Українська молодь із Білого Бору гостювала у Дрогобичі

Надрукувати
Фоторепортаж
Написав(ла) Юрій Федчак, автор фото- і відеоматеріалів   
07.06.2013
ПольщаНація, яка забуває про минуле, не має майбутнього. Цю істину усвідомлює кожен, кому притаманні почуття патріотизму та любові до рідного краю, його історії, мови, культури. Благодійний фонд ім. Івана Франка "Посвіт", керівником якого є дрогобичанка Леся Ратинська, на протязі багатьох років співпрацює з українською діаспорою у Польщі. З допомогою цього фонду випускники школи-ліцею ім. Тараса Шевченка з Білого Бору (Польща) цього тижня здійснили мандрівку "Пізнаємо Україну разом". Юнаки та дівчата побачили Мукачеве, Ужгород, Берегово, Яремче, Верховину, Кам’янець-Подільський, Хотин, Трускавець, Урич, Львів, а 6 червня завітали і у Дрогобич.

(натисніть на фото для перегляду, всього 14 фото і 1 відео)

Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9. фото 10, фото 11, фото 12, фото 13, фото 14,

Спочатку гостей вітали в сесійній залі ратуші секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик та керівник відділу культури виконавчих органів Дрогобицької міської ради Олег Яводчак. Згодом молоді люди піднялися на оглядову вежу ратуші, де, наче на долоні, побачили Дрогобич з висоти. "Красиве місто", - зауважила дівчина. Надалі Леся Ратинська запропонувала юнакам та дівчатам прогулятися містом та ознайомитися з визначними місцями і пам’ятками архітектури.

Як розповіла пані Леся, школа-ліцей ім. Тараса Шевченка – це українська школа у невеличкому містечку Білий Бір, що на Балтійському узбережжі Польщі, у місцях компактного проживання українців, переселених сюди з їх споконвічних земель під час операції "Вісла". Протягом 22-річної діяльності ліцею відповідальними за організацію роботи, рівень освіти та підтримку національної ідентичності студентів були директори: Ірена Дрозд, Ярослав Миц, Здіслав Бігун і на даний момент – Андрій Дрозд. Характерно, що результатом праці педагогічного колективу є: пропагування рідної культури та традицій в українському і польському середовищах, навчання української мови, пізнання багатої історичної, літературної та культурної спадщини української нації, розвиток талантів у гуртках художньої самодіяльності, зокрема гуртку живого слова "Калиновий міст" та української вишивки. На території школи знаходиться пам’ятник видатному національному поету Тарасу Шевченку, а щороку у травні тут проходить найважливіше для школи-ліцею свято – "Шевченківські дні".

Приємно, що українці за кордоном плекають рідну мову, вивчають історію України, пам’ятають і шанують традиції та звичаї українського народу, дбають над збереженням національної самобутності, цікавляться життям українців в Україні. Сподіваємося, що колись білобірці знову завітають до нас, а Дрогобич їх зустріне як красиве і гостинне українське місто.



Переглядів: 7483

Коментарі (2)
 
Чи вже є бодай статистика: скільки дітей з Дрогобича і Дрогобиччини можуть дозволити собі поїхати кудись за кордон хоч на трохи? І чи багато батьків легко можуть запропонувати своїм дітям таку, хоча б раз на рік, поїздку?
Рейтинг: 9+ 0-
 
Подумки, 09:00 07 червня 2013 р.
 
Шкода, що дівчата так швидко поїхали з Дрогобича. Хотіла б з ними поспілкуватися. А той Юрій, що розказав про себе - просто красень!
Рейтинг: 4+ 0-
 
Оксана, 10:31 07 червня 2013 р.

У даній статті коментарі вимкнено.
 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6040 днів)