Сталося так, що пишу з деяким запізненням, однак, ознайомившись зі статтею Л.Тимошенка "Нові джерельні свідчення про герб Дрогобича", яка була надрукована 8 травня 2014 р. в дрогобицькій Інтернет-газеті "Майдан", ще раз пересвідчився, що кожну мою працю пан професор зустрічає, так би мовити, "в списи". І справді, хто дав мені право, не історику за фахом, друкувати свої історичні розвідки? Як посмів зважитись на таке? На думку Л.Тимошенка, тільки йому належить це право, оскільки неодноразово критикував у зухвалій та образливій формі (що яскраво свідчить про його інтелектуальний рівень) не тільки мої, але й праці інших дослідників. Тож не дивно, що так само відреагував на мою працю "Герб королівського вільного міста Дрогобича" (Дрогобич: Коло, 2014. – 46 с.).
Щодо напису "ІV. Дерев'яна пам'ятна таблиця з гербом Дрогобича, присвячена наданню права патронату місту, виконана Казимиром Кшементовським і Шиманським, 1790 – 1791 рр.", який наводжу у вищезгаданій праці і що так роздратував пана професора, можу дати таку інформацію. Напис цей поданий мною у скороченому вигляді. Ось як він повністю виглядає у книжці, наведеній нижче: "Дрогобич: пам'ятна таблиця, увінчана гербом міста, присвячена наданню права патронату місту Дрогобичу, нижче менша стосовно призначення ксьондза Ігната Яроцького ректором і відновлення костелу. Виконана Казимиром Кшементовським і Шиманським, 1790 – 1791 рр. Стан перед 1939 роком". Л.Тимошенко коментує цей напис як нісенітницю. Однак, любить хизуватися тим, що знайомий з багатьма науковими працями. Чому ж не звернув увагу на книжку "Дрогобич місто королівське і його костели", яка вийшла у Варшаві в 2001 році, авторами якої є Тадеуш М.Трайдос і Томаш Зауха? Саме цей напис під відповідною ілюстрацією розміщений в ній на 126 сторінці і використаний мною. Очевидно панові професорові ніколи було на це звертати увагу, для нього понад усе – амбіції. А може польські історики не вартують навіть його мізинця?
Він пише: "Щодо історії дрогобицького герба автор (тобто я) не знає навіть підставової літератури, яку тут не збираємося перелічувати". А чому б йому самому не навести перелік цієї літератури? Можливо, він дуже об'ємний і це забере багато часу у пана професора?
Л.Тимошенко зазначає: "Так само хибно В.Садовий витлумачує решту історичних розписів і написів костела". І знову виникає запитання: а чому б йому самому не прокоментувати у своїй статті ці написи, тим паче, що дуже любить хизуватися знанням іноземних мов? Не личить людині "такої величини" бути пустослівним.
Можу здатися дещо нескромним, однак чомусь моя книжка, яка, як пише Л.Тимошенко, "переповнена речами, які в народі називають бздурами…" (коректності йому не позичати), чомусь привернула увагу читачів на противагу працям славнозвісного історика, які мало хто читає.
Багато наукових досліджень мають певні недоліки і згодом потребують деяких доповнень, мої теж не виняток. Це ж стосується праць пана професора, однак він цього ніколи не визнає. Зіркова хвороба дається взнаки, яка, на жаль, з часом прогресує. Нічого не поробиш, така вже він людина… Всі ми, як кажуть, не без гріха.
P.S. Якщо Л.Тимошенко володіє такими обширними знаннями про герб Дрогобича, то чому сам не видасть книжку на цю досить актуальну тему? А йому б це личило, як-не-як декан історичного факультету нашого педуніверситету. Як кажуть в народі, говорити – не мішки носити.
Переглядів: 4895
|