Літературний конкурс – 2014: Україна у нас – одна на всіх

Надрукувати
Життя сайту
Написав(ла) Юрій Федчак   
04.09.2014
Літературний конкурсКожен українець прагне бачити свою країну високорозвиненою, багатою, красивою і квітучою, у якій шануються прадавні традиції українського народу, культура і звичаї, а найголовніше – рідна українська мова. Адже мова наша є фундаментальним національним здобутком. З огляду на багатовікові намагання Росії викорінити з українського середовища найголовніше – рідну мову, ми усвідомлюємо, що боротися за неї слід так само, як за Крим і Чорне море, українські чорноземи, надра і ріки, сільську школу і науку, медицину та сильну армію і, врешті-решт, честь українського суспільства.

(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)

Кожен обирає свій шлях боротьби. "Я буду боротися словом. Це – моя зброя", – вирішила галичанка Оксана Максимишин, і надіслала в Україну вірш "Мамо, не плач", написаний у далекій Португалії. На шлях духовної боротьби за Незалежну і Соборну Україну ступила редакція сайту "Дрогобич Інфо". Метод боротьби може бути пасивним – шляхом розміщення інтерв’ю чи інших публікацій провідних літераторів і філологів, а може бути активним, як от запровадження літературного конкурсу. Це - своєрідне заохочує українців вивчати і плекати рідну мову, прищеплювати любов до співучої української своїх дітей і внуків, широко популяризувати її як автентичну мову Русі-України, виховуючи таким чином майбутні покоління на патріотичних засадах. Допоки житиме українська мова – доти буде Україна. На цю ідею редакція пристала ще у 2011 році і вже втретє успішно її реалізовує як проект.

Та ось добіг до кінця літературний конкурс "Pro Patria!", що тривав з 15 квітня до 24 серпня. У День Незалежності України на адресу редакції надійшли твори останніх двох учасників. Географія конкурсантів – 16 областей України, а тому конкурс названо ІІІ Всеукраїнським літературним конкурсом "Pro Patria!" ("За Батьківщину!"). Найактивнішими виявилися майстри пера з Дніпропетровської області. Вік наймолодшого учасника – 8 років, найстаршого – 72 роки. 29 серпня твори передані на розгляд журі. Дата оголошення рішення журі залежить від перебігу подій в Україні та меценатської підтримки. На цей вердикт очікуємо приблизно на кінець вересня – у першій половині жовтня. Рішення журі буде опубліковано на сайті "Дрогобич Інфо".

З метою широкої промоції цього проекту відповідні сторінки започатковані у соцмережах Інтернету: Facebook і Однокласники. На задум організаторів проекту, літературний конкурс української поезії "Pro Patria!" матиме продовження у наступні роки. Тому шанувальників українського слова, поетів і літераторів запрошуємо на постійно діючий форум на сайті Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/1470827136481198/.

Однак мимохіть постає питання: чи доцільним є проведення літературних конкурсів в Україні у такий надзвичайно складний, але історично визначальний для України час? Відповідь на це запитання кожен може дати сам. Проте декілька наступних фактів спонукають до роздумів:

1. Правителі Росії сотні років не тільки фальсифікували історію України, привласнюючи її культурні цінності та національні багатства, але й вели переслідування за вживання української мови;

2. Через своїх лакеїв та адептів московський царат досі проводить антиукраїнську пропаганду, ідеологічну та брехливу інформаційну війну проти України задля дискредитації успішних українських лідерів, ув’язнення і переслідування патріотів України, породження зневіри та панічних настроїв серед населення. Через запродані Кремлю російські мас-медіа московські ідеологи спочатку горланили про вигадане порушення мовних прав нацменшин (маючи на увазі примарне в Україні переслідування і заборону мовлення саме російською мовою). В той же час рятувати доводиться українську мову у радіоефірі, на телебаченні, пресі та книговидавництвах з накладом здебільшого чужою нам російською мовою. Останнім прикладом переслідування всього українського загарбницьким режимом Росії є заборона навчання у школах тимчасово окупованого Криму українською мовою.

3. Так звана "Росія", тобто Московія, завжди вела і продовжує вести грабіжницьку, колоніальну політику щодо України.

4. Сучасна доба. Літературний конкурс стає одним з шляхів, де поряд зі збройним протистоянням можна вести духовну боротьбу з московським агресором. Патріотичні вірші лягають в основу багатьох пісень; лунають на мітингах, вічах, столичному Майдані, під час прощання з героями України, що полягли у нерівному бою зі звірами Беркуту чи вишколеними церберами Рамзана Кадирова. У рядках балади можна назавжди закарбувати віддзеркалення сучасних подій в Україні, піднести високий бойовий дух українського воїна, що став на захист рідної Батьківщини. Від Заходу до Сходу Україна мобілізувала всі свої сили на захист рідних земель, цілісності та незалежності, і одним з дієвих шляхів є захист і популяризація рідної мови України – української. Мова є форпостом, тим цінним підґрунтям, на якому утворилася і завжди розвивалася Україна-Русь. Нашим завданням сьогодні є оберігати цей скарб і розвивати, адже без мови немає нації. Українська мова, на думку деяких філологів, є своєрідним матриксом* (матрицею) інших мов Європи.

Літературний конкурс на сайті "Дрогобич Інфо" має висхідну динаміку розвитку, яка свідчить про його успішність. Коротко наведемо результати його трирічної реалізації.

2011 рік. Опубліковано 75 віршів від 33 авторів; місце проживання поетів - 21 населений пункт України. Конкурс тривав з 3 березня до 1 червня.

2012 рік. Опубліковано 77 віршів від 46 учасників з 12 областей України і 16 прозових творів від 10 учасників – з 6 областей; в числі фіналістів – мешканець Словацької Республіки. Конкурс тривав з 3 березня до 16 липня.

2014 рік. Опубліковано 289 поетичних творів від 129 авторів з 16 областей України, в тому числі твори чотирьох учасників – з Італії. Конкурс тривав з 15 квітня до 24 серпня.

Літературний конкурс підтримували наші інформаційні партнери та меценати, яким висловлюємо вдячність за небайдужу позицію. В цілому такий проект засвідчує правильний виборі боротьби – духовний, і, не дивлячись на вердикт журі, можемо сміливо відзначити: кожен учасник літературного конкурсу є переможцем, адже своєю участю вкладає свою часточку душі у всеукраїнському поступі до кращого життя у великій українській родині.

*Матрикс за визначенням є основною речовиною хромосоми, у яку вкраплені гени

Переглядів: 5182

Ваш коментар буде першим

У даній статті коментарі вимкнено.
 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6044 дні)