати своїх дітей в інші школи. Аби взяти участь у мирному протесті, вчителі вже написали заяви, що 31 січня беруть вихідний за свій рахунок.

Скандальне рішення викликало резонанс в громадських організаціях та політичних партіях. Тому, аби хоч трохи заспокоїти розгніваних вчителів та "відкрити" занавіску дій владних структур, від рішення яких залежить доля освітян та їхніх сімей, до слова було запрошено директора ЗОШ №18 м. Стебника, депутата Стебницької міської ради, голову депутатської комісії з питань освіти Стебницької міської ради Романа Броницького. П. Роман повідомив, що, як освітянин, глибоко переймається проблемою педагогів, і розглядатиме це питання на позачерговій сесії Стебницької міської ради. До речі, проблема реорганізації (на його думку, освітні заклади Дрогобича та Стебника підлягають реорганізації, а не оптимізації), виникає по всій Україні. Як дбайливий господар, він розповів про свій освітній заклад: що він є найкращим у місті Стебнику, яке має статус депресивного міста. І має найкращу інфраструктуру в регіоні – діючий басейн, прекрасно реконструйований спортивний зал, велику територію, де планувалося збудувати дитячий садочок та аптеку. Зі слів п. Романа випливає, зацікавленість, аби дітки ходили в ЗОШ № 18. Зрозуміло – більша наповнюваність класів і школи – більше робочих місць. І, відповідно, збільшується її фінансування. Як і кожен керівник, він зацікавлений, аби школа процвітала. Бо чого варте величезне приміщення, де не буде кому навчатися? А на утримання ЗОШ № 18 йде 3 млн., 200 тис. грн. в рік. Такі витрати змусили п. Романа вдатися до найоптимальніших заходів – за сприяння Міністерства праці та соціального захисту населення, віддати частину шкільного приміщення, яке 10 років було законсервоване, Центру реабілітації дітей-інвалідів (директор Микола Герасим’як). Це дало можливість здешевити утримання класів на півмільйона гривень. А економічна ситуація в країні, як заявив п. Броницький, з кожним роком лише погіршується. На підтвердження своїх слів п. Роман переповів слова Прем'єр-міністра України Миколи Азарова: "Всі проблеми, що виникатимуть з виплатою заробітних плат – це проблеми місцевих органів правління". От Дрогобицька влада і шукає шляхи виходу з ситуації, породженою проблемою недофінансування з боку держави. Але, чи оптимально?

Думку п. Романа підтримав начальник відділу освіти Петро Сушко, який поінформував, що ситуація з фінансуванням галузі освіти на 2013 рік є невтішною. У 2012 році, намагаючись економити максимально, галузь освіти Дрогобича і Стебника використали 97 млн. грн. бюджетних коштів. На 2013 рік із державного бюджету на ці потреби передбачили лише 89 млн. грн., ще 5 млн. планують додати з бюджету Дрогобича. Це означає, що коштів на фінансування заробітної плати працівників закладів освіти, оплату енергоносіїв, харчування дітей вистачить трохи більше, ніж на 9 місяців. І це без оплати відряджень, допомоги на озоровлення техперсоналу, витрат на миючі засоби, протипожежні заходи, тощо.

Річ у тім, що уряд фінансує галузь освіти з розрахунку 6832 грн. у рік на одного учня (причому, у 2010 році ця цифра становила 7500 грн.). Оскільки через несприятливу демографічну ситуацію за останні роки кількість учнів значно скоротилася, коштів виділяють менше. Якщо станом на 1992 рік у Дрогобичі і Стебнику здобували знання майже 16 тисяч учнів, то зараз – 9270. А кількість шкіл залишилася незмінною. В окремих школах навчається дуже мало дітей. Якщо би кожній школі виділяли кошти з розрахунку на кількість учнів, великі школи не мали би проблем із фінансуванням, а малим школам грошей би не вистачило. Цього не дозволяє Бюджетний кодекс (фінансування захищених статей бюджету є обов’язковим), тому виходить, що від одних шкіл кошти віднімають, щоб додати іншим. І це великі школи, з наповненими класами, такі, як ЗОШ №4, ЗОШ №16, ЗОШ №1. Обласне управління освіти, як і Міністерство, вимагають привести шкільну мережу у відповідність до кількості учнів. Отож, за словами Петра Сушка, із ситуації, що склалася, є два шляхи виходу: наджорстка економія на зарплаті та інших видатках, або оптимізація мережі шкіл.

Дещо іншої думки дотримується педагог-організатор ЗОШ №8 Наталія Чайковська, котра у своїй доповіді опиралася на виступ начальника головного управління Львівської облдержадміністрації Михайла Берегіна, який наголосив на тому, що кількість дітей дошкільного віку збільшується. У порівнянні з 2010-м роком, в 2011 р. кількість дітей до шести років збільшилася на 7 тисяч сімсот. Значне збільшення дитячого населення привело до перевищення норми наповнюваності груп у дитячих установах. Отож-бо програли у свій час ті чиновники, які дали вказівки скорочувати дитячі садочки по Дрогобичу та Стебнику, бо їм було дорого їх утримувати. І відділ освіти на чолі з п. Сушком мовчав, у всьому підтримував владу. А сьогодні значне збільшення дитячого населення привело до перевищення норми наповнюваності груп у дитячих садочках: на 100 вільних місць у дитсадку припадає 140 бажаючих. Аналогічна ситуація, на думку освітян, чекає із закриттям шкіл Дрогобича та Стебника.

Як повідомила п. Наталя, канадський інститут проводив соціологічне дослідження в профілі міста, згідно якого, народжуваність дітей є стабільною: в межах 940 дітей у рік. У Дрогобичі, згідно слів п. Наталі, у 2007 р. народилося 930 дітей, у 2008 р. – 938 дітей, у 2009 р. – 988 діток, у 2010 р. – 933 дитини, у 2011 - 945 діточок. А це в середньому становить 32 перших класи щодо наповнюваності діток у 12-и школах.

Цікавим є і той факт, що, згідно аналізу освітньої мережі Львівщини, яка, за словами п. Наталі, випливає з доповіді Михайла Берегіна, малими вважаються школи першого-другого ступеня з наповнюваністю до 40 учнів (у Львівській області їх є 38), першого-третього ступеня – до 100 учнів (у Львівській області їх є 90). У ЗОШ №8, як, констатує п. Наталя, навчається 172 дитини. От і задумаймось після даних такої статистики, чи доцільно владі проводити оптимізацію вищезгаданих шкіл Дрогобича та Стебника, педпрацівники яких дають доволі високий рівень знань, та, по мірі можливостей, забезпечують якісні умови навчання у освітньому закладі?

До речі, позиція влади (чи то за радянських часів, чи за час Незалежності нашої держави) залишається незмінною – перспектива освітньої галузі полягає у створенні сучасних та повних шкіл, які будуть мати міцну матеріальну базу. Та про яку, вибачте, метеріальну базу загальноосвітньої школи може йти мова, якщо представник владних структур м. Дрогобича на День знань дарує одній школі (ЗОШ №4) сучасну мультимедійну апаратуру, а про інші, проблемні школи – й знати не хоче?

Директор ЗОШ №15 Ігор Логин заявив, що школа, в основному, "виживає" самотужки. І неабияку фінансову підтримку заклад отримує з боку громадськості. В основному – це батьки учнів. Школа дає високий рівень знань, і будівля її є доглянутою, придатною для навчання. А якщо влада хоче зробити оптимізацію ЗОШ №15 на базі ЗОШ №3, у якої пустує приміщення школи, то нехай спочатку подбає, аби там зробили капітальний ремонт. А вже тоді можна буде говорити про забезпечення роботою педпрацівників ЗОШ № 15.

Директор ЗОШ №2 Лариса Панькевич висловила своє бачення щодо оптимізації мережі загальноосвітніх шкіл Дрогобича і Стебника, яке, на її думку, буде завжди гостро стояти перед освітянами. І до цього треба бути готовими, адже бюджет змінити ніхто з освітян не в змозі. Похвалила керівництво ЗОШ №4, яке чимось приваблює батьків, якщо вони віддають туди своїх дітей на навчання. Чим, на її думку, похвалитись ЗОШ №8 не може. І додала, що влада зараз думає над тим, аби іншим способом наповнити школи. Як саме – не довела до відома.

Виступ п. Панькевич викликав бурхливу хвилю протесту працівників ЗОШ №8, які заявили їй у вічі, що та, користуючись своїм соціальним становищем, просто "продала" ЗОШ №8 під облаштування біологічного факультету ДДПУ.

Не стояв осторонь освітянської проблеми і депутат Дрогобицької міської ради Олег Хрущ, який відкрито заявив секретарю Дрогобицької міської ради Тарасу Метику, що влада своїми хитромудрими маневрами просто відволікає громадськість від основної проблеми – знищення ЗОШ №8, як освітнього закладу. А проблеми виживання інших шкіл на разі просто "висять" у повітрі. Такою ж була й позиція усіх членів партії "Свобода".

Соціально-свідома громадянка Дрогобича, діти якої навчаються у одній із шкіл, що підлягають оптимізації, Ольга Єлізарова заявила, що без думки громадськості, без врахування з цього приводу думки батьків, діти яких навчаються у школах, які, на думку влади підлягають реорганізації, ні депутати, ні, тим більше міськвиконком, не в праві вирішувати: яку школу треба закрити, а яку – ні.

- Нехай влада вирішує за своїх дітей, а не за наших. – Обурено заявила п. Ольга.

Звичайно, що остаточне рішення щодо реорганізації прийматиме сесія Дрогобицької міської ради. Освітянська комісія запропонувала з цього приводу таке рішення: врегулювати питання мирним шляхом, внести зміни у рішення сесії Дрогобицької міської ради стосовно бюджету (додаток 10, № 827) на користь загальноосвітніх шкіл міста, що підлягають реорганізації. Це не стосується п. 4 даного рішення щодо передачі приміщення педагогічного ліцею на обласний бюджет. Дане рішення комісія рекомендує винести на розгляд сесії.

А на сьогоднішній день картина виглядає так – на разі запропоновано такі зміни: ЗОШ №8 об’єднати із ЗОШ №16 (на базі ЗОШ №16), ЗОШ №15 – із ЗОШ №3 (на базі ЗОШ №3 за умови капремонту приміщення третьої школи). Міському голові Стебника рекомендовано на сесії розглянути питання щодо реорганізації однієї зі шкіл, оскільки кількість дітей у чотирьох середніх школах міста є недостатньою, щоб належно утримувати ці заклади, і вони дотуються за рахунок інших шкіл на 1, 6 млн. грн. (без врахування зарплати на 2 останні місяці року).

Щодо злиття ЗОШ №15 та ЗОШ №3, то зараз умови навчання у ЗОШ №15 є значно кращими, тому без приведення приміщення ЗОШ №3 до належного сатну це питання не може розглядатися. У ЗОШ №15 є 318 учнів, а в ЗОШ №3 – 195 (хоча школа розрахована на 600 дітей). Тому, якщо приміщення третьої школи буде відремонтоване, то, звичайно, при прозгляді питання злиття шкіл, перевагу матиме колектив ЗОШ №15, оскільки в неї кращі здобутки, більше учнів та середня наповнюваність класів є вищою.

Тільки от доля ЗОШ № 8 залишається під оптичним прицілом влади.

Переглядів: 6261

Коментарі (41)
 
Автор статті щось не зрозумів школи не дотують одна одну. Бюджет 12 року був розрахований на 10місяців але всі вчителі отримали заробітню плату це прерогатива держави думати за бюджетників,
Рейтинг: 2+ -10-
 
Учень, 20:21 30 січня 2013 р.
 
Люди ви тільки вслухайтесь в цифри фінансування?І де ж ті кошти? якщо розібратися відсотків70 в школі фінансують батьки, то на ремонт класів, то на перекриття дахів і т. д.В кінці кінців кого ви водите за ніс? З ваших розрахунків можна хіба уявити як школи шикують, адіти їдять канапки з червоною ікрою, чанахі їдять, а ще фрукти самі екзотичні. Батьки що ж ви мовчите? Скільки можна доробляти когось?
Рейтинг: 11+ -3-
 
Зацікавлена, 20:32 30 січня 2013 р.
 
Чув за ту зустріч а найбільше мене вразило що проблемами шкіл переймалися хіба пару депутатів яких ще наразі незомбували! Як мені повідомив один з присутніх шо дві Лариси Панькевич та Карлова тримали удар достойно відстоючи позицію Радзієвського відносно оптимізаціі навантажень на бюджет! А за тих двох шуріків Метиків та Сушків мало лопнув від сміху казали шо бігали як запеклі доповідали фюреру про можливий наступ і виходу ситуаціі з під контролю! Так і сталося як не гадалося владою прокол две женщини невтримали удару неговорячи вже за двох шуріків! Цікавим було те що депутати з різних політичних партій Ямельницький, Гориславський, Хрущ ше казали був Походжай тримали одностайну позицію стосовно не закриття шкіл оце дає надію шо може дав Бог розуму тим депутатам відстоювати інтереси громадськості і неділити нарід на своіх та чужих!
Рейтинг: 18+ -2-
 
думку, 20:48 30 січня 2013 р.
 
Демократія - влада народу! То чому влада не чує громади? Правильно! Бо не демократична, злочинна, корислива, побудована на %ставці відкату...
Рейтинг: 14+ -1-
 
, 21:30 30 січня 2013 р.
 
Ось шановні виборці і проявився результат діяльності "висококласного", " професійного" менеджменту команди Коростильова. Не створено жодного робочого місця у промисловості . Повне фіаско. Навіть " Берізку " задіяти невзмозі . Громада повинна задуматись над здібностями цієї команди дилетантів. Бідося , навіть ринок на Орлика, грамотно , по- рейдерськи захопити не в силі.
Рейтинг: 19+ -1-
 
Аналітик, 22:01 30 січня 2013 р.
 
Люди, запам'ятайте назавжди: Сушко дальше балачок не просувається, з розумним поглядом пообіцяє щось путнє, але на тому жирна крапка. Не вірте!
Рейтинг: 10+ -2-
 
, 22:58 30 січня 2013 р.
 
молоді хлопці-депутати просто молодці- ну і дали вони прикурити шурікам, які бігали один за одним аж всі реготали.вперше стикнувшись з ними розумієш що такою молодю можна представляти місто а не прислугою Царя.а тепер всім треба в неділю на звіт Папіка-оголосити імпічмент, визнати незадовільною роботу-тоді встанемо з колін, але вже пів ратуші зобовязали прийти в неділю-то все значить буде по плану, на жаль.
Рейтинг: 7+ -4-
 
дрогобичанка, 23:04 30 січня 2013 р.
 
Я ніяк не можу зрозуміти : чому не враховуе ніхто інтереси дітей.що навчаються в СШ8.Інтернаціональна конвенція по правах дитини вважае зловживанням все.що ставить під загрозу емоційний розвиток дитини.А поміняти школу.вчителів-це глибокий стресс..Не кажучи про те.що до майбутньоі новоі школи - не близький шлях...Враховуючи те.що в Дрогобичі практично немае громадского транспорту .а машина для багатьох-предмет розкоші .закриття 8 школи спричинить масу незручностей як для учнів так і для батьків! Чому це нікого не турбуе?! Народжуваність дітей зростае і потрібно не закривати .а відкривати нові школи.
Рейтинг: 9+ -4-
 
Колишня випускниця школи 8, 23:09 30 січня 2013 р.
 
Шановні всі проти Сушка! давайте збираєм підписи, і нехай прийде інша людина на його місце яка хоч трохи дбатиме за щось, а пусті балачки нікому повірте не потрібні. Ми просто з пустого переливаємо в пусте!
Рейтинг: 20+ -5-
 
Просто, 23:18 30 січня 2013 р.
 
Вчителі , вже ви здійняли галас, то розумно б було добитися якихось ПРАВ. По -перше, Сушка у відставку. По –друге , ревізія діяльності Відділу Освіти за останні 2 роки, Третє створити страйковий комітет , брати голову . Залучити до звітності всі ЗМІ. Вперед ….
Рейтинг: 20+ -5-
 
Аналітик 2, 23:57 30 січня 2013 р.
 
Складається враження, що всі коментарі пишуть люди з освітою в 3 класи. 
Сушка геть, добре, прийде інший, і що зміниться? Нічого. Начальник відділу освіти посада не виборна, має і він свого начальника якому підпорядковується, а якщо не буде - то звілнять. 
Школи не закривати, не об’єднювати - добре, найпростіше кричати: "не дамо закрити школи" , але ніхто не запропонував якоїсь конкретної думки ДЕ ВЗЯТИ ГРОШІ для тих вчителів, техпрацівників, яким в кінці року не буде чим платити заробітню плату.  
Якщо 3 школу відремонтує Вексельберг, то вона буде найкраща не тільки в Дрогобичі, але, можливо, і в області
Рейтинг: 7+ -9-
 
Гість, 10:41 31 січня 2013 р.
 
Де взяти гроші?Скоротити відділи освіти. культури і т. д. з їхніми окремими приміщеннями та витратами на тепло. світло іт. д. Скоротити їхніх незамінимих спеціалістів. методистів. секретарів. бухгалтерів. сторожів. прибиральниць. Дивись і на дітей грошей стане.
Рейтинг: 11+ -4-
 
блондинка, 11:18 31 січня 2013 р.
 
Для початку скоротити у міській раді чиновників, які ходять один поза другого, далі обєднати в одному приміщенні міський відділ освіти та культури, і знаєте це економія буде не мала. А ми зараз говоримо про дітей, і закрити освітній заклад найпростіше. А для чого на Коновальця нова школа, якщо є там Школа №10, далі через дорогу школа №14 і недалеко школа № 16 які також можуть прийняти ще учнів. логіки немає, закривати освітні заклади та знову щось будувати. А де тоді буде економія, про яку бється в груди і говорить п.Сушко. Це їх треба перевірки не з Дрогобицького фінансового управління, а треба щоб фінансами у м. Дрогобичі зайнявся Київ, тоді побачимо кого вдарять по шапці, і кого не буде на відповідних посадах. Не давайте закривати освітні заклади в Дрогобичі. Ганьба цій нашій владі.
Рейтинг: 12+ -3-
 
****, 12:54 31 січня 2013 р.
 
Та все буде добре
Рейтинг: 3+ 0-
 
Василь, 14:22 31 січня 2013 р.
 
Що заважає пенсіонерам проявити достойну повагу до молодших поколінь і вступитися на пенсію, таким чином давши змогу працевлаштуватися тим (і молодим, і юним), котрі справді здатні і згідні ПРАЦЮВАТИ, йдучи в ногу з часом, а не тпругаючи постійно нові покоління у своє старе і старече минуле. Ну, не може ж так бути, аби педагоги, котрі пережили всіх Генеральних секретарів, новітніх Президентів разом з усіма резидентами, до самої останньої дошки могли дати дітям, учетверо від них молодшим, якусь достойну освіту. Бабульки і дідульки, шануємо вашу Старість, але ж ніхто з Вас не є отим дяьком, котрий, коли його ще приймали в піонери, дав клятву "умереть на посту Генерального секретаря". Не тримайте свої 2-3 годинні тижневі навантаження для своїх внуків і внучок- їм це не цікаво!
Рейтинг: 13+ 0-
 
, 19:00 31 січня 2013 р.
 
пане бронницький, що ж так б'ЄтесЯ в груди? поЧуваЄтесЯ винним?
Рейтинг: 1+ -1-
 
!!!!!!!!!!!!!!!!!!, 19:01 31 січня 2013 р.
 
щоб пропонувати будь- які зміни для когось, почнімо з себе. міський відділ освіти переведіть у будинок вчителя, оптимізуйте ( красиве ж слово) міську владу з районною- чудове звільниться приміщення для університету. 10 - до 14 школи - ще одне приміщення для садочка вільне.
Рейтинг: 5+ -2-
 
, 19:21 31 січня 2013 р.
 
А шо то першої на вимітання з освіти Ольги Петрівни не чути? В схроні переховується чи на лікарняний втекла?
Рейтинг: 7+ -1-
 
, 21:06 31 січня 2013 р.
 
leo зробив надзвичайно розумну пропозицію, повністю підтримую. А хто така Ольга Петрівна?
Рейтинг: 1+ -1-
 
микола з млинок, 21:30 31 січня 2013 р.
 
Сьогоднішня сесія розставила всі крапки показавши хто є хто в першу чергу лице депутатів і прихлібеів влади! Можна назвати твердою позицію депутатів Ямельницького, Гориславського, Хруща наскільки одностайно с самого початку сесіі хлопці змінили ситуацію прорвавши кордон міліціі і влади які непускали людей на сесію а в сесійній залі наче все кіпіло видно старічки здають позиціі! Показали приклад єднання заради людей і тим показали куськину мать деякім таваріщам. Рішення за закриття шкіл скасовано а це перемога всієі громади.
Рейтинг: 11+ -1-
 
тисну руку, 21:47 31 січня 2013 р.
 
"друзі депутати"ви перетворили наше місто у 7 км.на кожному кроці торгові центри.а за які ши-ши ми маємо робити покупки?промисловість стоїть.а ви ще надумали робити склад для Коростильова з 8 школи.а чи не занадто, може вдавитись такими доходами? на злі, яке ви робите для дітей далеко не поїдете.вас нащадки проклянуть.і ще не байдужі ходіть на збори у неділю 3 лютого.послухаємо , яку лапшу буде вішати пан Радзієвський про" зроблену роботу" і як він грибе.
Рейтинг: 7+ -1-
 
анна, 09:15 01 лютого 2013 р.
 
хто таке бачив, щоб громаду не пускали в міську раду, а метик побачивши стільки народу в сесійній залі сказав крізь зуби: прорвались, с...и!  
що, метику, страшно було, а запроданці депутати з фронту змін голосували по команді радзієвського і не встидно вам хлопці?де ваші лозунги передвиборчі, де ваші зміни? обовязково напишемо яценюку, як ви плазуєте перед міською владою...більше за вас ніхто голосувати не буде. позор вам.
Рейтинг: 10+ -1-
 
небайдужий, 11:32 01 лютого 2013 р.
 
Була і я на вчорашній сесії , велике спасибі.Ямельницькому , Гориславському та Хрущу за підтримку ! А підстилкам Радзієвського - ганьба !
Рейтинг: 9+ -2-
 
Колишня учениця, 11:41 01 лютого 2013 р.
 
Відносно Ямельницького, Гориславського та Хруща визнаю їх роботу на сесії бо добра справа залишитися поза увагою не може! Факт на лице! Так і надалі тримайтеся не розколюйтеся, не продавайтеся і може нарешті буде порядок! А тим зрадникам і касирам Фронту змін ганьба вони є перевертнями і запроданцями.
Рейтинг: 9+ -1-
 
До депутатів, 12:03 01 лютого 2013 р.
 
Напишіть будь ласка поіменно всіх зрадників. Щоб ми знали за кого на наступних виборах не голосувати.
Рейтинг: 7+ -1-
 
Дрогобичанин, 12:45 01 лютого 2013 р.
 
А шильник - красава! Підготував два варіанти рішень міськради і як тільки Барнацький виступив, то зразу карти переграли. Отакі наші владці - шулери! Ось такі і угідні цій окупантській владі! А вчителі інших шкіл мовчать, бо їх залякали Мала та Харитонова. Вони ж із Радзієвським мало не цілуються взасос- звідси й гроші з бюджету, - найбільше для 4 та 10 шкіл.
Рейтинг: 10+ -4-
 
Леся, 14:14 01 лютого 2013 р.
 
Може відправити Фурдина О.Ф. нехай цілується з Радзієвським в засос , щоб з нього хоч який був толк , особливо після лікарняного листа виданого шкір.вен.диспансером. Будемо його засилати як носія інфекції у тил ворога. :zzz :zzz
Рейтинг: 14+ -2-
 
Колишня учениця, 16:01 01 лютого 2013 р.
 
А не розкажуть нам "ГОСПОДАРI"мIста скiльки вони витрачають грошей на автобус, який курсуе безкоштовно для громадян Дрогобмча, щоб вiдвiдати магазин "ПЛЯЦ" ? Рахуете грошi " оздоровчi" для техпрацiвникiв шкiльних? А своi оздоровчi чи вмieтe порахувати, та й чи потрiбнi вони вам при ваших зарплатах?
Рейтинг: 8+ -1-
 
до дрогобичан, 17:04 01 лютого 2013 р.
 
Харитонова - це нелюд в людській шкірі. Вона неугодних вчителів з роботи виганяє за правду і за гарне відношення до дітей. А сра.-ів залишила, і шестьор. Є Бог на світі, і на неї, і на панькевичку-відьму знайдеться кара Божа!
Рейтинг: 13+ -1-
 
колишня вчителька, 18:22 01 лютого 2013 р.
 
Депутати-зрадники: Ю.Яцків, Недбальський, Хом'як, Росохи, Шевкевич, Скірко 
Суда, Звір, які побоялись підтримати вчителів. 
Ваврину, Гориславському, Пристаю, Хрущу, Ямельницькомц - ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ за підтримку вчителів.
Рейтинг: 9+ -1-
 
)))))), 19:52 01 лютого 2013 р.
 
Дорогі депутати , оптимізуйте для початку затрати на утримання міської ради:-зарплата річна-7, 9млн.грн., а ще- 0, 8млн.грн.компослуги та оплата за елктроенергію! А ще централізована бухгалтерія відділу освіти:- зарплата-995 тис.грн.і тіж компослуги-126тис.грн. Ось де резерви адже бухгалтерія тут простенька і компютеризована.Це так без детального аналізу ухваленого вами бюджету розкрадання.
Рейтинг: 7+ -1-
 
ліцеїст, 20:14 01 лютого 2013 р.
 
колись брали Зимовий штурмом , де був тимчасовий уряд.може і той що ми штурмували теж тимчасовий, бо це ганьба страшенна прориватися громадянам міста до тих кого обирали.кого годуємо а вони боялися поіменно проголосувати щоб люди не бачили їх фальші .Ми ПОБАЧИЛИ всіх за кого НЕ БУДЕМО голосувати, всю оту ПІДЛОТУ яка в особі РОСОХИ кричала ганьба вчителям.Ми бачили тих хто СПЕЦІАЛЬНО вийшов щоб не голосувати за школи, чиї широкі морди тільки блискали в дверях туди сюди щоб не бути присутніми при важливих голосуваннях.а прізвища вже люди тут назвали.ДЯКУЄМО Хрущу, Ваврину, Ямельницькому, Гориславському, Пристаю за підтримку нас .батьків, вчителів, наших дітей, без них ЦЕ ПИТАННЯ ШКІЛ НЕ БУЛО ВИНЕСЕНО НАВІТЬ В ПОРЯДОК ДЕННИЙ СЕСІЇ.це вони заставили владу зробити це а їх однодумці підтримали.це вони проривались з людьми на сесію, інакше нас би просто пошили у дурні, зробили б так як їм вигідно.
Рейтинг: 9+ -1-
 
мама, 00:33 02 лютого 2013 р.
 
Я теж була на тій сесії хочу вам сказати що рішення прийнято 32 голосами і надіюся що в такому складі у нас буде опозиція до радзіка і хочу подякувати тим, хто не відвернувся від дітей і згадав своє дитинство і школу.А в першу чергу треба гнати за "камандою" Скірка, продажну шкуру і бездару. А для молоді , я про 3 депутатів:Ямельницького, Хруща та Гориславського, велике велике дякую .Бо незалежно ві своїх політичних кордонів їх об"єднує боротьба проти безправ"я, брехні та хабарництва.Хлопці так тримати
Рейтинг: 8+ 0-
 
присутня, 08:17 02 лютого 2013 р.
 
Виникає питання до працівників ЗМІ : чому дана подія висвітлюється тільки у коментарях присутніх на цій сесії ? Ви також там були у залі ?
Рейтинг: 7+ -1-
 
Колишня учениця, 08:52 02 лютого 2013 р.
 
була вікторія лишик , велася фото і відео зйомка-але де це все.
Рейтинг: 5+ -1-
 
мама, 11:46 02 лютого 2013 р.
 
Олег Хрущ, Сергій Гориславський, Володя Ямельницький будьте єдиними в своїх діях Вам вдалося зробити те чого не бачив Дрогобич двадцять років ви обєднали людей а люди вас.Тримайтися! Боріться! Не здавайтеся!
Рейтинг: 6+ -2-
 
Приємно вражає, 14:06 02 лютого 2013 р.
 
Шановна громадо м. Дрогобича!  
 
У неділю 3 лютого 2013 року о 13 годині у Народному домі ім. Івана Франка відбудеться звіт горезвісного голови міста О. Радзієвського. Кожен, хто відчуває себе відповідальним за подальшу долю нашого міста, приходьте. Не будьте байдужими, кажучи, що від вашої присутності нічого не зміниться. Приходьте! Висловте своє невдоволення роботою влади, яку ми обирали і яка має служити нам, а не своїм забаганкам! Не будьте байдужими, приходьте самі та повідомте про це своїх сусідів-дрогобичан.  
 
МИ ВИРІШУЄМО МАЙБУТНЄ НАШОГО МІСТА! ДАМО ВІДСІЧ ЗЛОЧИННІЙ ВЛАДІ РАЗОМ!
Рейтинг: 3+ -1-
 
, 18:12 02 лютого 2013 р.
 
Вже дали відсіч-обкакалися :grin
Рейтинг: 1+ 0-
 
ха-ха, 18:31 03 лютого 2013 р.
 
Ваврину, Гориславському, Пристаю, Хрущу, Ямельницькомц від громади міста "ВЕЛИКА ПОДЯКА"вони зробили чудовий піархід на наші освітянські проблеми їм глибоко наплювати ;роками вони обдирали громаду міста а сьогодні-псевдогерої
Рейтинг: 5+ -7-
 
за правду, 19:05 03 лютого 2013 р.
 
до ха-ха. сміється той, хто сміється останній. ви теж були там, то як? у вас шлунок не звело від тої брехні? чудово виступив лялькар та його ляльки- карабас- барабас відкрив таємницю поля чудес, а кіт базиліо улесливо потирав лапки, бо мрія про монети буратіно близька до здійснення( оптимізація у місті не за горами). а кінець казки вам відомий! буратіно успішно піде у 1 клас з новим буквариком. знайдеться такий тато карло, який виведе усіх у люди... мораль казки така- всі вороги освіти стережіться, щоб у вас не виросли ослячі вуха та довгі носи!
Рейтинг: 7+ 0-
 
, 19:26 03 лютого 2013 р.
 
А хто вам та іншим заважає попіаритися на проблемах заводів, ринків, шкіл? Страшно що обізвуть чоловягою з грязними пальцями, або ще гірше? Ваврин, Гориславський, Хрущ, Ямельницький, Пристай- не тушки перелякані і комусь від того дуже заздрісно та страшно.
Рейтинг: 0+ -1-
 
До "за правду", 09:56 19 лютого 2013 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6045 днів)