Верховна Рада України дала добро на цензуру і репресії журналістів?
|
|
Новини
|
Написав(ла) Юрій Федчак, фрілансер
|
16.01.2014 |
Як стало відомо, 16 січня Верховною Радою України у неповному складі було прийнято ряд законів, зокрема закон авторства членів партії Регіонів передбачає кримінальну відповідальність за наклеп та за "екстремістську" діяльність у найширшому розумінні цього слова, за збирання інформації про працівників правоохоронних органів. Такий законодавчий акт зобов’язує провайдерів за вказівкою державного органу відключати "екстремістські" сайти та новинні блоги, не зареєстровані як інформаційні агенції.
Фактично такий "закон" відроджує цензуру та стане початком узаконених репресій проти журналістів. Відповідне звернення до президента Віктора Януковича з вимогою ветувати скандальний закон авторства регіоналів уже підписали Незалежна медіа-профспілка, Національна спілка журналістів та Комісія з журналістської етики. Це "дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати "незручних" журналістів та блогерів", - йдеться у заяві. "Цим законом фактично ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України", - запевняють медійники. Крім цього, Кримінальний кодекс України був доповнений статтею 151 "Наклеп". Під наклепом автори (регіонали Вадим Колесніченко та Володимир Олійник) розуміють "умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи". Як покарання передбачено "штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року". Окремим пунктом виділено "наклеп у творі, що публічно демонструється, в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, а так само вчинений особою, раніше судимою за наклеп". Таке порушення карається штрафом "від п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року".
Я підтримую таку заяву колег і вважаю, що такі "закони" прийняті з грубим порушенням регламенту Верховної Ради, Конституції України, є антидемократичними і такими, що порушують права людини в Україні, а тому не повинні набрати законної сили.
Переглядів: 4067
|