Мистецький світ Долини

Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Надія Кікта   
30.01.2014
Виставка картин художника із долиниМинулого тижня у Палаці мистецтв вітали гостей з Долини. Творчі зв’язки між музеєм "Дрогобиччина" та долинським музеєм ім. Омеляна та Тетяни Антоновичів активно розвиваються і переростають вже у добру традицію. Останній мистецький проект колег із Долини особливий тим, що вперше у Дрогобичі було представлено масштабну виставку, що якнайповніше презентує культурно-мистецький простір міста-побратима ( до речі, на гербі Долини – п’ять топок солі і донедавна існував сільзавод, історія якого як і дрогобицького теж сягає княжих часів). Організаторами цієї виставки разом з долинським музеєм виступили: фотоклуб "Промінь", художня школа та вільні художники.

(натисніть на фото для перегляду, всього 3 фото)

Фото 2, фото 3.

Понад 80 творів образотворчого мистецтва та майже 50 фоторобіт склали експозицію у Палаці мистецтв, на урочисте відкриття якої завітало чимало дрогобичан і, що особливо приємно, багато молоді. Авторами полотен є знані художники не тільки в Україні, а й за кордоном: Іван Гуралевич, Олег Лаврів, Степан Теліжин, Богдан Фреїв, Михайло Гошовський, Йосип Ужела, Ярослав Савчин, Надія Дичка, Оксана Сподар, Юрій Ващенко. Всі вони працюють у різних жанрах, у різних техніках, мають свій неповторний почерк, стиль, зрештою свій самобутній погляд на світ, тому і назва виставки "Світ очима долинян". І цей світ насправді розмаїтий, неповторний. Це і портрет, і пейзаж, і натюрморт, і сюжетні картини, виконані в техніці олійного живопису, графіки, акварелі, пастелі, сангіни.

Відвідувачі виставки будуть приємно вражені мистецькими фотороботами – надзвичайно цікавими та несподіваними. Серед авторів – імениті постаті, зокрема Юрій Черневий, який очолює фотоклуб, що діє при долинському музеї, і є членом Національної спілки фотохудожників України.

Відкриття вистаки відбувалось у щирій, дружній атмосфері. Привітала гостей з Долини та дрогобичан директор музею Алла Гладун, яка власне, підкреслила спільність історії зародження наших міст завдяки соляним промислам. Враженнями від побаченого поділився з присутніми Володимир Грабовський, який принагідно зауважив, що не тільки музейники двох сусідніх міст мають гарні взаємозвя’зки але і музиканти. Думку з приводу побаченого висловила Жанна Ясеницька, викладач кафедри образотворчого мистецтва ДДПУ ім. І. Франка, та науковий працівник музею, дослідник мистецтва Іван Дудич. Від гостей слово мали Тетяна Гнатківська – куратор виставки та науковий працівник музею, Іван Гуралевич, Олег Лаврів, Оксана Сподар, Степан Теліжин, Марія Юсип.

Також усі присутні цього дня в Палаці мистецтв вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих під час останніх подій у Києві.

Надія Кікта, завідувач відділу Палац мистецтв. Фото Анатолій Драган.

Переглядів: 4051

Коментарі (3)
 
Дякую бориславцям, що позбавили почесного звання громадянина м.Борислава продажного перекінчика Лавриновича.Також дякую дрогобицьким МНСникам, що розгорнули в Дрогобичі палатки для обігріву і можливістю попити гарячого чаю...буду в місті зайду до палатки і потисну руку хлопцям ..просто так.
Рейтинг: 4+ -4-
 
Снайпер +, 09:31 30 січня 2014 р.
 
Пане Анатолій Драган, дуже гарні фото з А. Гладун. Я думаю, що краще було б їх сфотографувати на фоні історичного , , Шпихліра, , А що думає про це громада Дрогобича?
Рейтинг: 4+ -2-
 
Ігор з Грушевського, 20:42 30 січня 2014 р.
 
Землю навколо шпихліра наші депіки виділили покійному Остапцьові, взамін він мав перекрити шпихлір, стоянка, кабак працює а дах далі тече. Хто би що не казав але з приходом Алли життя музею суттєво пожвавлось, виставка дійсно класна, особливо фото.Рекомендую.
Рейтинг: 0+ -1-
 
Кум, 15:53 31 січня 2014 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6106 днів)