Школярі Дрогобича можуть взяти участь у екологічному проекті "Еко-зв'язок Київстар"

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Федір Крикун   
03.06.2014
Екологічна акція по збору батарейокНаприкінці травня школярам з понад тисячі шкіл Дніпропетровської та Львівської областей було запропоновано пройти спеціальні еко-уроки, які розробила компанія "Київстар" спільно із екологами. Під час уроків учням розповідали про загрозу, яку можуть створювати для довкілля викинуті в смітник побутові батарейки та акумулятори від мобільних телефонів.

(натисніть на фото для перегляду, всього 10 фото)

Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9, фото 10.

Цей екологічний проект, який проходить за підтримки Департаментів освіти та науки Львівської та Дніпропетровської облдержадміністрацій, полягає у вихованні дбайливого ставлення до навколишнього середовища та зменшення можливої шкоди від неправильно викинутих відпрацьованих елементів живлення. Оскільки культуру збереження довкілля необхідно виховувати з дитинства, саме тому першими учасниками проекту "Еко-зв'язок Київстар" стали діти.

Своїми ідеями про те, як створити відповідальне відношення до природи серед дорослих і дітей, вже встигли поділилися старшокласники львівської та дніпропетровської шкіл під час телемосту, який відбувся 20 травня. Пропозицій було багато: проводити соцопитування, написати спеціальну казку про батарейку-мандрівницю, брати участь у флеш-мобах, креативно прикрашати бокси для збору батарейок, щоб вони привертали більше уваги і викликали позитивне відношення, встановити ці бокси на зупинках громадського транспорту. Усі пропозиції враховуватимуться при розробці подальших етапів проекту "Еко-зв'язок Київстар".

Тепер учні шкіл, які зголосилися на участь в екологічному проекті, в тому числі і Дрогобицького району, планують зробити своїми руками спеціальні бокси і збирати в школах батарейки та акумулятори від мобільних телефонів. А компанія "Київстар" допоможе передати їх на утилізацію, а також нагородить спеціальними еко-призами три школи, які зберуть найбільшу кількість матеріалу. Підсумки будуть підведені вже в новому навчальному році.

Детальніше про умови участі в проекті представники шкіл Дрогобича можуть дізнатися у районних управліннях освіти

Нагадаємо, за даними екологів одна батарейка, викинута у смітник, забруднює важкими металами до 20 кв. м ґрунту (це територія, на якій зростає два дерева), або 400 л води (дві середніх повних ванни). Середньостатистична сім’я водночас користується не менш ніж п’ятьма батарейками (з їх допомогою працюють пульти від телевізора або кондиціонера, годинник, фотоапарат, дитячі іграшки, ліхтарик тощо). Отже, потенційно, після того, як відпрацьовані елементи живлення викидають у сміття, забруднюється територія у 100 кв. м, на якій може бути збудовано будинок з невеликою мансардою або 2000 літрів води, що рівнозначно за об’ємом акваріуму, який зайняв би цілу кімнату у квартирі.

Переглядів: 3623

Коментарі (1)
 
А про шкідливий вплив мобільного зв'язку на здоров'я людини Київстар не розказував!?
Рейтинг: 1+ -1-
 
ну і ну, 08:38 04 червня 2014 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)