Шановний Миколо Івановичу!
Ми, представники громадськості Дрогобича, Громадська організація "Воля України", прочитали в Інтернет-ресурсах, що 07.08.2014р. Ви на координаційній нараді керівників правоохоронних органів звинувачуєте громадськість у "низькій активності у допомозі прокуратурі в боротьбі з корупцією".
Просимо вибачення за нашу "низьку активність", а також "малу компетентність", яка не дає нам побороти корупцію. Обіцяємо вийти на очікувані показники та виявити 80% корупціонерів, так, як на Вашу думку повинно бути.
Громадськість Дрогобича справді пасивна і мало дієва, особливо порівняно з корупціонерами. Наші корупціонери придумують такі способи обкрадання громади, і такими швидкими темпами це роблять, що просто диву даєшся.
На своє оправдання скажемо, що вже більше двох років відчайдушно боремося, до речі безкоштовно, з порушеннями конституційних прав громади Дрогобича.
Влада та правоохоронні органи в Дрогобичі досягли просто ювелірної майстерності у відточуванні корупційних схем. У цьому їм успішно допомагає депутатський корпус, який згуртувався у боротьбі проти громади, та залежні від влади та ласі до грошей місцеві ЗМІ.
Незважаючи на нерівні сили у боротьбі з корупціонерами 31 січня 2013р. ми добились відміни закриття трьох шкіл в Дрогобичі та Стебнику.
Після того, окрилена успіхом зі школами, громадськість вирішила заставити місцевих депутатів відмінити рішення про безкоштовну передачу землі ринку в центрі міста приватній структурі. Однак, місцева влада викликала собі на підмогу спецпідрозділ МВС "Беркут". До речі, сили "Беркуту" були викликані начальником дрогобицької міліції Овчаренком В. С. "для підвищення іміджу міліції серед громадян". Важко зрозуміти яким чином побиття жінок під стінами міської ратуші підняло імідж міліції і чи були протягом 20 лютого 2013року попереджені вуличні злочини, що входило у плани пана Овчаренка В., коли він поповнив свої ряди в кількості 7 чоловік "Беркуту".
Допоки Беркут героїчно тримав оборону ратуші - депутати прийняли зміни до Регламенту дрогобицької міської ради, які забороняють вільний вхід на сесії дрогобицької міської ради, що суперечить Конституції України, незаконно віддали центральну частину ринку, та, порушуючи Регламент провели дві сесії в один день. Приносимо вибачення, що не зуміли попередити злочин.
У всі дні після 20 лютого 2013року аж до Революції Гідності, коли проводилися оперативні наради та сесії, Дрогобицька міліція мужньо охороняла очільників міста та депутатський корпус від посягань громади міста на свої права.
Оскільки "Беркут" та міліція позбавила громаду ефективного засобу впливу на депутатів, ми сподівались, що прокурор Дрогобича вплине на депутатський корпус авторитетом закону та опротестує всі прийняті незаконні рішення.
Проте, прокуратура в Дрогобичі сліпа, глуха та німа.
За останні 2 роки у нашому наскрізь корумпованому Дрогобичі лише одна резонансна справа щодо хабарництва в органах влади: затримано пана Шильника, який, працюючи керуючим справами Виконкому, отримав хабаря у розмірі 13 тис. дол. США за послуги і був за це оштрафований лише на 17 тис. грн. Хороша робота прокурора і суддів, чи не так? Це при тому, що хабарника взяли на гарячому, а відповідні служби при участі громадськості готували цю операцію… Такі дії дуже стимулюють громадськість на "співпрацю" з прокуратурою та правоохоронними органами.
А ще - прокуратура Дрогобича та області обмежується відписками та пересилками наших листів до інстанцій, дії яких ми оскаржуємо. Ми скаржимося в область на бездіяльність дрогобицької прокуратури, наша скарга відправляється назад у Дрогобич. Ми вказуємо на порушення у Державній міграційній службі, - наша скарга направляється в Державну міграційну службу. Скаржимось на прийняті незаконні рішення міської ради - прокурор направляє наше звернення назад в міську раду. Прокуратура сама замикає корупційне коло і ми, вважаємо, що "низькі показники щодо боротьби з корупцією" викликані в першу чергу тим, що корупція в органах прокуратури Львівської області та районів Львівщини цвіте буйним цвітом. Тому - не на громадськість потрібно кивати, а почати з чистки в рядах прокуратури.
Отже, просимо нарешті зреагувати на факти, які мають місце у Дрогобичі, прозріти та вчинити дії, так як того вимагають Закони України. Тоді показники, щодо боротьби з корупцією, різко підвищаться. Також хочемо почути - чи на Вашу думку могли трапитись нижче перераховані порушення без участі прокуратури Дрогобича та Львівської області в корупційних схемах.
Як ми вже згадували, місцева влада положила око на найприбутковіше підприємство Дрогобича - комунальний ринок. Молочну частину ринку, як ми згадували вище, у громади Дрогобича просто вкрали. "Інвестору" - ТзОВ "Діакор Голден Інвест" безкоштовно віддали земельну ділянку ринку з численними порушеннями, які підтверджуються листами Державної інспекції сільського господарства і на які не реагує ні міська, ні обласна прокуратура. В результаті злочинної бездіяльності державних органів, ТзОВ "Діакор Голден Інвест" продовжує на незаконно отриманій земельній ділянці в історичній частині міста будівництво торгового центру з порушеннями будівельних норм, а прокуратура Дрогобича та області працює на затягування часу.
Промислова частина ринку була забудована ще більш оригінальним способом. На території ринку знаходилася закинута ще за радянських часів недобудова. Причиною того, що будову припинили - став плавун.
Але, так званих "інвесторів", фірму "АРТ БУД Л", це не зупинило. Вони вирішили побудувати (з порушенням норм ДБН та підробкою документів) торговий центр ("Максимус"), усі торгові приміщення продати, а коридори і туалети передати разом з проблемою викачування води місту. А міські чиновники в свою чергу погодилися забрати приміщення, побудоване на плавуні та напіврозрушених металевих конструкціях у власність міста. Перед тим добрі міські чиновники вирішили передати чималу земельну ділянку ринку у власність "АРТ БУД Л". ГО "Воля України" у відповідь оголосила безстрокову акцію протесту, відстояла права підприємців та домоглася через суд визнання протиправними дії виконавчого комітету дрогобицької міської ради по видачі містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки. Дрогобицький міжрайонний прокурор абсолютно не в курсі того, що відбувається на промисловому ринку, та й в Дрогобичі взагалі, про що свідчив його звіт на черговій сесії дрогобицької міської ради 1 серпня 2014р.
Тому, хочемо звернути увагу новопризначеного прокурора Львівської області, що по вул. Пилипа Орлика в результаті злочинних дій керівництва міста та адміністрації КП "Дрогобицький ринок" було знищено парк "Новонароджених" і саму земельну ділянку на якій цей парк знаходився. На даний час, шкода завдана державі, ніким не відшкодована. Земельна ділянка необхідна була під розширення ринку, оскільки місцева влада знайшла чергового "інвестора" - кооператив "Сонячні промінчики", якому незаконно виділили земельну ділянку на місці знищеного парку і збираються надати землю під стоянку в суборенду.
Крім того, вулиця П. Орлика згідно генерального плану Дрогобича є магістральною і ширина вулиці в червоних лініях повинна становити 30-50м. На забудову по червоних лініях по вулиці Пилипа Орлика не звертають увагу ні прокуратура, ні архітектура, ні місцева влада, ні ДАІ.
Окрім "інвесторів" у Дрогобичі налагоджена інша корупційна схема - масове встановлення малих архітектурних форм (МАФів). Земля під МАФи надається через договір строкового сервітуту, а замість МАФу будується повноцінна споруда з фундаментом та комунікаціями, часто в санітарних зонах водопроводу та на газопроводах. Оскільки механізм надання таким чином землі для ведення підприємницької діяльності незрозумілий, то боїмося, що плітки про те, що вартість послуг чиновників за підписання такого договору коливається від 3 до 10 тис. дол. - ймовірно відповідають дійсності. Таких МАФів набудовано більше сотні, всупереч протестам громади. Видача землі через договір строкового сервітуту, спорудження замість МАФів стаціонарних споруд є незаконними. Плату за землю під МАФами місцева влада не бере, хоча податкова служба цього вимагає. Тому для нового прокурора відкривається широке поле для виявлення корупційної діяльності - від перевірки за таку діяльність обласної інспекції держархбудконтролю до дрогобицької прокуратури та податкової.
Дрогобицька прокуратура вперто не бачить порушення земельного законодавства при прийнятті рішень Дрогобицькою міською радою.
Загадковою є також і схема виділення земельних ділянок. Для "своїх" земельні ділянки видаються безкоштовно під садівництво(в межах міста), а через місяць змінюють їх цільове призначення на будівництво. Особливо кумедно коли надають у центрі міста ділянки під садівництво представникам "інвестора". Для "чужих" затвердили Положення "Про порядок виділення громадянам земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва" і незаконно вимагають за ділянку від 112 тис. грн.
Земельні ділянки видаються незалежно від того розроблений детальний план вулиці чи ні.
Прокурор не лише не оскаржує незаконні рішення і не реагує на наші звернення, але й не спішить реагувати на невиконання рішень суду. Ми вже згадували про те, що наша скарга на ДМС була відправлена в ДМС. Ми звертали увагу прокуратури на те, що попри рішення Верховного Суду за закордонний паспорт у Дрогобичі вимагають крім 170 грн. мита додаткову плату.
На вимоги природоохоронної прокуратури, яка вимагає розібрати незаконно споруджені орендарем будівлі у Дрогобицькому парку культури та відпочинку - реакції прокурора також ми не помітили.
А от інше рішення Господарського суду у Львівській обл. від 18.12.2012 р. у справі № 5015/4596/12 було виконано миттєво! Рішенням задоволено позов ПАТ "Державний ощадний банк України", в особі філії – Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк" про стягнення предмету іпотек – п'ять нежитлових приміщень, які належали територіальній громаді, через неповернення кредиту комунальним підприємством. Комунальне підприємство "Комбінат міського господарства" взяло кредит під заставу приміщень, які орендував "Ощадбанк". Кредит – біля 2 млн. грн. комунальне підприємство благополучно потратило, невідомо на що, а 5 приміщень громади Дрогобича віддало "Ощадбанку". Директор "Ощадбанку" в м. Дрогобичі є дружиною міського голови.
Така блискуча операція змушує нас тривожитися - чи бува не є міська ратуша під заставою в "Ощадбанку" за символічну суму.
Але найцікавіше попереду. Кредит, через який місто втратило 5 приміщень, видавався КП "Комбінату міського господарства" для поповнення обігових коштів.
Господарська діяльність цього підприємства доволі цікава. У 2011 році місто купило за мільйон гривень сміттєвоз Мерседес. А в 2012 році передало цю нову машину, інший транспорт та всі(!) сміттєві контейнера і майданчики Дрогобича, як внесок у статутний фонд ТзОВ "ЕКО-КМГ". Причому, комунальне підприємство у новій фірмі отримало лише 49%. А у 2013 році новостворене ТзОВ "ЕКО-КМГ" виграло тендер, який розігрувався між КП "КМГ" та тим же ТзОВ "ЕКО-КМГ" на вивіз сміття у Дрогобичі, надавши на конкурс кілька гарантійних листів.
Головний гарантійний лист - це гарантія поставити сміттєсортувальну лінію в межах міста з планами в подальшому встановити сміттєспалювальний завод. А що таке сміттєзвалище та сміттєсортування в межах міста описувати не будем. Скажемо лише, що від цієї затії владі, не без нашої допомоги, прийшлось відкласти на невизначений термін. На сьогоднішній день ситуація довкола вивозу сміття в Дрогобичі набула трагікомізму. Сміття вивозить не ТзОВ "ЕКО-КМГ", яке виграло тендер і володіє сміттєвими контейнерами та машинами, а КП "Комбінат міського господарства", якому залишили лише старий транспорт. Взамін того, щоб вимагати повернення майна назад у комунальну власність, місцева влада виділила 300 тис. грн. на нові сміттєзбірні майданчики та контейнери.
Після таких хитромудрих схем розказувати про фірми, які виконують роботи за кошти бюджету по завищених цінах, пільги на земельні податки для депутатів, відкати, про те, що майже вся приватизація комунальних об'єктів відбулася з порушенням законів якось навіть несолідно. Єдине, що згадаємо - це ситуація довкола Стебницької лікарні. Незважаючи на численні зловживання, виявлені фінінспекцією у лікарні зі сторони головного лікаря, звільнити його виявилось нереально, оскільки головний лікар є депутат дрогобицької міської ради та головою земельної комісії. Максимум, що вдалося громаді - домогтися виключення із лав партії "Батьківщина".
Звичайно, що ми постійно вимагаємо забезпечити присутність представника прокуратури на сесіях дрогобицької міської ради з метою забезпечення законності рішень, які приймаються, і, звичайно, що наші вимоги постійно ігноруються.
Ми не знаємо, яким чином ще проявляти активність, щоб прокуратура нас почула. Хочемо лишень додати, що бути активним громадським діячем у Дрогобичі доволі небезпечно.
Майно наших активістів палять, а на самих активістів нападають та б'ють серед білого дня. І навіть місія ООН, яка зацікавилася ситуацією довкола переслідування наших активістів, не змогла вплинути на прокуратуру.
І якщо, попри все, новий очільник прокуратури області вирішить залишити дрогобицького прокурора на займаній посаді, то просимо пояснити нашому міжрайонному прокурору, що міська рада сама не може відміняти своїх незаконних рішень, а депутати не зобов'язані бути юридично компетентними щодо рішень, які вони приймають, а якщо прокурор сумнівається у тому чи був порушений закон чи ні, то сам повинен подавати до суду. І за нього ні громадськість, ні ГО не повинні цього робити. Прокуратура для того існує, щоб забезпечити закон та попереджувати злочини.
А якщо прокурор сліпий, глухий та німий, як у Дрогобичі, то навіщо нам ще одна корупційна ланка - дрогобицька прокуратура?
Оскільки, прокурор Львівщини вважає, що "участь громади у виявленні корупції має бути активнішою, а наразі лише 20% проваджень щодо корупції зареєстровані за зверненнями громадян, а решту – завдяки оперативним діям правоохоронців, а має бути навпаки", і ГО "Воля України" з ним погоджується, то потреба у 80% особового складу дрогобицької прокуратури просто відпаде.
Решту працівників можна перевести до Львова для економії коштів і зменшення "корупційних спокус". Відсутності прокуратури в місті ніхто і не помітить. І, цілком ймовірно, що громадськість без прокуратури швидше подолає корупцію.
Переглядів: 11495
|