Депутат Львівської обласної ради фракції ВО "Свобода" Михайло Задорожний прозвітував перед громадами Літині, Раневич, Ріпчиць та Залужан. У неділю, 10 березня, у непересічно-патріотичному селі Літиня пройшли уже традиційні урочистості з нагоди дня народження нашого Кобзаря Тараса Шевченка. Вшанувати велета українського слова завітав у це село й депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, який, до слова, бере активну участь у таких заходах щорічно.
(натисніть на фото для перегляду, всього 4 фото)
Фото 2, фото 3, фото 4.
Відтак, після урочистої програми Михайло Задорожний виступив перед громадою цього села зі своїм звітом. Обранець розповів про напрацювання та поцікавився болючими питаннями селян. За напрацьоване депутатові червоніти не довелось, позаяк у 2011 році він посприяв виділенню у це село 80 тис. грн., а у 2012 році 30 тис.грн. на ремонт комунальних доріг населеного пункту. Окрім того, посприяв у виділенні спортивної форми для сільської футбольної команди села та надав матеріальну допомогу чотирьом жителям Літині на загальну суму 1600 грн.
Цього ж дня, 10 березня, Михайло Задорожний зі своїми звітами завітав також у села Раневичі, Ріпчиці та Залужани. Як і у Літині, його там чекав теплий прийом - бо люди добре знають, хто із обранців, як і чим допоміг їх територіальній громаді.
Так Раневичі за сприяння обранця у 2011 році з обласного бюджету отримали 70 тис. грн., у 2012 році - 40 тис. грн., а у 2013 році сюди має надійти ще майже 150 тис. грн на ремонт комунальних доріг села. Тут також депутат посприяв у виділенні спортивної форми для сільської футбольної команди та надав матеріальну допомогу чотирьом жителям на загальну суму 2100 грн. А ще - виділив кошти на придбання літератури для сільської бібліотеки, та встановив пам’ятний знак борцям ОУН-УПА
Схожою є картина й у Ріпчицях: у 2011 році за депутатського сприяння на ремонт комунальних доріг в село надійшло 70 тис. грн., в 2012 році – 25 тис.грн. Депутатом надано матеріальну допомогу для сільської школи та матеріальну допомогу потребуючій мешканці села в розмірі 1 тисячі гривень.
Не обійшов увагою депутат й село Залужани, яке адміністративно входить до Снятинської сільської ради. Цій сільській раді виділяв кошти на ремонт дороги, сюди у сільську бібліотеку були закуплені книги, тут четверо потребуючих мешканців отримали матеріальну допомогу в загальному розмірі 2300 грн.
А після звітів депутат поспілкувався із громадами цих сіл. Запитав що їх турбує, чого потребують більш за все. Жителі Літині скаржились на те, що у їхньому селі немає аптеки, їхня школа – без внутрішніх туалетів, а вікна у цій же школі в надзвичайно поганому стані. Ще люди зауважили, що газовою службою "дописуються" куби за начебто використаний газ. Та чи не найгостріше звучало питання необхідності ремонту центральної дороги. Це ж питання – необхідності ремонту центральних доріг – звучало й у всіх інших населених пунктах. Зокрема, у Раневичах цікавились, чи можна центральну дорогу взяти на баланс сільської ради і відтак власними силами братись до її ремонту – якщо державі коштів на це невідомо чому бракує. Також жителів цього села турбує питання необхідності ремонту сільського моста, який, як не парадоксально, досі є нічийним, тобто не перебуває на жодному балансі. А ще люди просили посприяти у ремонті сільського водогону. Гостро стояло питання 8-ї школи міста Дрогобича, в якій навчають діти із села. Окрім того, жителі села висловили стурбованість тим, що районна рада своїм рішенням позбавили сім’ї, де є двоє і більше інвалідів, пільг на придбання паливних матеріалів, як дрова і вугілля.
Громада Ріпчиць, як і громади Літині та Раневич, висловили велике занепокоєння стосовно стану центральної дороги села. Крім того, людей турбує те, що вже понад рік у селі немає "Школярика", тож учні змушені самотужки добиратись на навчання до сусідніх Меденич. Турбує громаду й недостатнє транспортне сполучення із селом, адже прямого рейсу "Ріпчиці-Дрогобич" немає, а меденицькі "маршрутки" заїжджають у село лише двічі на день. Також жителі поскаржились, що підприємство, якому здають своє молоко (а це "Радехівський молокозавод") уже третій місяць боргує людям зароблене.
Не менше проблем і прохань було озвучено й у Залужанах. Головний бич села – це центральна дорога, стан якої просто жалюгідний. А її – центральну дорогу, мав би ремонтували райавтодор. Та де там… Люди настільки зневірились, що вирішили самотужки приступити до латання цього автошляху. Понад те, якість й так майже непридатного до проїзду дорожнього полотна додатково руйнує великогабаритна техніка, як от автівки лісгоспу, які вивозять цими шляхами деревину. Ремонту потребує сільський клуб. Крім того, люди попросили депутатського сприяння в питанні виготовлення права власності на будинок, який належить церковні громаді. І так далі…
Словом, питань, як завше було багато, проблем і болей, з якими люди звернулися до свого обранця – теж.
- Свого часу громада 26 виборчого округу Дрогобицького району довірила мені право представляти її інтереси у Львівській обласній раді. Тож свою діяльність веду так, аби не зрадити мандат висловленої довіри, - каже депутат Львівської облради Михайло Задорожний. – Докладаю максимум зусиль для того, щоб допомогти людям, допомогти громадам. Та, мушу зазначити, повноваження обласної ради, її фінансовий ресурс є дещо обмеженими. Тож ми першочергово маємо дбати за комунальне майно, комунальні дороги. А дороги загального користування, які перебувають на балансі Укравтодору, мають ремонтуватись за державний кошт. Бо на ці дороги потрібні навіть не мільйони, а десятки і навіть сотні мільйонів гривень. Такого ресурсу область не має, тож цей ресурс має забезпечити держава. Відтак, єдиний вихід який бачу – це депутатська ініціатива обранців Верховної Ради щодо перегляду законодавства і необхідності серйозного, господарського підходу до цього питання. На жаль, зараз ми таких ідей не бачимо. Лише голий, нічим не підкріплений популізм і піар. Зокрема, один із обранців громади наставив в регіоні громадських приймалень, як, перепрошую, біотуалетів на Хрещатику, однак жодної допомоги звідти ні люди, ні територіальні громади не отримують… А про реальні кроки стосовно вирішення гострих і болючих питань й говорити, виглядає на те, годі.
Понад те, як запевнив Михайло Задорожний, він, на відміну від популістів і політиканів, й надалі тісно співпрацюватиме із громадами й усіляко сприятиме та допомагатиме їм.
- Мені не соромно за мою діяльність, я маю із чим йти до людей, про що звітувати. Тож працюватиму в такому режимі й надалі – аби тримати руку на пульсі життя громад, та, що в моїх силах і в моїй компетенції, максимально вирішувати і підтримувати, - зазначив обранець.
Нагадаємо, згідно з законом України "Про статус депутатів місцевих рад", кожен обранець зобов’язаний бодай раз у рік прозвітувати перед громадою, яка його обрала до тої чи іншої ради, про зроблене, зобов’язаний розповісти, над чим працює, чим займається, наскільки достойним є мандату людської довіри. Відтак, 17 лютого депутат Львівської обласної ради фракції ВО "Свобода" Михайло Задорожний розпочав серію звітів перед громадою 26 Дрогобицького виборчого округу, яка у 2010 році довірила йому право представляти її інтереси в обласній раді. У населених пунктах 26 виборчого округу такі звіти проходять щонеділі кілька тижнів поспіль.
Переглядів: 5630
|