Інститут іноземних мов у Дрогобичі відзначає свій піввіковий ювілей

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
19.11.2013
Дррогобицькому ін'язу 50 роківСьогодні, 19 листопада 2013 року, відзначають 50-річчя Інституту іноземних мов Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка. З цієї нагоди у Дрогобичі очікують поважних гостей із Львова, Києва та інших міст.

Святковий день обіцяє бути насиченим і різноманітним. Розпочнеться він пізнавально-розважальною програмою "На старих фотографіях всі молоді…", під час якої згадають тих, хто стояв біля його витоків, хто впродовж десятиліть працював тут – першу завідувачку кафедри англійської мови доцент Лесю Вальдман, котрій сьогодні пішов 92-ий рік і яка нині живе в Києві, на жаль, уже покійних Антоніну Федотову, Марію Овчаренко, Ірину Дречевич, Василя Матковського, Людмилу Макарчук, Віру Курочкіну, Надію Подоляк, Юрія Філатова, Михайла Бурлакова, Дмитра Іванюка, Лева Баїка, Тиберія Поппа, Марка Гольберга та багатьох інших.

Відбудеться також урочисте засідання і святковий концерт у міському Народному домі ім. І.Франка, креативна студентська вечірка та інші заходи, під час яких оживуть події далекого 1962 року, коли було створено кафедри англійської та німецької мов, 1963-го - року офіційного створення факультету, 1965-го - року заснування кафедри французької мови, яка за рівнем знання мови була чи не найсильнішою в колишньому СРСР, позаяк більшість викладачів знали французьку краще, ніж рідну українську, – були репатріантами й в дитинстві користувалися саме мовою Бальзака та Золя.

За період існування факультету (Інституту) тут підготували майже десять тисяч фахівців. Це - вчителі іноземних мов, перекладачі, викладачів вишів, науковці, які нині працюють не лише в Україні, а майже на всіх континентах Землі. Сьогодні в Інституті, який має окремий корпус, успішно функціонують шість кафедр – германських мов і перекладознавства, методики викладання іноземних мов, практики англійської мови, мовної та міжкультурної комунікації, практики німецької мови, романської філології та компаративістики. Нове покоління викладачів примножує традиції цього університетського підрозділу.

Переглядів: 7508

Коментарі (6)
 
Всього вам найкращого! Дякую за знання і путівку в життя. ІНЯЗ - ЧЕМПІОН! Ура
Рейтинг: 7+ -4-
 
Випускник, 17:48 19 листопада 2013 р.
 
Згадаймо 1 Олену Олександр1вну См1рнову / н1м мова/, як1й п1шов 94 р1к...
Рейтинг: 10+ -1-
 
до слова, 18:51 19 листопада 2013 р.
 
путівку в життя ?! не сміши мене випускник ! :grin :grin :grin
Рейтинг: 4+ -6-
 
Observer, 18:06 20 листопада 2013 р.
 
Яке 50-річчя інституту? як інститут створили у вересні? ну не смішіть народ, холуї. 1965-го року заснування кафедри французької мови, яка за рівнем знання мови була чи не найсильнішою в колишньому СРСР (і яку розвалив ваш "діректор" інституту), позаяк більшість викладачів знали французьку краще, ніж рідну українську, – були репатріантами й в дитинстві користувалися саме мовою Бальзака та Золя (ну ви гоните!, а у Львові було менше репатріантів, а в Києві?, а в Моріса Тореза?). В Ужгороді так точно не найсильніша, бо ваш діректор не розмовляє французькою мовою, тому вже 15 років на факультет не запрошують іноземців, особливо французів, бо не буде завкафедри французької мови ходити з перекладачем. А коли звертається до студентів із закарпатською вимовою ла порт і ла фнетр, то студенти впадають в глибоку задуму, щоб зрозуміти цього француза. Ось і результат, що така унікальна кафедра, як сказав приснозвісний П''єр, почила в Бозі, а висококласні спеціалісти відправлені на пенсію. А проффесор преспокійно завідує кафедрою романської філології, якої нема і не може бути, коли її цілеспрямовано розвалюють такі висококласні спеціалісти, як наш профффффффесссор і ще стільки фффф за кількістю тих кандидатів з педагогіки, яких він наплодив. На підтвердження ось назви проблем, які вирішують його дисертанти: викладання фізкультури в молодших класах, роль закарпатських будителів, підготовка молодого батька до сімейного виховання і т. д. і т. п. самі поцікавтесь. І далі зловживає своїм становищем як очільник кафедри романської філології, якої не існує, бо він віддав, мабуть, ці місця на англійську, яка дорожче продається. Або ж набирає по 5 чоловік, а держава оплачує за потік студентів та ще й оплачує такого заслуженого завкафедри і діректора. Схаменіться, люди, бо лихо вам буде.  
Поверніть вчених з пенсії в студентські аудиторії, бо люстрація вас дістане, а наука відноситься до вічних цінностей і на неї віку нема. А студенти ваші деградують з вашими, профффесор, кандидатами з педагогіки, подивіться на студентський сайт, на їх команду Інфаркт. Інтелектуальниий пісец, ваш інститут однієї іноземної мови, бо лопушанські теж медленно, но верно ведуть кафедру німецької мови на той світ, що і французьку. Па-па.
Рейтинг: 6+ 0-
 
Франсуа Рабле, 20:30 06 травня 2014 р.
 
Не минуло й 3 роки, як на найсильнішу кафедру французької мови вступав лиш 1 абітурієнт, а на кафедру братів-2 заледве сім чоловік. І це все репутація здирництва братів, засилля непрофесійних кадрів з пустопорожньої науки педагогіки, яка до викладання іноземних мов не має ніякого відношення. А тепер скорочують 40 ставок на інязі і так на всіх факультетах, при тому, що маса народу давно забула про повні ставки. 0, 3 мають кандидати, а незахищені 0, 25. Не йдутьдо вас вчитися діти, бо ви не викладачі, не педагоги, педагогічні терористи, бандити в освіті, які не мають знання самі і тероризують беззахисних дітей з Турки і Старого Самбора, яким нікуди дітися, боЛьвів для них недосяжний. Отак закінчує тупе Закарпуцьке бидло, яке зробило з науки педагогіки проститутку, яку продають і купують і гвалтують і народ цим годують. Ось до чого довів іняз проффессор вірний син і портрет вічного Яника
Рейтинг: 5+ 0-
 
Золя, 15:57 25 березня 2017 р.
 
Сьогодні пішла з життя Леся Вальдман. Вічна їй пам'ять!
Рейтинг: 0+ 0-
 
Євгенія, 20:19 06 березня 2020 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6105 днів)