Темпи сучасного життя спонукають нас постійно кудись поспішати, часто не помічаючи у буденній суєті дрібниць, які на перший погляд видаються дріб’язковими. Але саме з таких дрібниць і складається наше життя. З плином часу ми нарешті втомлюємося від такого шаленого темпу, особливо якщо є жителями великих міст. І тоді хочеться нарешті кудись втекти на відпочинок. Куди? – задумується людина.
(натисніть на фото для перегляду, всього 2 фото)
фото 2, Врешті-решт кожен починає усвідомлювати, що гарно відпочити можна на лоні природи. Ми беремо вудки і їдемо на риболовлю, або ж з кошиком у руках поспішаємо до лісу. Останній спосіб відпочинку приносить масу задоволення, а приємні спогади, закарбовані на світлинах, залишатимуться завжди у наших альбомах. Щороку кличе мандрівка у Карпати і автора цих рядків. Єдиною при цьому зброєю є фотоапарат. Тож поділюся з читачами унікальною знахідкою, що трапилася мені на узліссі Карпат.
Цей дивовижної краси гриб занесений у Червону Книгу України. Гриб, схожий на червону квітку, називається квітохвісник Арчера – гриб родини веселкові. Корінний вид в Австралії і Тасманії, а в Європу та Північну Америку він ввезений і з часом розповсюдився. Гриб трапляється і в Західній Україні, зокрема на Галичині.
У молодому віці (на стадії яйця) гриб можна сплутати з грибом «веселка звичайна», від якої він відрізняється червоними ризоморфами, а також рожевими судинами у розрізі. Під час росту гриб набуває зіркоподібного вигляду, нагадуючи квітку діаметром 10-15 см. Дорослий гриб має сильний, неприємний запах, чим приваблює комах, які допомагають поширювати спори.
Квітохвісник Арчера – сапротроф, тобто живиться за рахунок залишків мертвих рослин і тварин. Росте на кислих ґрунтах у листяних та мішаних лісах. Зрідка трапляється на луках та в парках.
Квітохвісник трапляється поодинці або в кількості близько трьох екземплярів в радіусі 1-2 метрів. Наприкінці 90-х років я знаходив цей гриб у лісі поблизу села Дережичі Дрогобицького району, а у жовтні 2012 року цей дивовижний гриб-квітку побачив у Карпатах (Старосамбірський район Львівської області, поблизу села Плоске, на висоті близько 300-400 м над рівнем моря). Червоні ніжні «пелюстки» цього диво-гриба усередині є порожнистими і доволі крихкими, а в цілому гриб нагадує восьминога. Цей гриб не є їстівним. У пошуку в Інтернеті інформації про квітохвісник Арчера можна побачити лише у вигляді кольорових малюнків. Тож вперше якісна світлина цього гарного гриба червоного кольору буде розміщена на сайті «Дрогобич Інфо».
Шановні читачі, рушаючи на лоно природи, не забудьте прихопити з собою фотоапарат, з допомогою якого можна впіймати цікаві, а іноді й хвилюючі миті життя. Любіть природу, оберігайте її від забруднення, прищеплюйте любов до неї своїм дітям!
ОНОВЛЕНО 2 серпня 2023 року. Квітохвісник Арчера не внесений у четверте видання Червоної Книги України.
Переглядів: 17756
|