Україна на сьогоднішньому етапі обрала проєвропейський вектор руху. Членство будь-якої країни у Євросоюзі вимагає демократизації всіх сфер діяльності держави. Демократія є антагоністом бюрократії, однак бюрократія в Україні до нинішніх днів тягнеться довгим шлейфом ще з епохи Радянського Союзу і є підґрунтям корупції. Однак якщо сьогодні практично в усіх "конторах" міста звичайну довідку ви отримаєте за першою ж вимогою "не відходячи від каси", то Дрогобицьке міське управління земельних ресурсів вас "втішить" вагомим ультиматумом, вклавши вас "на лопатки": отримаєте довідку, якщо принесете щонайменше дві інші довідки.
(натисніть на фото для перегляду, всього 3 фото)
Фото 2, фото 3.
Серія перша. Якщо ви не маєте землі у Дрогобичі
Отже, сюжет фільму розпочинається з такої сцени. У понеділок, 13 січня (трилер, жахи) звертаюся в міське земуправління з проханням видати довідку про те, що не маю земельної ділянки у місті Дрогобичі. Проте представниця управління повідомила, що для того, щоб видати мені довідку, потрібно спочатку написати на ім'я керівника управління заяву, а також додати ксерокопії паспорта, ідентифікаційного коду і 2 аркуші паперу. Тоді аж через 5 днів отримаю потрібну мені довідку. Щоб підтвердити "офіційність" вимог, в коридорі "контори" вивішено перелік документів, що вимагаються. Гм, - думаю, - а якщо я, наприклад, не корінний житель міста Юрія Котермака, а якогось села на Донеччині, і приїхав за такою довідкою у європейське місто Дрогобич?..
- Тоді такі документи можна надіслати нам факсом, - мало не співчутливо "полегшив" таку мою участь керівник Віктор Марцінко.
- З яких це пір я змушений для звичайнісінької довідки бігати містом у пошуках ксерокса, та ще й завжди мати з собою ідентифікаційний код, і до того ж чекати аж… п'ять днів? – з обуренням запитую начальника.
- Принесіть паспорт, тоді зробимо копію.
- А чому чекати стільки? – знову запитую.
- Тому що це вимагає багато роботи нашого спеціаліста… Але, може, до кінця одного дня таку довідку підготуємо.
- Отакої, а хіба у вас не ведеться кадастровий облік землі? – востаннє запитую шефа земуправління, маючи на увазі комп'ютеризований персоніфікований облік земель, як це є у всіх "конторах" міста.
- Ні, не ведеться (екшн, кульмінація).
Остання відповідь "шефа" ввела мене у анафілактичний шок і перекрила дихання. Оце удар! Нижче пояса! Цілий відділ земресурсів тяжко і натхненно працює, але не відомо, над чим?
Що тут ще можна додати? Довідка потрібна негайно. Наступний день – вівторок, а згідно розкладу прийому громадян, є неприйомним, тобто знову похід за довідкою буде даремним гаянням часу і черговим бриньканням по струнах власних нервів. Якщо прийду у середу, то довідку отримаю, але аж… наступного понеділка. Це ж скільки треба праці, щоб виписати довідку про те, що я не володію землею!?
Серія друга. Якщо у вас є земельна ділянка у Дрогобичі
Тоді я співчуваю тим особам, які володіють землею у Дрогобичі, бо їм треба буде звернутися у шостий кабінет, і що ж їх там чекає (драма)? Стівен Спілберг відпочиває, а ви, шановні читачі, можете описати свій сценарій отримання довідки.
Титри
Можливо, начальство Дрогобицького земуправління плутає такі поняття, як інформаційний запит і видача довідки на звернення громадян? Виникає думка, що спеціально для Дрогобицького МУЗР Верховна Рада України зобов'язана прийняти бюрократичний Закон України "Про довідку"? Можливо, новітні землевпорядники й гадки не мають, що головною вимогою у землеустрої є облік земель? А може, я живу наївним пострадянським життям, інертно вважаючи, що не тільки сир у мишоловці буває безкоштовним? Та попри все чекаю на реакцію Дрогобицької міської ради на цю статтю. Коментарі грамотних юристів, патріотів антикорупційних комітетів також вітаються.
Переглядів: 5654
|