Семінар-тренінг із профілактики ВІЛ/СНІД

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Володимир Луцик   
14.02.2013
ЗатемненняУ понеділок, 11 лютого, відбувся семінар-тренінг з питань профілактики ВІЛ/СНІД серед молоді. Тренінг було проведено у приміщенні актового залу гуртожитку №5 Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка. Ініціативу щодо проведення даного заходу і його подальшу реалізацію подала волонтер американської державної організації Корпус миру США в Україні Ліза Стайнхауер. В анонімному анкетуванні, яке проводилося до і після тренінгу, взяли участь 23 студенти педуніверситету, здебільшого мешканці гуртожитку.

Важливість даного заходу полягала у зміні тенденції виявлення нових випадків ВІЛ/СНІД в Україні. Починаючи з 2008 року, кількість заражень через статевий шлях у віковій категорії 18-34 роки вийшла в абсолютні лідери – 48% нових випадків. На жаль, песимістична статистика для України цим не завершується. На даний час близько 1, 1% населення ВІЛ інфіковані – це найбільший відсоток поширення ВІЛ у Європі. За темпами поширення ВІЛ Україна випереджає багато країн Африки. Також сумними виявилися і дані щодо лікування хворих на ВІЛ/СНІД. Лише 20% хворих в Україні отримують антиретровірусні препарати, які фінансуються за рахунок Глобального фонду (70%) і держави (30%). Приміром, у тій же Грузії таке лікування отримують більше половини хворих.

Важливими аспектом тренінгу було усунення міфів та стереотипів щодо шляхів поширення ВІЛ і вироблення практичних навичок профілактики цього захворювання. Інтерактивна форма навчання, без сумніву, сприяла засвоєнню необхідних знань та навичок. Статистичний аналіз анкетування виявив, що у результаті тренінгу на 33% зросло загальне знання і на 24% - ставлення до даної проблеми. Звідси: тренінг виявився успішним у справі ознайомлення учасників із специфікою ВІЛ/СНІД в Україні, допоміг їм виробити ряд практичних навичок.

Організатор тренінгу висловила сподівання, що такі заходи будуть проводити частіше і вони стосуватимуться більш широкого кола проблем. Необхідною умовою подальшої ефективності та успішності тренінгів постає питання підготовки майбутніх спеціалістів-тренерів. Такі професіонали - це стрижневий елемент поступального розвитку громади, оскільки здоров’я мешканців міста – це невіддільна складова нашого майбутнього.

Володимир Луцик, аспірант Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, голова Дрогобицького клубу англійської мови, волонтер Дрогобицького добровільного товариства захисту прав дітей та молоді з інвалідністю "Надія".

Переглядів: 4916

Коментарі (5)
 
11 лютого
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 13:33 14 лютого 2013 р.
 
Ось якраз сьогодні читав статтю "СПИД – мистификация мирового масштаба?" - достатньо аргументовано в ній висловлена позиція дуже багатьох лікарів та вчених. Так що ці семінари-тренінги, для мене особисто, є одним з пунктів цієї афери.
Рейтинг: 4+ -1-
 
Сергій, 14:19 14 лютого 2013 р.
 
Чим би дитя не тішилось. 
Найкращий засіб запобігання усіх бід це вести здоровий спосіб жіття, дотримуватись християнської моралі, поважати смого себе і інших. 
Невже апіранту та студентам вже немає більш чим зайнятись як тільки "тренінгом", подивіться навколо себе скільки більш актуальних проблем, скільки можна зробити більш важливого та кориснонго. 
На мою думку ті особи, які самі себе свідомо наражають на небезпеку, не заслуговують стільки уваги, на це повинні мати право тільки ті, хто став жертвою чиєїсь недбалості або злого умислу.
Рейтинг: 5+ -2-
 
Василь, 17:18 14 лютого 2013 р.
 
А я то думаю, чого сестра так піздно приходе до хати. Тепер зрозуміло - всяку хрень відвідує та вислуховує 8)
Рейтинг: 1+ -1-
 
ost fm, 17:25 14 лютого 2013 р.
 
Конкурси краси Вам не подобаються, Семінар-тренінг із профілактики ВІЛ/СНІД також і до багато інших речей Ви ставитесь з обуренням, а що Вас цікавить в цьому житті?
Рейтинг: 1+ 0-
 
марго, 14:09 20 лютого 2013 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6106 днів)