Водопостачання – цілодобове! Але… Ріст цін на електроенергію заганяє "Дрогобичводоканал" у збитки

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Ярослав Грицик, "Галицька зоря"   
10.03.2013
Ріка1 березня начальник КП "Дрогобичводоканал" Роман Шагала зустрівся з журналістами. Для цього у нього було дві підстави: одина приємна, друга – тривожна. Спершу Роман Миколайович нагадав, що виконком Дрогобицької міської ради своїм рішенням №492 від 20 грудня 2012р. затвердив режим водопостачання для мешканців Дрогобича та Стебника на період від 1 січня 2013-го до 1 січня 2014 року. Тобто зараз послуги водопостачання та водовідведення надаються цілодобово (за винятком періоду проведення ремонтних робіт чи ліквідації аварійної ситуації). Безперечно, такий рівень сервісу можна тільки вітати. Адже ще у 2005 році мешканці багатоповерхівок могли отримувати воду не більше 11 годин на добу.

Цілодобове водопостачання регіону – це результат тривалої цілеспрямованої роботи колективу КП "Дрогобичводоканал", яка спрямована на запровадження енергозберігаючих заходів, зменшення втрат води шляхом заміни насосного обладнання та мереж водопостачання. Підприємство бере участь у проекті "Розвиток міської інфраструктури", який полягає у реконструкції об’єктів водоканалу для зменшення енергоспоживання та якісного надання послуг водопостачання та водовідведення для міст регіону. Фінансування робіт здійснюється шляхом запозичення коштів у Міжнародному банку реконструкцій та розвитку (Світовий банк) через посередника – Міністерство фінансів України.

Здавалось би, керівник "Дрогобичводоканалу" Роман Шагала та очолюваний ним колектив мали би спокійно працювати над реалізацією стратегії розвитку підприємства, інвестиційної програми. Однак на перешкоді цьому – регулярне підвищення вартості електроенергії для підприємств, яка становить найбільшу частку в собівартості послуг водоканалу. Так, постановою №191 від 25 лютого 2013 року Національна комісія регулювання у сфері енергетики прийняла рішення про підвищення вартості електроенергії на 5% (до 1, 20 грн. за 1 кВт/год.). І це притому, що на початку цього року вартість 1 кВт/год. уже зросла на 5%. Якщо така тенденція зберігатиметься, до кінця року ріст становитиме 20%.

Кілька останніх років тарифи на послуги водопостачання та водовідведення затверджують не місцеві органи влади, а Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг. Востаннє вона затверджувала тарифи для "Дрогобичводоканалу" 1 березня 2012 року. На сьогодні ці тарифи відшкодовують витрати підприємства на електроенергію лише на 75, 4%. Тобто, щомісяця водоканалу не вистачає коштів у сумі 340 тис. грн. Така значна різниця непогашення затрат призвела до збільшення питомої ваги вартості спожитої електроенергії у доході підприємства до 54%, що унеможливлює нормальну фінансово-господарську діяльність і надійне забезпечення дрогобицького регіону централізованим водопостачанням та водовідведенням.

Незадовільний фінансово-економічний стан КП "Дрогобичводоканал" не дає змоги здійснювати стовідсоткову оплату за спожиту електроенергію, що спонукає енергопостачальну компанію ПАТ "Львівобленерго" до відключення електроенергії на об’єктах водоканалу, а отже населення регіону ризикує у будь-який час залишитися без води. У 2012 році на підприємстві довелося запровадити скорочені норми тривалості робочого часу для економії фонду заробітної плати, а зекономлені кошти скеровувати на оплату спожитої електроенергії.

Керівництво КП "Дрогобичводоканал" зверталося і подало пакет документів до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, з економічним обґрунтуванням необхідності відкоригувати тарифи на водопостачання та водовідведення з урахуванням зростання вартості електроенергії, розміру мінімальної зарплати, а також для погашення планових витрат на погашення позикових коштів Світового банку. Однак позитивної відповіді "Дрогобичводоканал" зі столиці не отримав.

До речі, цього року передбачено умовами договору повернення Світовому банку суми запозичень у розмірі 2, 2 млн. грн. Аналіз фінансово-економічної діяльності підприємства показує, що водоканал не має можливості накопичувати кошти для повернення кредиту навіть з власного прибутку від господарської діяльності. А повертати частину тіла кредиту треба вже у квітні 2013 року.

28 лютого ц.р. через такий стан ціноутворення у галузі електроенергетики міський голова Олексій Радзієвський звернувся з листом до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Адже КП "Дрогобичводоканал" здійснює надання послуг із централізованого водопостачання та водовідведення для міст цілого регіону: Дрогобича, Трускавця, Стебника та 13-ти сіл Дрогобицького і Стрийського районів. А незадовільний фінансовий стан підприємства ставить під загрозу якісне надання послуг, що може мати наслідки зростання суспільного незадоволення у нашому регіоні.

Спілкуючись із журналістами, Роман Шагала повідомив, що підприємство також зазнає збитків, оскільки тариф на водопостачання для гуртового споживача – ТзОВ "Трускавецький водоканал" – покриває собівартість послуги лише на 63, 4%. Як наслідок, збитки від надання цьому споживачу послуг за 2012 рік становили 2 млн. 351, 3 тис. грн. Тож цей тариф також потребує термінового перегляду, але згоди у Києві не дають.

За останні роки КП "Бориславводоканал" заборгував "Дрогобичводоканалу" за очищення стоків 3, 2 млн. грн., а разом зі штрафами і пенею ця сума складає 4, 1 млн. грн. За допомогою Львівської облдержадміністрації міська влада Дрогобича намагалася розв’язати цю проблему. Було запропоновано, щоб борги збиткового підприємства взяв на себе власник – Бориславська міська рада, яка би сплатила їх поетапно. Після цього можна було укласти нову угоду про очищення стічних вод. Проте влада Борислава не хоче брати на себе цю заборгованість, питання не вирішується.

На завершення спілкування з журналістами Роман Шагала коротко розповів про роботу з абонентами. За підсумками роботи у 2012 році збір платежів від абонентів становив 97, 9% від реалізованих послуг. Загальна кількість абонентів на 1 лютого ц.р. становила 34293 (з них 70, 5% мають встановлені лічильники). Цікаво, що 5451 абонент оплачує послуги за нормою споживання на одну особу, і вперто не бажають встановлювати лічильник.

Субсидією користуються 3272 абоненти (9, 5% від загальної кількості). Загальна заборгованість споживачів за послуги водопостачання та водовідведення становить 3, 5 млн. грн. (поточна – 1, 5 млн. грн., протермінована – 2 млн. грн.). У 2 млн. грн. протермінованої заборгованості входять борги 524-ох абонентів, які взагалі не проводили оплату упродовж 2012р. на загальну суму 1, 4 млн. грн. Парадокс: щоб подати до суду на цих 524 споживачів, необхідно сплатити судовий збір (244, 6 грн. за кожного) на загальну суму 128 тис. грн., а коштів підприємству бракує.

Разом із тим, торік за рішеннями суду було відкрито 345 виконавчих проваджень щодо боржників на суму 514 тис. 651 грн. Наразі отримано відрахувань із пенсій та зарплат боржників на суму 24 тис. 138 грн. Ще 46 осіб уклали угоди про розтермінування своєї заборгованості на загальну суму 96 247 грн. Правда, ці угоди наразі виконані на 15, 2%.

Керівник КП "Дрогобичводоканал" запропонував журналістам зустрічатися частіше, щоб інформувати громадськість про стан справ з водопостачанням нашого регіону.

Переглядів: 4541

Коментарі (13)
 
Якщо не секрет.просто цікаво, яка зарплата у пана керівника КП "Дрогобичводоканал"!
Рейтинг: 12+ -1-
 
Дуже цікаво ...., 07:41 10 березня 2013 р.
 
вшн жеве в довг, дача на Канарах, мерседес на тещi, Хата в Штатах, грошi в Швейцарii, нещасна людина...а ви про якiсь там тарифи та зарплату...Побiйтеся Бога, хай далi так мучиться.
Рейтинг: 7+ -4-
 
Слава Богу що емiгрував!, 09:41 10 березня 2013 р.
 
Це держава Україна, крихітко !  
Це покращення життя !
Рейтинг: 9+ 0-
 
Електорат, 09:50 10 березня 2013 р.
 
Ціни на воду збільшували вже кілька разів. При тому нас запевняли, що якість води буде краща, водогони буде замінено. Але.. Труби діряві, воду прориває по кілька разів на місяць то на тій вулиці, то на іншій. Втрати води величезні. Жодної труби не замінено. Дірки забивають дерев1яними кілками. Інформації про якість води від санстанції, котра мала би бути в кожному новері газетии чи радіопередачі , немаю Цілісіньку зиму у людей, котрі мають встановлені колонки , вода тече, (щобь не замерзала в трубах) і на це ніхто не реагує. Зателефонувала я раз в міську раду до пана Йоника, а він сказав, що це не його справа. Уявляєте? Людина працює в міській раді і мала б відповідати за все, переживати, але це не його справа. Ось і все. А за бездіяльність водоканалу і працівників міськради та того ж водоканалу, нам навішають знову лапші на вуха і ціни полізуть вгору. Бо ж і ми не вміємо відстояти свої права.
Рейтинг: 17+ -1-
 
Стосовно цін, 09:59 10 березня 2013 р.
 
У нас цiна за воду, по счетчику, 500 лiтрiв в мiсяць за 18 евро.Вода поступае в пластиковых трубах, а в хату по мiдних.Очищаеться через дюни, дощова, дальше мiнералiзуеться до легкоi мiнеральноi, озонуеться, а також стоять фiльтри проти бактерii легiонелли.Пити можна з крана, смачна i кристально чиста.За роки скiльки живу, нiли не вiдключали, нiколи не робилась поганою. 
Бажаю i вам такоi питноi води.
Рейтинг: 5+ -2-
 
Слава Богу що емiгрував!, 11:39 10 березня 2013 р.
 
Допрацювались міцні господарники. Вірне питання , яка зарплата керівництва і скільки непричетних людей до основної діяльності в штаті. Тарифи більші ніж у Львові та інших містах. Масове встановлення лічильників виводить з тіні всю безгосподарність водоканалу. Основні причини їх збитків величезні втрати в системі від водозабору до споживача, низка вартість води, яку відпускають Трускавцю і де вода дешевша ніж у нас, борги Борислава. А все це повинні вирішувати керівники міста та водоканалу. Але є простіший вихід підняти тарифи.А який конкретний результат від використання кредиту СБ ? Бажано викласти в цифрах, що було і, що стало. Кругло добове постачання це зовсім не тої фактор. І наступне, хто і як та скільки років буде погашати кредит? А сьгодні такуж аферу хочуть провернути з теломережою. Отже потрібно вимагати чіткий звіт про діяльність комунальних підприємств, рішення по таких кредитах тільки за результатом громадських слухань. 
.
Рейтинг: 8+ 0-
 
111, 12:05 10 березня 2013 р.
 
До 111! Згідний з ВАМИ на 400 % - тільки громадські слухання в Будинку Культури по вулиці ІВАНА ФРАНКА з жителями Дрогобича! Давайте не будемо жити по методу "Моя хата с краю"! Треба вже наводити порядок з тими казнокрадами, які не роблять звіту перед дрогобичанами! Куди, скільки і за що! ?Назначайте дату проведення громадських слухань з дрогобичанами!
Рейтинг: 3+ 0-
 
снайпер ++, 13:36 10 березня 2013 р.
 
Пан Шагало не має часу займатися водоканалом, він же депутат, а це йому дає змогу і без рідного підприємства наживатися. Якщо б був господарником, то засучив рукава працював би безвилазно із своїм колективом на благо громади. А так, такі горе керівники, як Шагало і пан начальник з теплоенерго не працюють, а лише роблять вид, при цьому дуже допомагають своєму "батьку" при голосуваннях в міській раді.
Рейтинг: 8+ -1-
 
Борис, 15:21 10 березня 2013 р.
 
Природа сама ...робить нам всім якісь казуси, Яценюк казав, що з понеділка опозиціонери поідуть по округах піднімати народ проти тоі воровскоі власті..., а тут на тобі - випадає сніг! Що робити?Шляк би го трафив, всьо ші робить як на зло! Оті зволочі, злодєі, ну ніяк ші не хочуть вступити геть з того золотого приіску..то я маю на увазі тих киівсько-єнакиівських зволочів, а ви що подумали?
Рейтинг: 6+ 0-
 
Повстання...відміняється..., 07:30 11 березня 2013 р.
 
Смiшно читати-народ пiдншмуть, один громадянин ФРГ, один баптист, а еврейка в тюрмi, а ще один Еврей тож пiднiмати, на що ?Кармани доповнити? 
Вже були при властi, що зробили -знаете. 
Нема патрiота справжнього, нема.
Рейтинг: 2+ -2-
 
Слава Богу що емiгрував!, 18:18 11 березня 2013 р.
 
Моя робота. З кабінету "Люди дзвонять. Нема води.Трубу прорвало. "Майстер"Тракторист, зварювальник, 3 робочі. На виїзд. "Білорус розкопав місце прориву. Зварювальник крутиться, лізти в болото не хочеться ... У діру забиваємо кілок ... не тече ... засипаємо. Приїхав майстер. похвалив, списав 3 метра труби. Усім добре. Люди води дочекались, ми не перепрацювались, у майстра нові ворота, дибіться це моя робота!
Рейтинг: 3+ 0-
 
Степан, 16:39 12 березня 2013 р.
 
Людочки , Ви послухайте що я вам скажу. "Місто Трускавець, я вже промовчу про Борислав там взагалі жах, а саме водоканал Трускавця стоїть на балансі приватного підприємця не буду брехати кого але точно якогось європейця, і шо з того получається, місто получає воду пару годин у день, ! Ситуація у дрогобичі п.Шагала не дав зробити так щоб водоканал продали комусь , а спроб було багато... . і ви ще нарікаєте що він добився цілодобового водопостачання ? мали б совість! а сервісу не тільки у водоканалі , його у цілій Україні не має , повсюди колики в трубах стирчать.
Рейтинг: 1+ 0-
 
, 15:25 13 березня 2013 р.
 
Ціна на воду зашкалює, адже у моєї старенької родички не має лічильника, оскільки у неї немає грошей, аби поміняти за власний рахунок водяні труби та інші відповідні комунікації. У квартирі їх мешкає двоє. Якось поцікавилася у компетентной людини, близької до міської ради, чому така дорога вода? Він мені пояснив, що на ціну води у квартирах, де відсутні лічильники, Водоканал додає ціну на воду, якою користуються міські підприємства типу сауни, хімчисток, бань тощо. Тобто мої старі пенсіонери ще й платять зі своєї мізерної пенсії за ці підприємства. Обіцяю, що обов"язково це виясню, адже сил, освіти та волі у мене на це вистачить. :roll
Рейтинг: 1+ 0-
 
, 16:09 26 березня 2013 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6045 днів)