Швейцарці зробили комп'ютерну мережу для Дрогобицького тубдиспансеру

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) Юлія Гречка   
22.04.2014
Айті система у тубдиспансері ДрогобичаУ квітні 2014 року завершився проект "ІТ Дрогобич", у результаті якого було здійснено інформатизацію туберкульозного диспансеру м. Дрогобич, Львівської області. Проект було реалізовано швейцарським Фондом "Ведмідь та Лев" та Швейцарським Лотерейним фондом Картона Берна у співпраці з українськими партнерами.

(натисніть на фото для перегляду, всього 9 фото)

Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9.

Проект почався в 2013 році і мав на меті інформатизацію роботи диспансеру. У квітні 2014 року проект завершився запуском роботи комп'ютерної мережі, яка має надзвичайне значення для покращення ефективності лікування хворих, подолання епідемії туберкульозу у Львівській області і в Україні.

Як зазначає Роман Бабчук, інженер комп'ютерних мереж, учасник проекту від української сторони: "Цей проект – це крок до оцифрування інформації і можливість спілкування з лікарями з інших країн. Нажаль, ми сьогодні визнаємо, що держава не в стані вирішувати всіх соціальних проблем в Україні, але ми, українці, готові зробити все, щоб подібна допомога від швейцарців була максимально ефективною. Наш час, наші знання, вміння, ми завжди готові вкладати в подібні проекти" - говорить Роман.

Представники швейцарських фондів, волонтери зі Швейцарії, українці, які допомагали спланувати та організувати цей проект в Дрогобичі, працювали протягом тижня в диспансері, встановлюючи і налагоджуючи все необхідне обладнання.

В результаті проекту три корпуси диспансеру було забезпечені такою кількістю техніки, щоб дати можливість кожному лікарю мати доступ до комп'ютеру та Інтернету, провести локальну мережу між всіма комп'ютерами, провести швидкісний Інтернет, встановити все необхідне для роботи програмне забезпечення. Ця мережа дає можливість для лікарів:

1. Зберігати всю інформацію в електронному вигляді і позбавитися від гори паперової документації (облік пацієнтів, вирішення соціальних питань пацієнтів).

2. Отримувати інформацію з Інтернету, необхідні для ефективної роботи.

3. Спілкуватися між собою, з колегами з інших тубдиспансерів України, з керівництвом системи охорони здоров'я України, з колегами з інших країн (в тому числі з Швейцарії) для обміну досвідом, вирішенню термінових питань, для отримання порад (консультуватися з колегами щодо складних пацієнтів і таких, які не можуть бути транспортовані).

4. Відслідковування динаміки захворюваності на туберкульоз в Україні, в районі.

5. Прискорити процес обстеження і призначення лікування пацієнтів, обмінюючись інформацією про дослідження стану здоров'я між лікарями диспансеру

6. Брати участь в конференціях-онлайн та навчальних семінарах загальноукраїнського рівня

7. Зменшити час обробки даних пацієнтів та часу передачі даних між медичними працівниками.

8. Встановлювати і використовувати спеціальне медичне програмне забезпечення

9. Мати надійний захист інформації

Також, після налагодження роботи мережі, учасники проекту провели навчання для декількох лікарів диспансеру, які в подальшому передаватимуть ці знання всім іншим працівникам.

На думку Ральфа Маурер, керівника проекту від фонду "Ведмідь та Лев": "Для швейцарців окрім всього важлива кооперація не тільки з громадськими організаціями, церквами, окремими громадянами, але із державними органами. Потрібно, щоб вони принаймні не заважали і не створювали перепон в процесі надання благодійної допомоги".

Є надія, що позитивні зрушення в процесі лікування хворих на туберкульоз, які стануться через певний час в результаті реалізації проекту, надихнуть українську владу на фінансування таких проектів по всій Україні. В перспективі вся медична сфера має бути цілковито інформатизованою, всі дані мають зберігатися і передаватися виключно в електронному вигляді.

Отже, реалізація проекту "Айті Дрогобич" - це великий крок до збільшення ефективності боротьби з епідемією туберкульозу у Львівській області і по всій Україні. Запровадження інновацій, інформатизація роботи Дрогобицького тубдиспансеру вже зараз відкриває нові горизонти для роботи лікарів, для подолання хвороби. А в перспективі, при продовженні роботи в даному напрямку, вдасться якісно змінити підхід до лікування туберкульозу в українській медицині.

Як зазначає Юрій Скурчанський, головний лікар Дрогобицького тубдиспансеру:"Українські лікарі мають багато ентузіазму. Саме тому ми готові багато працювати для того, щоб покращувати роботу наших медичних закладів, долучаючи матеріальну, технічну та іншу допомогу зі Швейцарії. Для мене важлива конкретна якість для моїх працівників і для моїх пацієнтів. Це для мене є найвищий рівень мого власного задоволення"

Довідково

Дрогобицький туберкульозний диспансер обслуговує цілий район Львівської області, кількістю 250 тис населення. Рівень смертності від туберкульозу в регіоні менший, ніж в інших, також у диспансері відсутня професійна захворюваність лікарів.

Персонал тубдиспансеру – це 101 людина, з яких 15 лікарів. Зараз Дрогобицький тубдиспансер має на обліку 2, 5 тисяч хворих на туберкульоз

В 2009 році за рахунок державного фінансування і значної допомоги фонду Берн енд Лемберг, було повністю відновлено будівлю лікарняного корпусу диспансеру.

Завдяки активності, вмотивованості і відданості справі боротьби з туберкульозом Юрія Скурчанського, керівника цього закладу, активна і плідна допомога від Фонду стала регулярною і прогресуючою.

Швейцарський фонд "Ведмідь і Лев" має довгу історію і був створений для співпраці між бернцями і львів'янами у різних сферах життя, в соціальних та медичних проектах. Проекти для малозабезпечених дітей, дітей, хворих на аутизм, для хворих на туберкульоз, інвалідів, для українських в'язнів – за такими основними напрямками було реалізовано десятки проектів за роки існування фонду у співпраці з церквами, медичними та соціальними закладами України і Швейцарії.

Швейцарці давно не знають проблеми захворюваності на туберкульоз. В Україні ж захворюваність на туберкульоз досягла рівня епідемії, що обумовлено низьким рівнем життя, непослідовністю держави у боротьбі з цією проблемою, соціальною кризою 90-х років, яка призвела до значного зростання захворюваності.

Переглядів: 7089

Коментарі (6)
 
Дуже добре, що гості з самоі Швейцаріі приіхали допомогти нашим Дрогобицьким лікарям...хоч щось!Уже і про Дрогобич будуть знати ті "капіталісти"!Побільше би тих капіталістів!Але справа в іншому.Не буду тут описувати як лікують приватні "кантори" так звані медзаклади в Дрогобицькій лікарні, і які деруть бабки при проведені тих чи інших аналізів, рентгенів ..і тому подібне!Про це знають всі - тут немає ніякого секрету!І якщо не дай БОЖЕ захворіти серйозно і не мати відповідного бабла - хоч помирай, ніхто тобі не допоможе!Недавно по центральному телебаченню показували як лікують Киівських можновладців, так званих "старих-нових".Телепередача "Дістало"!Так "Феофанія" залишається за ними і іхніми сім*ями!Для них все і безоплатно!Так скажіть, будь ласка, що змінилося при так званій центральній нашій "РІДНІЙ" владі!?Як мовлять дуже мудрі люди - " своя сорочка ближче до тіла"!
Рейтинг: 4+ 0-
 
Снайпер +, 20:18 23 квітня 2014 р.
 
Схоже, в України перевелись ІТ фахівці. рівень підготовки в ІТ факультетах, близький до нуля і далекий від ринку праці. Тому Швейцарці і розробляють, впроваджують
Рейтинг: 4+ -1-
 
Юзер, 21:50 23 квітня 2014 р.
 
Шановний Снайпере! Наскільки мені відомо, Ви маєте дотичнісь до медицини. Так от, напишіть справжню статтю про ті "контори", про алкоголізм в лікарні і зневагу до людей. А то все тільки бла-бла-бла. Влада в країні змінилася, а в Дрогобицькій медицині НІЧОГО!
Рейтинг: 5+ 0-
 
до снайпера, 22:49 23 квітня 2014 р.
 
Лікар Скурчанський дуже порядна, професійна та громадсько активна людина. Багато чула про нього як доброго лікаря, вмілого керівника та чуйної людини. Про його справи свідчать і відремонтований корпус, і низький показник поширення туберкульозу на Дрогобиччині, і наведені у статті факти щодо впровадження ІТ-технологій та, напевно, інші перемоги і досягнення. 
Нині ми говоримо про важливість мати у керівництві управління медициною, містом, районом тощо добрих господарів, керівників і просто незлодійкуватих осіб. 
Варто придивитися до таких, як лікар Скурчанський. А йому - не обмежуватися лише тубдиспансером, адже, насправді, у країні відчутний голод на ПРОФЕСІЙНІСТЬ, ПОРЯДНІСТЬ, ПАТРІОТИЗМ. 
З повагою, Оксана Лебідь (дрогобичанка)
Рейтинг: 4+ 0-
 
Оксана Лебідь, 14:39 25 квітня 2014 р.
 
Фахівці в тубдиспансері дуже кваліфіковані і відповідальні. Знають свою справу, і до них приїзжають на огляд з усього району і навколишніх міст. Панську хворобу треба вміти лікувати правильно. Тому Левицький Анатолій , Левицька Ольга, Леся Коваль, Юрій Скурчанський і весь колектив- це дійсно команда Висококваліфікованих медиків дрогобиччини. А швейцарці молодці, нехай ці технології допоможуть в обслуговуванні хворих і полегшують працю працівників лікарні.
Рейтинг: 6+ 0-
 
Пацієнт, 15:15 25 квітня 2014 р.
 
I worked 2 years with Dr. Skurchanski. He is very idealistic and serious person and he believes in a better future for ukrainian people. He was always very professional in our work and he knows exactly what is needed. Without such a ukrainian partner this IT Network in Drohobych would not be possible.  
Ralph Maurer Switzerland
Рейтинг: 2+ -1-
 
, 20:02 25 квітня 2014 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6045 днів)