Поки депутати пишуть листи – історичний ліс можуть вирубати

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Анатолій Власюк   
15.09.2014
Ліс вирубують у НагуєвичахУ липні цього року була опублікована моя стаття наступного змісту:

Зупинити вирубування столітніх дубів!

Народному депутатові України Романові Ілику
Депутатові Львівської обласної ради Михайлові Задорожному

Відкритий лист

Шановні народні обранці!

Ось уже тривалий час іде вирубування столітніх дубів у лісі Радичів, який розташований на території національного заповідника "Нагуєвичі". Люди, які це роблять, кажуть, що вони працюють у Дрогобицькому лісгоспі. За їхніми словами, ці заходи проводяться в рамках санітарного вирубування деревини. За інформацією, столітні дуби з лісу Радичів відправляють на територію Польщі.

Ліс Радичів неодноразово згадується в творах Івана Франка. Його назва походить від імені боярина Радича, що був власником лісу і жив у замку, на руїнах якого заснована Слобода. Це національне надбання України. Сюди приїжджають чисельні делегації з усього світу, аби вшанувати пам'ять нашого славетного земляка. Можна буде уявити їхнє здивування, коли вони побачать, що залишилося від знаменитого лісу.

Пропоную вам як народним обранцям втрутитись у ситуацію і з'ясувати всі обставини. Вважаю, що насамперед слід припинити вирубку столітніх дубів у лісі Радичів. Це дозволить не лише зберегти те, що ще залишилось, але й не дасть можливості розростись екологічному лиху, яке може наступити в результаті вирубки дерев. Очевидно, треба з'ясувати й те, чи насправді столітні дуби переправляють в Польщу, а якщо це дійсно так, то чи здійснюється це на законних підставах.

Прошу вважати цей відкритий лист як запит на інформацію. Чекаю на відповідь у терміни, встановлені чинним законодавством.

До відкритого листа додаю фотографії з місця вирубування столітніх дубів у лісі Радичів.

Анатолій Власюк,

редактор газети "Тустань"

Відтак прес-служба народного депутата України Романа Ілика опублікувала таке повідомлення:

Чи законна вирубка столітніх дубів у лісі Радичів - з'ясовуватиме Міністерство екології України

"Днями на ім'я народного депутата України Романа Ілика надійшов відкритий лист від дрогобицького журналіста А.Власюка, у якому йдеться, що вже тривалий час іде вирубування столітніх дубів у лісі Радичів, який розташований на території Національного заповідника "Нагуєвичі". Журналіст стверджує: люди, які провадять вирубку, кажуть, що вони працюють у Дрогобицькому лісгоспі. "За їхніми словами, ці заходи проводяться в рамках санітарного вирубування деревини. За інформацією, столітні дуби з лісу Радичів відправляють на територію Польщі", - пише А.Власюк.

Стурбованість щодо вирізання лісу викликає й той факт, що ліс Радичів неодноразово згадується в творах Івана Франка.

Відтак, журналіст закликав обранця втрутитись у ситуацію і з'ясувати всі обставини. На його переконання, це дозволить припинити або призупинити вирубку столітніх дубів у лісі Радичів та не дасть можливості розростись екологічному лиху, яке може наступити в результаті вирубки дерев.

За наслідком листа-звернення А.Власюка народний депутат України Роман Ілик скерував депутатське звернення на ім'я міністра екології та природних ресурсів України А.Мохника з клопотанням розглянути відповідне звернення та вжити відповідних заходів реагування
".

Відтак на ім'я народного депутата України Романа Ілика надійшов лист від Державної екологічної інспекції України за підписом першого заступника голови цієї організації В.Синьогуба. Ось що пише чиновник:

"Шановний Романе Романовичу!

На виконання доручення Міністерства екології та природних ресурсів України від 24.07.2014 року № 154/4/14 Державна екологічна інспекція України у межах компетенції проводить розгляд Вашого депутатського звернення від 17.07.2014 року № 123/17-07 стосовно дотримання вимог природоохоронного законодавства пiд час вирубки дерев у лiсi Радичiв на територiї Державного iсторико-культурного заповiдника "Нагуєвичi" у Львiвськiй областi та повідомляє.

Вiдповiдно до вимог cтатті 31 Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рiк", перевірки пiдприємств, установ та органiзацiй, фізичних осiб - пiдприємцiв контролюючими органами (кpiм Державної фіскальної служби України) здiйснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабiнету Miнicтpiв України.

Державна екологiчна iнспекцiя звернулася до Кабiнету Miнicтpiв України з проханням надати дозвіл на проведення перевірки тверджень, викладених у Вашому зверненнi.

Враховуючи вищевикладене, пiсля отримання дозволу Кабiнету Miнicтpiв України Держекоiнспекцiєю України буде органiзовано проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства пiд час вирубки дерев у лiсi Радичiв на територiї Державного iсторико-культурного заповідника "Нагуєвичi" у Львiвськiй областi, за результатами якої Вас буде проiнформовано
".

На час публікації цього матеріалу такий дозвіл, очевидно, не був отриманий. Принаймні прес-служба народного депутата України Романа Ілика про це нічого не повідомляла.

Але, схоже, результати перевірки вже відомі заздалегідь. Це видно з відповіді депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного, який оперативно відреагував на мій відкритий лист:

"16" липня 2014 року

№ 16

Редактору газети "Тустань"

Анатолію Власюку

На Ваш відкритий лист, який розміщений на сайті Дрогобич Інфо "Зупинити вирубування столітніх дубів", повідомляю, що мною 15 липня 2014 року було ініційовано виїзне засідання комісії в складі голови постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Балицького О.М., голови сільської ради с. Нагуєвичі Чаплі М.Ю, директора ДП "Дрогобицький лісгосп" Матяшовського В.М., лісничого Нагуєвицького лісництва Приболотного С.В. та журналістів.

Мною направлено депутатський запит на ім'я директора ДП "Дрогобицький лісгосп". Після вивчення комісією документів, наданих ДП "Дрогобицький лісгосп", та виїздом на місце, встановлено, що вирубка лісових насаджень здійснюється згідно з чинним законодавством. Абсолютна більшість із цих дерев – дуплисті, непридатні до використання, існує загроза їхнього падіння. Це підтверджують фотографії (додаються).

Також комісією було виявлено, що на ділянці, де проводяться лісосічні роботи, відбувається природне відновлення лісу.

Додаток:

1. Відповідь Директора ДП "Дрогобицький лісгосп"

2. Копія лісорубного квитка

3. Матеріально-грошова оцінка лісосіки

4. План-схема

5. Облікова картка обстеження природного відновлення.

З повагою,

Депутат М.Задорожний".

А ось яку відповідь Михайлові Задорожному дав директор ДП "Дрогобицький лісгосп" В.Матяшовський:

"На Ваш запит ДП "Дрогобицький лісгосп" повідомляє, що в кварталі 23 виділ 3.2 на площі 1.7 га Нагуєвицького лісництва урочище "Радичів ліс" проводиться рубка головного користування (кінцевий прийом 2-х прийомної рубки), яка запроектована Львівською лісовпорядною експедицією під час проведення лісовпорядних робіт 2007-2008 років. На дану рубку виписано лісорубний квиток № 357693 від 21 січня 2014 року, який затверджений Львівським ОУЛМГ".

Мабуть, читач зробить свої висновки з цієї переписки. Але очевидним залишається одне: столітні дуби в історичному лісі Радичів продовжують вирубувати буцімто на законній основі. Екологічному лихові, яке може наступити в результаті вирубки дерев, ніхто не перешкоджає. Правоохоронні органи і не думають з'ясовувати, чи насправді столітні дуби переправляють в Польщу, а якщо це дійсно так, то чи здійснюється це на законних підставах.

Для мене беззаперечним є те, що нині перемогу Україні здобувають не лише наші славні герої на Донеччині та Луганщині. Без надійного тилу нашій державі не перемогти. А далеко від бойових дій чимало людей ще не зрозуміли, що в Україні відбулася Революція гідності. Чи справді не відбулася?

Переглядів: 3731

Коментарі (1)
 
малюють дерево як сухостой пошкодженний шкідниками і херачать собі в кішеню - врятує незалежна експертиза та комісія із іншої області
Рейтинг: 4+ 0-
 
sens, 16:41 15 вересня 2014 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6105 днів)