"Лицарю у збруї" - бути?

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Хосе Турчик   
01.09.2013
ЛицарУже тривалий час до мене пишуть, телефонують, звертаються на вулиці люди, котрих цікавить тема відбудови в Дрогобичі пам’ятного знака "Лицар у збруї". Як відомо, на початку 2000-их років Дрогобицька міська рада вже робила спробу відновити цю пам’ятку, виділивши з бюджету понад 100 тис. грн. Але "Лицар" так і не постав.

Останнім часом на цю тему зібрано багато документів, артефактів, що переконують у доцільності відновлення "Лицаря", насамперед, як символу і як елементу вищої моральної якості – доброчинності. З одного боку, якби нинішня міська рада поставила за мету відновити "Лицаря", то проблем би не було. Був би збудований. Але з іншого боку – зовсім скоро ми відзначатимемо дату найкривавішої, найабсурднішої події – Першої світової війни, у якій полягло й дуже багато галичан. У червні 1916 року, як символ визволення Дрогобиччини, зусиллями і за кошти громади постав тогочасний "Лицар у збруї", ставши об’єктом українського-галицького патріотизму та символом доброчинності.

Сподіваюся, що наприкінці вересня для мешканців Дрогобиччини та на сесіях місцевих рад ми здійснимо презентацію благодійного фонду "Лицар Волі", учасником якого, рівно як і засновником, може бути кожен, хто досяг 18-ти років. На цій презентації буде виставлено проектну пропозицію – зменшену копію "Лицаря".

На Дрогобиччині є як прихильники, так і противники відновлення "Лицаря". Пропонуйте, обговорюйте, пишіть, запитуйте, критикуйте, лише не мовчіть. Маємо тест на зрілість громади, на її здатність не лише безконечно, безрезультатно критикувати, але ще й щось зробити.

"Лицар у збруї" має постати силами громади і для громади!

Переглядів: 4941

Коментарі (74)
 
Рицара бути не має, бо це памятник епохи бездержавя!
Рейтинг: 8+ -18-
 
Хосе де чегевара, 09:50 01 вересня 2013 р.
 
Будьмо вільні- Лицарі ще сущі!  
Не в минуле йдім, але- в грядуще!  
Щоб майбутнє нас благословляло 
І, як про Героїв, пам"ятало!
Рейтинг: 8+ -2-
 
:), 09:59 01 вересня 2013 р.
 
Нехай буде лицар! ми розуміємо що депутати з руху і свободи які обєдналися на місцевому рівні- проти!
Рейтинг: 8+ -2-
 
доцільно, 10:01 01 вересня 2013 р.
 
Скільки можна мосолити того рицаря, який відтворюватиме нагнітаючу картину нашої історії...Потрібно ставити пмятники, які б наштовхували на позитивні сторінки...Хосе хто ти такий, зщоб піднімати такі питання. Ти історик?
Рейтинг: 13+ -7-
 
Історик, 10:34 01 вересня 2013 р.
 
Я не зовсім зрозумів - якого визволення цей символ? Нас забрали в Росії та віддали Польщі - з одного рабства до іншого. В людей, які хочуть відновлювати цього лицаря, психологія рабів, які сумують за "добрим" паном. Не має бути такого пам'ятника на території незалежної держави!
Рейтинг: 13+ -6-
 
Сергій, 10:38 01 вересня 2013 р.
 
"У червні 1916 року, як символ визволення Дрогобиччини..." Яке може бути визволення одними окупантами від інших? Не пишіть нісенітниці.Чи для вас всі , хто з Сходу -окупанти, а з Заходу - визволителі ?
Рейтинг: 15+ -1-
 
Мешканець, 10:39 01 вересня 2013 р.
 
у 2000 році виділили 100тис. де вони, ці кошти? якийсь лицар присвоїв? дороги краще робіть, "лицарі"!
Рейтинг: 20+ -1-
 
, 10:57 01 вересня 2013 р.
 
Де лицар з 100 тисячами, вин зараз виддихае на Багамах.Просьба зибрати пару мильонив щоб вернувся додому, бажано зеленими бо вин мидний и люби зеленити.
Рейтинг: 1+ -3-
 
v.e.f., 11:19 01 вересня 2013 р.
 
Лицар у збруї - память одному з найкращих починань дрогобицької громади по вшануванню загиблих і допомоги їх рідним. Для нас це надзвичайно позитивний приклад. Дивно, що знаходяться люди, яким це не подобається.
Рейтинг: 7+ -9-
 
, 11:36 01 вересня 2013 р.
 
До Миколи - Яких загиблих? Коли? Чому пам'ятник на вшанування загиблих має бути у вигляді польского лицаря? Як це зрозуміти?
Рейтинг: 13+ -3-
 
Сергій, 11:42 01 вересня 2013 р.
 
і буде стояти лицар серед подовбаного майдану, маючи вигляд, як ніби-то до сттарого іпошарпаного пальта пришиті нові гудзики.що нема де кошти витрачати- збудуйте ще один фонтан! :cry
Рейтинг: 17+ -3-
 
zz, 11:45 01 вересня 2013 р.
 
Не в коштах справа, а в почутті власної гідності, якої, на жаль, в багатьох наших дрогобичанах просто немає, і вони готові або за гроші, або за інші преференції полірувати всі випуклі місця у панів.
Рейтинг: 7+ -4-
 
Сергій, 12:00 01 вересня 2013 р.
 
Даного Лицара потрібно встановити коло Ратуші на те місце де колись стояв вождь всього пролетаріату товаріщ Ульянов \клікуха ЛЄНІН\.І не репетуйте на ХОСЕ, .Коло ЛИЦАРА вставити лавочки закріпивши іх намертво бо зволочі ті лавки покрадуть.Будемор мати файного пам?ятника з збруєю! Слава Украіні!
Рейтинг: 9+ -8-
 
треба встановити, 12:39 01 вересня 2013 р.
 
За рішенням Ради послів українські землі у складі Польщі мали одержати автономний статус. Забезпечити права національних меншин і надати автономію українським землям польський уряд неодноразово обіцяв у 20-30-ті роки. Але в правлячих колах Польської держави панували унітаристські настрої, і свої зусилля вони спрямовували на посилення контролю над українськими територіями. Дискримінаційна політика щодо населення цих територій проявлялася при комплектуванні органів місцевого самоврядування, керівниками яких призначалися лише поляки. Українці майже не мали можливості займати адміністративні посади в державних установах, офіцерські посади в армії, поліції, таємних службах. Польський уряд прагнув до асиміляції українців (бойків, поліщуків, волинян, гуцулів тощо), створення однорідної національної Польської держави. У 1920 р. для Східної Галичини офіційно запропонували назву «Східна Малопольща». Українські імена та прізвища замінювалися на польські. Польська мова витісняла українську з усіх державних і муніципальних установ. 
Побоюючись зростання національної самосвідомості українського населення, польський уряд всіляко гальмував розвиток народної освіти, закривав українські школи. 31 липня 1924 р. було затверджено «кресовий» закон, відповідно до якого основним типом школи ставала двомовна, так звана утраквістична, яка по суті була польською, бо в ній, крім обов'язкового вивчення польської мови, цією мовою викладалася польська історія і наука про Польщу. До того ж учителями утраквістичних шкіл були переважно поляки, які не знали української мови. Для прискорення полонізації західноукраїнських земель сюди відряджали вчителів з центральної Польщі. Вчителям-українцям рекомендували роботу в центральних воєводствах Польщі. Туди переселили 1500 педагогів-українців, а 2500 - звільнили з роботи. Наслідки цієї політики для української школи були катастрофічними. Якщо в 1911-1912 навчальному році в Галичині працювало 2420 українських початкових шкіл, то в 30-х роках - лише кілька сотень. 
Національні утиски українського населення Польщі доповнювалися соціально-економічним гнобленням. На початку 20-х років Польщі вдалося значною мірою ліквідувати наслідки Першої світової війни. Відбудові та пожвавленню економіки сприяло приєднаннянових територій, перетворення їх на аграрно-сировинні придатки, ринки збуту й джерела сировини та дешевої робочої сили. Польський уряд поділив країну на дві території - Польщу «А» і Польщу «Б». До першої входили корінні польські землі, до другої - переважно західноукраїнські та західнобілоруські. Сприяючи розвиткові промисловості в Польщі «А», уряд водночас свідомо гальмував промислове будівництво в Польщі «Б». Так, у Польщі «Б» була надзвичайно обмежена видача дозволу відкриття промислових підприємств, а встановлені урядом високі залізничні тарифи обмежували її зв'язки з ринками Польщі «А». Внаслідок такої політики в Польщі «А» концентрувалося понад 80 % металообробної, електротехнічної, текстильної, хімічної, паперової промисловості, виробництво цегли, вапна і цукру. 
Постійним супутником життя українців у Польщі було безробіття. В період економічної кризи воно набуло небачених розмірів у 1931-1932 рр. у Східній Галичині, за даними офіційної польської статистики, було зареєстровано 27 тис. безробітних. Насправді ж державна статистика Польщі намагалася приховати дійсний стан речей, бо лише у Львові у роки кризи 30-40 тис. чол. не мали роботи. Користуючись надлишком робочої сили й відсутністю соціальних гарантій, підприємці посилювали експлуатацію: робочий день на українських землях Польщі тривав до 10 і навіть більше годин. Закон про восьмигодинний робочий день на практиці не виконували. У період кризи у деревообробників він сягав 14 годин. Реальна заробітна плата не збільшувалася, а часто і зменшувалася. 
Населення українських земель, що перебували у складі Польщі, здебільшого було релігійне: у Галичині переважали греко-католики, на північно-західних землях-православні. Збереження ними віри своїх батьків було основою їхнього самозбереження як українців.Найбільших переслідувань зазнали православні українці. Вони були об'єктом окатоличення, а відтак і ополячення. Наприкінці 30-х років розгорнулося масове навертання їх до римсько-католицької віри. Було знищено майже 200 православних храмів, а близько 150 було передано римо-католикам. Внаслідок цих злочинних дій на північно-західних землях України на 1939 р. залишився лише 51 православний храм, тоді як у 1914 р. їх було 389. 
 
Ось цим подіям, шановні, ви хочете встановити пам'ятник. Вартує?
Рейтинг: 13+ -4-
 
Сергій, 12:44 01 вересня 2013 р.
 
Я думаю ідея відновлення цього пам'ятника є хорошою, як не крути Польща це частина історії Дрогобича і далеко не найгірша, пам'ятник буде як окрасою міста до її давньої архітектури так і новим туристичним марштуром. Гарний пам'ятник ше жодному місту незашкодив!
Рейтинг: 9+ -6-
 
, 12:57 01 вересня 2013 р.
 
Подия мала мисце в житти нашого Миста? Це питання до всих. Мала. Жиди еврей тут? Жили. Жили поляки? Жили. Угорци теж жили ..вони лишили писля себе будинки? Площу? Лишили так чого ви Ура патриоти кричите тут? Нашу истоию нихтот не зминюе цим памятником. Цей Лицар це частина историй Дрогобича а не ваша особисто, тому успокойтесь. Це плюс мисту архитектури и туризму. А для "Ура Патриотив" хочу спитати, що ви зробили щоб вписатись в историю миста? Думаю через 20 рокив про вас нихто не згадае, тому видийдить и дайте иншим людям зробити Дрогобич кращим.
Рейтинг: 8+ -15-
 
Федис М.Б, 13:07 01 вересня 2013 р.
 
ех... якби ми і дальше були би в складі Польщі то за тих 100 років що описує Сергій були би зараз повноправною частиною Польщі і самодостатніми людьми з нормальною владою і преспективним майбутнім в своїй країні. 
А зараз тільки мотаємся в ту Польщу і по всьому світу туда сюда і їздимо навчатися в ту ж Польшу :(
Рейтинг: 16+ -6-
 
, 13:08 01 вересня 2013 р.
 
до видписувача =Я=, якби, та пока украина видстала вид ЕС на 70-100 рокив...просто гола арифметика.
Рейтинг: 1+ -3-
 
v.e.f., 13:27 01 вересня 2013 р.
 
Для чого вводити в оману людей, адже в справі Лицаря ми маемо справу ще з Австро-Угорщиною а не Польщею а це велика різниця яку знають навіть діти.
Рейтинг: 6+ -5-
 
Сергію напевне історику, 13:35 01 вересня 2013 р.
 
Читаю оці всі коментарії і дивуюсь "знавцям" і сторії рідного краю. При чому тут Польща в 1915 р.? В той час цей край загарбали після Росіян АВСТРОУГОРЦІ. Влада Австро-Угорщини в травні 1915 -го відзначила вклад жителів дрогобиччини в перемогу встановленням в місті фігури збройного рицаря (нім. Wehrmann), так званого оборонця, або міліціянта. Такі ж встановлено були в Львові та Перемишлі. А для "знавців" - під Польщу Дрогобиччнна попала в 1921р.
Рейтинг: 16+ 0-
 
Мешканець, 13:52 01 вересня 2013 р.
 
Дурдом веселка, дороги глиною засипані - зато лицар на площі буде стояти. Это пздц, товарищи! (с)
Рейтинг: 21+ -10-
 
село і люди, 14:03 01 вересня 2013 р.
 
Дориг не буде ще рокив 10. То що прикажете не дихати и не жити? Дийсно село
Рейтинг: 15+ -16-
 
Федис М.Б, 14:06 01 вересня 2013 р.
 
якщо будуть лицарів ставити - то доріг не буде ще років сто десять - дихайте і живіть собі на здоров'я
Рейтинг: 13+ -8-
 
сільський вісник, 14:31 01 вересня 2013 р.
 
Читайте шановний статтю. Лицар і дороги не мають нічого спільного.
Рейтинг: 8+ -13-
 
Селянинові, 15:01 01 вересня 2013 р.
 
коли Я був у диЯтЧому вІдпоЧинковому таборІ вІком другого І третього загону, Я мрІЯв стати рицарем, І коли Я нарештІ ним став, Я став найбІльшим загоном у цІлому районІ. такими загонами є хосе, садовий, пастух, туман, і інші "знавці" історії...
Рейтинг: 3+ -4-
 
Вова, 16:20 01 вересня 2013 р.
 
мене минусують навить не читаючи...)) Я ще вернусь . Попью вам нервив
Рейтинг: 8+ -21-
 
Федис М.Б, 16:30 01 вересня 2013 р.
 
Макс, попий краще пива, або 150 собі махни, забий на то всьо.
Рейтинг: 10+ -1-
 
лицар без збруї, 18:10 01 вересня 2013 р.
 
Дивний ми народ...я думав памятникоманія вже минула, аж ні! Давай новий памятник При повному занепаді міста , вулиць , бібліотек, будинків, надумали новий памятник.Це , шо?Невігластво , лжепатріотизм чи божевілля..
Рейтинг: 14+ -3-
 
Франко, 18:44 01 вересня 2013 р.
 
Мої любі, незбагненні дрогобичани! Знаю, що у вас мало інформації.Більшість бачить хіба і то не всю, поверхневу історію"Лицаря".Запевняю, що"Лицар" не повстане, якщо буде проти хоч один интернетівский боєць.Якщо вам до 30 років і ви політично не заангажовані приєднуйтесь.Все буде справедливо, і по чесному 
Хосе Турчик
Рейтинг: 8+ -3-
 
всім, 18:44 01 вересня 2013 р.
 
пропоную поставити новий памятник- 
 
Стоїть радзік трохи згорблений, одною рукою тримається за голову, а другою за плече нищого коростильова. І стоять вони на горі з грошима..Встановити посмертно!
Рейтинг: 18+ -1-
 
пропозиція, 19:31 01 вересня 2013 р.
 
Ідеї Хосе і Садового фінансовані на 100 відсотків. Їхні проекти дають можливість відмивати бабки! Хосе слухай, а ти не хочеш запроектувати відновлення доріг! Кому твій памятник зараз потрібен коли стільки важливіших питань!
Рейтинг: 7+ -7-
 
Юра, 19:40 01 вересня 2013 р.
 
Так, помилився, але не бачу великої різниці між поляками та австрійцями, вони були такими ж самими окупантами як і російська імперія. Встановлювати цей пам'ятник це теж саме що й встановити пам'ятники Хрущову, чи Брєжневу, адже ж вони так само наша історія, навіщо їх забувати?
Рейтинг: 10+ -5-
 
Сергій, 20:33 01 вересня 2013 р.
 
Живі- живуть і без пам"ятників. А пам"ятники ставлять мертвим, або міфічним, збірним, персонажам. Але завжди чомусь- коштом живих. Тому найкраще- коштом ініціаторів (бо у решти живих- ооооооооооооооооообмаль грошей- лише на хліб з майонезом, та й то- так тононько намазувати). Люди, ну хіба ця ідея на часі? За всієї Поваги живих до живущих?!
Рейтинг: 5+ -5-
 
Аргумент!, 20:36 01 вересня 2013 р.
 
Вже маємо дуже красивий пам"ятник Грюнвальдській битві Ще можемо влаштувати палкі дебати на тему відродженя усіх інших памятників. А може спершу відновимо тротуари та дороги, а то екскурсанти собі ноги поламають, спотикаючись до наших відновлених ініціативними краянами памятників. А ще можна відновити фасади будинків приблизно того ж часу (австрійських), балкони капіфтально поремонтувати. Бо ж не дай Бог комусь із туристів каменюка на голову впаде. Ось такі наші сумні реалії, а ви кажете - памятник Лицарю. Ще не на часі...
Рейтинг: 12+ 0-
 
Сумний дрогобичанин, що боїтьс, 20:57 01 вересня 2013 р.
 
А я - за то, щоб поставити памятник v.e.f. 
v.e.f. то такий собі лузер, який начхав на все святе, бо нічого святого ця гамо сапієнса мати не може. 
Він - о, наймудріший з усіх, і нас, тупих баранів постійно повчає, о найвеличніший провидець v.e.f.! Він має купу кредитів, а тому не чекайте від нього ані цента, бо живе v.e.f. десь там нагорі і своїм перстом відкриває нам, сліпим дурням, очі, щоб прозріли ми всі і побачили нарешті, які ми дурні і що на нас чекає. Він став найвеличнішим з богів світу, сидить одесную Бахуса і Опію, щоб судити живих і мертвих, і його царству над грішними не буде кінця! Його Величність така велика, що всі зелені жаби по всіх болотах Нідерляндії поздихали, бо походить воно з бойківського роду від батька та московської самки по материній стороні, і подався у злигодну годину у пошуках трону Їх Величності Коноплі, і попав прямо у дамки. Спільно зі своєю подругою Марихуаною Він нас навчить, як вчив нас великий Лєнін! Слава v.e.fу! Слава! Слава! Даёшь пам'ятник v.e.fу!
Рейтинг: 3+ -4-
 
даёшь памятник!, 21:11 01 вересня 2013 р.
 
Пропоную Ура Патріотам знести все що не побудували Українці...Костел, Ратушу, Синагогу, Тустань, НПК Галичина бо будували кляті москалі, все знести...І подивитись що лишиться одне болото і пару магазинчиків Мафи. Так хто ви такі? Ура Патріоти гірше саранчі, на свалку вас історії, і вписати кожного як Позор в Історії Дрогобича. А так і буде...
Рейтинг: 14+ -12-
 
Федис М.Б, 23:09 01 вересня 2013 р.
 
А може Циганам? На ніяку владу не робили. Ніколи нікому не служили. Ні з ким не воювали. В патріотів ся не бавлять. Інші речі їх цікавлять.
Рейтинг: 5+ -3-
 
Далекий, 23:47 01 вересня 2013 р.
 
Напевно правий Сумний дрогобичанин. І справді, при всьому бажанні встановлювати пам'ятники, СПОЧАТКУ потрібно відремонтувати фасади будівель, дахи, балкони (бодай в історичному середмісті). тротуари, проїзджу частину вулиць. На це і спрямовувати БЮДЖЕТНІ КОШТИ. А якщо буде утворено благодійний фонд і потрібна сума коштів буде зібрана ГРОМАДОЮ, то можна й пам'ятник встановлювати. Лиш потрібно широко проінформувати громадськість. Аргумент про "історичне минуле" недоречний. Бо і справді - Ленін, Сталін (та й Гітлер) - це теж історичне минуле. Інколи той, хто ратує за "історичне минуле" в Дрогобичі, проти такого підходу, наприклад, в Одесі, де встановили (відновили?) пам'ятник Катерині ІІ. 
Тож треба говорити про КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНЕ середовище з точки зору містобудування - наскільки той пам'ятник доречний там, де його пропонують встановити. Бо навіть найкращий пам'ятник безглуздо вписаний в міське середовище тільки зіпсує ідею. І споруджуватись повинен під контролем громадськості - скільки грошей, кому і за що заплачено. Бо в наших реаліях завжди знаходяться "свої" люди із фірмами і фірмочками, готові споруджувати втричі дорожче будь що, що потім через рік-два псується, осипається. Зрештою і самі зодчі та будівельники могли б бути в засновниках чи членах благодійного фонду. І, або профінансувати роботи (через внески), або, бодай зменшити власні розцінки на виконання робіт. Варіантів багато. І вирішувати має громада. І саме бажання профінансувати роботи ІЗ ВЛАСНОЇ КИШЕНІ (ні в якому разі не за бюджетні кошти! )найкраще покаже, хоче того громада чи ні.
Рейтинг: 16+ 0-
 
, 00:03 02 вересня 2013 р.
 
Воювали дві держави Німечине і Польща.В обидвох державах була католицька віра і війна була за збільшення земельних угідь.А українці воювали з двох сторін як гарматне мясо , тоді поясніть за що їм ставити памятник. Памятники треба ставити тим Українцям які воювали за свою країну.
Рейтинг: 8+ -1-
 
kent, 00:04 02 вересня 2013 р.
 
Would you like kiss Інститут міста?
Рейтинг: 2+ -1-
 
kentucha, 00:52 02 вересня 2013 р.
 
Дороги в Дрогобичі зробіть ане лицарів ставте!
Рейтинг: 11+ -5-
 
, 06:50 02 вересня 2013 р.
 
для туризму цей пам’ятник буде +
Рейтинг: 9+ -7-
 
Гість, 07:25 02 вересня 2013 р.
 
Дивно, у високоінтелектуальному Дрогобичі зрозумів про що ідеться хіба коментар який написав Михайло.
Рейтинг: 4+ -1-
 
пану Василю, 09:07 02 вересня 2013 р.
 
Дороги б краще зробил! А їм лицар в голові.
Рейтинг: 9+ -5-
 
Микола, 10:13 02 вересня 2013 р.
 
Для Михайла... Фасади и дороги и решта благоустрою це прями обовязки мисцевой влади. Чомусь ви не особливо вимагете виконання их прямих обязкив. А инициатива Хосе це кошти мешканцив , и меценатив. Не путайте ци два поняття. А не подобаються дороги инициюйте сбир коштив на ремонт дориг, або фасадив. Зразу скажу ничого у вас не вийде бо буде сидити такий соби Иван Ура Патриот и все обгаджувати.  
Моя пропозиция з Лавочками в центи провалилась.. за такой пасивнои маси дрогобичан
Рейтинг: 9+ -10-
 
Федис М.Б, 10:43 02 вересня 2013 р.
 
До Федіса - Не треба нічого зносити з того, що вже збудоване, але й відновлювати те, що немає відношення ані до нашої національності, ані до нашої історії абсолютно не вартує.
Рейтинг: 11+ -4-
 
Сергій, 11:34 02 вересня 2013 р.
 
Який лицар? Кому памятник? Хосе, ганяй собі мяча і не лізь не в свої справи! Завдяки таким "ініціаторам" наші "можновладці" обкрадають дрогобичан. Де 100000? Мало?
Рейтинг: 10+ -6-
 
хосе лопес (корінний дрогобича, 12:45 02 вересня 2013 р.
 
А народ знає , що кожен збудований памятник потрібно утримувати весь час і витрачати на це гроші громади?
Рейтинг: 6+ -3-
 
гість, 12:57 02 вересня 2013 р.
 
Якщо лицар додасть туристичної привабливості, якщо площу доведуть до нормального вигляду то я за. Надоїло ходити по совдеповській розбитій площі. Чому інші міста вкладають гроші у те, щоб стати привабливішими а ми ні. Давайте тоді як хтось каже позакриваємо театри, бібліотеки, церкви, фестивалі, картинні галереї і будемо будувати дороги. Якось іншим вдається поєднувати економіку і культуру.
Рейтинг: 6+ -2-
 
Роман, 13:12 02 вересня 2013 р.
 
До "туристичної привабливості" ще треба доїхати. А по чому їхати, як доріг немає. І, взагалі, памятники - це зараз найнеобхідніше для громади міста.
Рейтинг: 7+ -5-
 
хосе (корінний дрогобичанин), 13:19 02 вересня 2013 р.
 
Для "Особливо обдарованих" Дрогобичан бо вони таки и е. Дрогобич як промисловий центр -Вмер, хочете чи не, але це Факт ! . Що дали? Чим мисто мае заробляти? Ше трохи вся молодь вийде , ДДПУ не мають куди пристроити студентив, лишуться пенсионери , Ура Патриоти- Корупционери, и бюджетники. Де звит роботи за три роки Институту Розвитку Миста? Де стратегия розвитку хоча б на 3-5 рокив? Торгивлею одниею не витягнемо мисто. Тому едине що лишаеться -це Туристичний центр. И найкращий провидники це Хосе, Гольберг( як мени не важко це признести але ) Вира Миньок, ... Це люди яки розвивають туристичний Дрогобич.
Рейтинг: 13+ -7-
 
Федис М.Б, 14:14 02 вересня 2013 р.
 
Залежить яке інформативне навантаження цього "лицаря"... якщо символ колоніального Дрогобича - ТО НІ... Розбиратись історикам з історичними документами... Здається це австтроугорський період... хоча чув що австріяки найменше плюндрували... у порівнянні...
Рейтинг: 4+ -1-
 
ЯЯЯ, 15:05 02 вересня 2013 р.
 
Дорогі містянииииии ... Ви дУУУУже помиляєтесь щодо "повноправної" галичини в складі польщі ((((( українців поляки НІКОЛИИИИИИ не вважали за людей...
Рейтинг: 6+ -2-
 
ЯЯЯ, 15:09 02 вересня 2013 р.
 
Та, знаєте, можна й 365 пам"ятників щороку встановлювати- пам"ятникам однаково: за гроші меценатів, чи за бюджетні, чи будуть вони стояти, а чи осипатимуться, чи доведеться їх утримувати, а чи будуть зроблені добротно, чи зміниться вітер- і почнуть їх знову зносити, аби встановлювати нові... Пам"ятникам однаково, це ж- пам"ятники. Вони не голі-босі-голодні-холодні-без перспективи... Поки туристи дійдуть чи доїдуть до пам"ятників- то, найперше, візуально вже оцінять населений пункт візуально, а візуально- це не один пам"ятник, не десять і не сто... Розумному- достатньо?! Нащо когось в чомусь пустопорожньо допереконувати?!
Рейтинг: 2+ -2-
 
:), 17:35 02 вересня 2013 р.
 
Пане Турчику, а ви запросіть аби той "лицарський рух" та й очолив помічник Ілика Володимир Кондзьолка. Він його дуже швидко розвалить, як це вже було з "Чесно" і з іншими громадськими ініціативами. Бо він все є де гроші і президіуми.
Рейтинг: 5+ 0-
 
до Хосе, 17:47 02 вересня 2013 р.
 
Я не можу вимагати від місцевої влади виконувати її прямі обов'язки, бо вже скоро 30 років як не проживаю в Дрогобичі - НЕ ОБИРАЮ депутатів і, відповідно не можу в них спитати. Але вважаю місто своєю малою Батьківщиною і мені болить, коли воно набуває жалюгідного виду - обшарпані фасади, побиті тротуари і дурнувата реклама. Особливої уваги заслуговує стан автодоріг - просто жах. Вам подобаються дороги в Дрогобичі? Що стосується коштів мешканців і меценатів, то я й пишу - якщо такі кошти будуть зібрані, то й слава Богу, споруджуйте пам'ятник. І жодним чином я не плутаю кошти Благодійного фонду на пам'ятник і БЮДЖЕТНІ КОШТИ на утримання доріг. Читайте УВАЖНО статтю. Це вже хтось у міськраді щось наплутав : "Як відомо, на початку 2000-их років Дрогобицька міська рада вже робила спробу відновити цю пам’ятку, виділивши з БЮДЖЕТУ понад 100 тис. грн. Але "Лицар" так і не постав." (До речі, куди подідись ті 100 тисяч? Ви не в курсі?)
Рейтинг: 14+ 0-
 
, 18:24 02 вересня 2013 р.
 
А ви запитайте у Конзьолки про оті 100 тисяч гриваків, він тоді був у Радзієвського першим замом. Гріб усе, що міг, аж допоки терпець у "папи" не луснув.Ось тепер він може достойно очолити збір коштів від благодійників, як той лис у коморі із курми.
Рейтинг: 9+ 0-
 
до Михайла, 18:29 02 вересня 2013 р.
 
Чому мене забули рідні українці на моїй рідній потом і кровю политій землі якийсь ХОСЕ хоче поставити памятник лицарю?Може нехай їде до Аргентини чи до Мексики і там дає поради!
Рейтинг: 6+ -6-
 
Леся Українка, 21:20 02 вересня 2013 р.
 
Леся Украинка никаким боком к Дрогобычу не относится, не надо ля-ля 8)
Рейтинг: 5+ -3-
 
Малкольм Икс, 21:56 02 вересня 2013 р.
 
Фінансування пам'ятника це особиста справа кожного, а не бюджетні кошти. Які проблеми? Підтримуєте перерахуйте суму, не підтримуєте займайтесь своїми справами. Караван і так буде рухатись))))
Рейтинг: 3+ -1-
 
Роман, 23:21 02 вересня 2013 р.
 
Якщо цього Лицаря відбудують за кошти меценатів, то не бачу нічого поганого. У Дрогобичі багато що можна зробити, було би бажання та кошти. Відновіть найстаріший діючий в Європі сільзавод, зробіть музей солі. Поряд церква Св. Юра. Але місцеві бізнесмени звикли лише магазини та бари відкривати. До речі, а куди поділися всі лавки з площі Ринок, невже і ті розікрали?
Рейтинг: 9+ -1-
 
Прага, 04:55 03 вересня 2013 р.
 
Хороший задум . Пропоную до пам"ятника Лицарю - доброчинцю з метою надання йому ВСЕДРОГОБИЦЬКОГО визнання і популярності долучити монумент Дрогобицькій владі у вигляді " Павшого ниць трьох -голового змія , припнутого ланцом до МАФа " і встановити їх так , начебто Лицар своїм мечем відрубує їм голови. Впевнений , охочих пожертвувати у благодійний фонд буде достатньо. А Конз...олку можна зобразити у вигляді двуликої маски , як елемент тату на туші змія.
Рейтинг: 6+ -1-
 
Аналітик до Хосе Турчика, 07:00 03 вересня 2013 р.
 
Люди вірно кажуть - для того щоб збільшити туристичну привабливість треба відновити інфраструктуру, хоч 100 лицарів поставте, але якщо людині Самбірська вулиця витрясе весь мозок вона ніколи нікому не порадить сюди їхати. Та й не туристичну галузь в Дрогобичі треба розвивати, Дрогобичу треба відновлювати свій промисловий потенціал, туризмом хай займаються Трускавець та Східниця.
Рейтинг: 9+ -6-
 
Сергій, 12:18 03 вересня 2013 р.
 
може краще памятник марихуани?
Рейтинг: 0+ -4-
 
v.e.f., 14:24 03 вересня 2013 р.
 
Воювали дві держави Німечина і Польща.В обидвох державах була католицька віра і війна була за збільшення земельних угідь.А українці воювали з двох сторін як гарматне мясо , тоді поясніть за що їм ставити памятник. Памятники треба ставити тим Українцям які воювали за свою країну.
Рейтинг: 4+ 0-
 
kent, 22:20 03 вересня 2013 р.
 
"А ви запитайте у Конзьолки про оті 100 тисяч гриваків..." 
То, напевно, прокуратура мала б запитати. На Ваш чи мій запит добродій К може і не відповідати, особливо, якщо рильце й справді в пушку. 
Що стосується збору благодійних коштів, то є достатньо механізмів проконтролювати скільки грошей поступило, куди і на що потрачені. Перш за все ЗАЯВИТИ НЕОБХІДНУ СУМУ для спорудження пам'ятника і НІ В ЯКОМУ ВИПАДКУ не збирати СКІЛЬКИ ВЛІЗЕ. Порахувати НЕОБХІДНУ СУМУ дуже легко - є проект, є кошторис. Перераховувати кошти ЛИШЕ НА РОЗРАХУНКОВИЙ РАХУНОК. НІЯКОЇ ГОТІВКИ. Відповідно до статуту Благодійного фонду коштами може розпоряджатися виконком із кількох осіб, контролювати витрати повинна наглядова рада. І ті і ті повинні звітувати перед загальними зборами засновників і членів Благодійного фонду. Чи й справді у місті зовсім НЕМАЄ МОРАЛЬНИХ АВТОРИТЕТІВ, що могли б увійти до виконкому та наглядової ради Благодійного фонду. Прийдіть на установчі збори ПРОПОНУЙТЕ СВОЮ КАНДИДАТУРУ.
Рейтинг: 3+ 0-
 
, 22:29 03 вересня 2013 р.
 
Нарешти здорови думки , а не емозий , можу сказати що дило рушилось з мертвой точки..витаю Вас Хосе . тепер вира и терпиння
Рейтинг: 7+ -5-
 
Федис М.Б, 10:57 04 вересня 2013 р.
 
Можна поспівчувати Федису в тому, що в нього в наявності лише російськомовна клава, але й навіть на такій можна старатися писати без помилок. :grin
Рейтинг: 7+ -5-
 
Сергій, 20:03 04 вересня 2013 р.
 
Конзьолка спер сто тисяч може сперти й кошти на лицаря. Тільки пустіть лиса у курник.
Рейтинг: 4+ 0-
 
Кум, 18:41 05 вересня 2013 р.
 
потрібно щоби Він був, адже це історичний символ землі
Рейтинг: 3+ -3-
 
нашої з, 23:19 06 вересня 2013 р.
 
Він МАЄ бути там де колись його встановили. Це є символ Нашого міста та нашої історії.
Рейтинг: 4+ -3-
 
, 23:22 06 вересня 2013 р.
 
При чім тут поляки чи москалі...пішли вони до сраки. МИ тут живемо. І маємо відчувати гордість! , що хоча таке маленьке, але це наше місто, і історія в нього багата та давня. Яка там москва! вона ще в дупі була. Лицар має бути.
Рейтинг: 2+ -2-
 
, 23:31 06 вересня 2013 р.
 
А давайте так: віддати на якийсь час оті сторінки для коментарів СБУ, Прокуратурі і Міліції- і нехай вони напишуть, у кого і де оті всі по сто тисяч гривень, які вже багато разів і немало на що виділяли?!
Рейтинг: 1+ 0-
 
007, 14:07 07 вересня 2013 р.
 
Льоня Гольберг та Роман Ощипок, - *** 
 
Образи третіх осіб.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Остап, 17:59 09 вересня 2013 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)