Недавно був у Стрию та зрозумів, що таке майдан, за що люди боролись та побачив справжній результат революції, в першу чергу революції свідомості звичайних громадян. І до того, правду кажучи, Стрий був революційним містом, але зараз свідомість у людей стала ще ясніша. Тут насправді можна відчути, що таке громадський контроль та громадське суспільство. Тут чиновнику можуть зробити соціальну обструкцію за поведінку чи дії котрі не відповідають баченню суспільства. Тут борються з хабарництвом та казнокрадством завдяки контролю та активній позиції громади. А нас що…
У нас "тихе болото" Дрогобич як цвіло тином брехні, дріб'язковості та чванства серед п. можновладців так і цвістиме далі без змін в свідомості людей. Подивіться хто в раді, хто при владі, хто працює в міській раді – жодних нових облич, а навіть як такі появляються то швидше за все на заміну старих – батьків, цьоток, вуйків – ну щоб корито з сім'ї не пропало.
Яскравим прикладом нашого "тихого болота" була минула сесія міської ради. В місті маса невирішених проблем, маса роботи для міської влади, маса питань котрі потребують невідкладного рішення і, що саме головне наші нові "революційні правителі" про ці проблеми гарно знають, бо ж так гарно за них хаяли "папєрєдніків" з трибунки на майдані. Так гарно людям у вуха вкладали – "ми змінимо злочинну владу", "ми знаємо як правильно працювати", "підтримайте дрогобицький Майдан і все буде добре". Пройшло 2 місця, і що … І нічого … Взагалі нічого … нічого не змінилось – ті ж пики які і були тільки трохи ротація пройшла. А питання які виносяться на раду – думаєте нагальні проблеми громадян, думаєте питання створення гарного інвестиційного клімату, думаєте питання пошуку фінансування, чи вирішення болючого питання з дорогами … Ага, зараз, бігом. ЗЕМЛЯ і тільки ЗЕМЛЯ. Ось суть жалюгідної душки наших керовніків – земельки побільше. Не важливо, що й тій котру отримав ради дати не можу, треба ще. Для розуміння – на сесію винесли масу земельних питань. Але затвердили лише п'ять, і, о диво, одне з них – земля для "революціонера" п. Курчика. Крім цього мабуть всі інші питання життя міста нашою владою уже вирішено, час уже й для себе попрацювати.
Окремо варто зазначити "ефективну" роботу голови комісії по земельним питанням п. П. який разом з управлінням комунальних ресурсів наплодити стільки рішень та так їх розтасували щоб ніхто і не догадався – власне питання довгого погодження порядку денного було почасти викликано розгрібанням вмисно створених "авгієвих конюшень", а не конструктивною роботою. Ну та не дивно, його комісія та управління зараз в фаворі (правда як і завжди), думаю не одне кошерне питання в нових керовніків по землі є – чи прямо на себе, чи на двоюрідного брата – але просунути треба, а то, не приведи Бог, громада прозріє завчасно та винесе з міськради, а ще не все вкрадено та подерибанено, оскільки теперішнє керівництво на відміну від минулого не таке досвідчене в цих "тонких" питаннях.
Проте апофеозом "революційного духу" та "захисту цінностей Майдану" було одне ВЕЛИЧЕЗНЕ питання по якому окремо б хотілось поговорити з земельною комісією., управління комунальних ресурсів та юридичного відділу – ділянки під ринком "Володар" - ці ділянки мають добре відому корупційну історію, саме через них було звинувачено в хабарництві п. Ш. Саме він за вирішення питання по їх віджиму брав гроші (зрозуміло для кого), та саме він ці гроші взявся відпрацьовувати у будь-який спосіб під час своєї каденції. Поговорюють, що в цьому питанні йому активно та не "безвоздмедно" помагав п. Росоха. Логічно "нова" влада ці питання мала б порубати на корню, принаймні з тих підстав, що гроші вони не брали тому зобов'язань не мають … чи брали … чи може в долі. Не знаю, які домовленості між "старою" владою та "новою", але питання перших останні беруться вирішувати з запалом вартим уваги.
Цікавим штрихом до історії даних ділянок є те, що по деяким з них є рішення Апеляційного суду про незаконність їх передачі, по іншим спір, ще в суді, але це не мішає юридичному відділу в купі з земельною комісією та управлінням комунальних ресурсів пхнути цей мотлох на раду. Оскільки ситуація є спірною та потребує вирішення в суді про це неодноразово говорили новим керовнікам. Але хто зараз слухатиме народ. Так уже під час сесії один із керівників організації "афганців" п. Вайчус вказував п. Курчику на те, що ці питання є незаконними, це "корупційні хвости" попередників, що вирішення цього питання не на часі поки тривають судові процеси. Але п. Курчик глухий до слів. Єдине на, що наша влада, як і попередня реагує це на дії. Поки в події не втрутилась афганська сотня котра була присутня на сесії до тих пір ці питання нагло пхнули.
Показовим був коментар під час словесної перепалки п. Б. Іванціва, якого обрали секретарем сесії – "хлопці куди ж Ви лізете. Це ж бізнес" Шановний п. Іванців чи й же ж це бізнес, "нових" чи "старих" керовніків чи тепер він у Вас спільний? На щастя афганська сотня після цього коментаря (як на мене вершини лицемірства) пояснила і п. Б. Іванціву і іншим депутатам, що громада може цікавитись всіма питаннями а їх (слуг народу) задача – цю волю виконувати. І вже після того як слова О. Вайчуса були підкріплені рішучим настроєм "афганців" п. Курчик і Ко зрозуміли (причому одноголосно), що це "бізнесове" питання розглядати не варто.
От Вам і "нові обличчя" Курчика. Хоча ні, одне нове таки є – регулярно на сторінках "Дрогінфо" світиться, горезвісний "народний адвокат" п. М. Скільки ж він грошей з того бідного народу викачав, вимантилив та віджав. Тепер він може качати глобально. Кажуть, що без нього зараз жодне засідання земельної комісії не відбувається. Тай по іншим "грошовим" питанням він вхож до ради, чим і користується. Я коли перший раз побачив даного пана на світлинах в ДрогІнфо із суду з Радзієвським я був шокований. Невже більше нема кому захистити міську раду як шахраю. Хоча свій свояка бачить з далека. Невже більше юристів знайти в місті не можна, а де ж юридичний відділ, який за такі речі зарплату получає … Одним словом питань більше чи відповідей.
В загальному ж проблема в місті від того, що залишились ті котрі і були, особливо це стосується міської ради. Без зміни, без повного перезавантаження, без її розпуску нічого у нас не поміняється. Ну хіба що на кожну раду ходити сотнями – афганською, жіночою, ринковою, шкільною, комунальною … тощо. Без змін облич, без змін світогляду, без змін поколінь у владі нічого в Дрогобичі нажаль не поміняється. А це можливе лише після того як ми, Громада, займемо таку ж активну позицію, як люди в Стрию – тільки особиста участь кожного, а не очікування дива змінять ситуацію, заставлять працювати керовніків, та дозволять Дрогобичу вирватись з болотної тини, шахраїв. Казнокрадів, недолугих політиканів, дріб'язкових чиновників та земельних махінаторів.
Переглядів: 4630
|