Новина про те, що "Учнів Дрогобича заставлять вчитися суботами", не залишила байдужими багатьох мешканців нашого міста і викликала жваве обговорення. Проте посадові особи міського відділу освіти Дрогобича, зокрема начальник відділу Петро Сушко, не поспішають коментувати ситуацію. У той же час, департамент освіти і науки ЛОДА повідомив, що кожен відділ освіти "буде визначатись самостійно по побудові структури навчального року".
Тому стверджувати, що вказівка навчатися суботами прийшла із Міністерства, буде неправильно.
Варто усвідомити, що навіть добрі ідеї у нашій державі (та у Дрогобичі зокрема) терплять фіаско через бездарну реалізацію. Економія газу - це добре. Але якою ціною?
Ціною здоров'я школярів, яким буде надзвичайно важко переходити на шестиденне навчання? Однією із причин переведення шкіл колись на п'ятиденне навчання була турбота про здоров'я учнів. А здоров'я сучасних учнів за останні 20 років значно погіршилося - за даними санітарних служб.
Ціною дискомфорту і неспокою для батьків. Не секрет, що субота для багатьох - важливий день. Як у плані оздоровлення (якщо погода дозволяє, багато сімей їдуть на вихідні за місто), так і у плані трудового виховання - чимало батьків залучають своїх дітей до фізичної роботи, для прикладу, заготівля картоплі на зиму.
Більше того, якщо школярі не ходитимуть до школи цілий грудень, чим вони займатимуться весь цей час, адже батьки будуть на роботі? Наших дописувачів турбує питання, для прикладу, хто буде у грудні доглядати учнів початкової школи? Навряд чи Сушко.
Ціною цинічного грабування вчителів. Оскільки у грудні навчання не буде, то міський відділ освіти, за наявною в редакції інформацією, змусить (через усні вказівки, письмово на себе ніхто не візьме такої відповідальності) писати заяви на злощасні відпустки за власний рахунок. Проте, працівник може взяти таку відпустку максимум на 2 тижні - тому половину місяця вчителі будуть змушені все-таки ходити на роботу. А тут два варіанти: або опалення у грудні знизять до мінімуму - тоді вчителі мерзнутимуть у холодних мурах, або опалення не відключатимуть на той період - тоді гріш ціна такій економії.
Ціною руйнування шкільних мереж опалення. Через криворукість наших "економників" 2 роки тому вже була аварія у школі №3, де теплоносій (звичайна вода) у трубах замерз і ремонт системи опалення обійшовся у круглу суму, що значно перевищила розмір економії. І той випадок був не поодиноким. Цього року, стараннями пана Сушка і відділу освіти, така катастрофа може спіткати усі навчальні заклади у місті.
Як правильно вказують наші дописувачі, чи не "вилізе боком" така економія?
За словами директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександри Небожук: "станом на сьогодні вже є напрацьований план заходів збереження газу із збільшенням канікулярного часу саме в зимовий період, винесені на погодження виконкомів міських рад та сесії районних рад – приклади збереження п'ятиденного робочого тижня, але з відпрацюванням по декількох суботах навчальних днів грудня... Таким чином, 1 семестр закінчиться швидше, ніж 26 грудня, а 2 семестр може початися пізніше, ніж 12 січня".
Олександра Небожук також категорично стверджує: "Ми наполягаємо на тому, щоб зміни у структурі навчального року не привели до погіршення соціального статусу вчителів та якості освітніх послуг".
Наївно було б думати, що навчання суботами буде якісним і корисним для дітей. Навіть якщо це бездарне рішення Сушко зі своїми підлабузниками таки пропхають, то у суботу класи будуть наполовину порожні через причини, зазначені вище у статті.
Направду, хочеться вірити хоча би у зародки інтелекту в головах наших чиновників.
P.S. Песимістично настроєним громадянам, які стверджують, що без російського газу ми зиму не проживемо, а в країні війна - газ Україна купуватиме по реверсу із Європи, АТО обіцяють на протязі місяця-двох завершити. Учні, їх батьки та вчителі не повинні страждати!
Переглядів: 7374
|