Кому війна, а кому - мати рідна...
|
|
Плітки
|
Написав(ла) Василь Петруняк
|
31.08.2014 |
Нікого зараз не здивуєш словом "відкат". Майже як норма, якщо чиновники щось закуповують, то куплять дорожче, а решту в кишеню... Але коли починають спекулювати словами АТО, де гинуть наші хлопці, то такого ми терпіти не повинні. Мова піде про аферу під назвою "Безпечне місто", яку із дивною одностайністю намагаються проштовхнути у міській раді, проте депутати ніяк за цю аферу не проголосують. Напевно, розуміють, у чию кишеню покладено немалий відкат.
Згідно даної програми у Дрогобичі передбачено встановлення 15-ти камер відеоспостереження на вулицях. Вартість програми - 625000 грн. Напевно, камери золоті...
Непотрібно бути спеціалістом в телекомунікаціях, щоб зрозуміти наскільки обкрадають бюджет. Наприклад, вулична камера Tecsar W-700SN-20F-1 коштує 650грн. - це всепогодна професійна модель для зовнішнього встановлення, нічного бачення; а камера Intervision XP-360W, яка є нічим не гірша коштує 350 грн. (за даними інтернет-магазину "Розетка"). До речі такі камери встановлено на багатьох вулицях Львова - напевно, Львів набагато бідніше місто.
15 камер - це 9750грн. Щоб камери функціонували та передавали зображення у центр, їх достатньо просто підключити до Інтернету. У Дрогобичі достатньо провайдерів, які мають покриття на всіх вулицях, де передбачено камери. Для камери достатньо кілька мегабіт, а це біля 50 грн. на місяць. Так річний Інтернет для однієї камери біля 600 грн. для 12-ти - 7200 грн. Таким чином реальна вартість всієї програми близько 17000 грн. Недивно, що такі камери встановлюють навіть у селах.
Та очільники міста напевно мають всіх за дурнів пропихаючи на це 625000 грн. Проте 625 тис. із бюджету - це тільки частина бариша спритних ділків. Вони вважають за потрібне побудувати для цих камер цілу мережу оптоволоконного зв'язку. Питання, для чого? Якщо можна, як в інших містах просто підключити камери до Інтернету за ціну майже в 100 раз меншу!
Все тому, що спритні ділки задумали аферу достойну Остапа Бендера. Вони домовились із Інтернет-провайдерами Піпелнет та Воля про те, що згадані провайдери будуть використовувати цю мережу для своїх цілей. Звісно, не задарма. Одноразово 800 тис. грн. та 600 тис. грн. щороку аферистам у кишеню. Власниками "Волі" є брати Буряки із Донецька, депутати від Партії Регіонів. Виходить, що місто за бюджетні гроші побудує мережу для бізнесу депутатів регіоналів, а відкат кому?
Тепер не дивно, чому в міський раді розпинаються: "ось якби депутати проголосували за програму "Безпечне місто", то на вулицях був би порядок".
Нещодавно невідомі розмалювали фарбою стіни церкви Трійці та понищили сцену на пл. Ринок, яку було встановлено для проведення благочинного марафону із метою збору пожертв на АТО. Наступного дня у міськраді заявили: "якщо б усі депутати своїм голосуванням підтримали програму "Безпечне місто", була б змога оперативно виявляти зловмисників".
Люди, скільки ще нас будуть розводити як останніх лохів? Скільки ще горе-керівники та аферисти будуть сотнями тисяч розкрадати бюджет, сидячи у теплих кабінетах, а прості люди будуть віддавати останні копійки на бронежилети для своїх дітей на війні? Згідно закону, повідомлення у ЗМІ є підставою для порушення кримінальної справи. Куди дивиться прокуратура, СБУ? Люди, не будьмо байдужі. Не даймо злочинцям розкрадати бюджетні гроші.
Переглядів: 7203
|