У Дрогобицькому районі, одномандатний виборчий округ №121, на парламентських виборах 2012 року переміг Роман Ілик, політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". Його передвиборча програма була насичена обіцянками про пенсійну реформу, скасування пільг для чиновників, тотальну люстрацію міліції, судів, прокуратури.
Звісно, все це виявилось благими намірами. А найбільше, чим запам'ятався Роман Ілик, так це боротьбою зі Степаном Кубівим за крісло керівника обласної організації "Батьківщини".
Округу, що його обрав нардепом, він обіцяв ремонт доріг, збільшення кількості потягів до Трускавця, будівництво навчальних закладів, вирішення проблем з водопостачанням у Бориславі, всебічну підтримку бізнесу, сприяння розвитку медичної сфери. Власне, список обіцянок доволі великий. Чи виконано їх? Скажемо одне, містечко Борислав і далі частенько і подовгу сидить без води.
Як зазначають експерти, відразу після виборів активність Романа Ілика була доволі високою, однак з часом помітно знизилась. Чи не всі ініціативи, котрих в нардепа було багато, залишились не реалізованими чи напівреалізованими.
Попри обіцянки щодо розбудови сфери медичного обслуговування, по суті, поза увагою Романа Ілика ( у ВРУ він працював першим заступником голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я) залишилась рейдерська схема з привласнення приміщення дитячої лікарні у місті Трускавці. У стінах міської ради було вирішено затвердити результати інвестиційного конкурсу, участь в котрому брав лише один учасник. І це після того, коли на рівні Міністерства охорони здоров`я України вже було досягнуто попередніх домовленостей щодо повернення споруді її первісного статусу – дитячої лікарні.
Ще одна гучна обіцянка. " Докласти усіх зусиль для здобуття статусу Національного для Дрогобицького педагогічного університету – одне з моїх основних завдань", – цитуємо Роман Ілика. Зусиль забракло. Дрогобицький педуніверситет і далі без обіцяного статусу.
Ролівська сільська рада звернулась до Романа Ілика щодо ремонту місцевої школи. "Він приїжджав, були обіцянки вирішити проблеми, однак слова так і залишились обіцянками. Люди відремонтували дах власними силами", - розповіла Мирослава Бугера, голова Ролівської сільської ради.
Попри передвиборчі клятви залишились нерухані екологічні проблеми міст Стебника та Борислава.
Приймальні народного депутата в окрузі працюють.
Також відбулось і звітування перед виборцями, хоч воно перетворилось на бенефіс Романа Ілика із заздалегідь підібраною публікою.
І ще одна прикметна річ. "Ця публікація із сайту "Трускавець-медіа-інфо" на вимогу Романа Ілика була знята. Але збереглася у моєму архіві, і я вирішила ще раз витягти її на світ вже у ФБ. Бо реакція пана депутата на статтю була, мяко кажучи, неадекватною: депутат зчинили істеричний крик, підняли на ноги очільників трускавецької "Батьківщини", тупцяли ніжками і гримали кулачками, абсолютно щиро дивуючись: "Я ж свій, то чого на мене наїхали". Як вам така позиція народного обранця? Надзвичайно промовиста - правда ж? Виявляється Ілик живе стереотипами совдепівських часів, коли категорично заборонялося критикувати партійхих босів. І коли партійна вертикаль передбачала беззаперечний послух та виконання навіть безглуздих вказівок. Статтю з сайту прибрали, щоб міські "батьківщинівці" не отримали добряче на горіхи від свого лідера. Чи потрібен такий "діяч" у новому парламенті - питання риторичне", - написала на ФБ Kuts Olga.
Журналістка аналізує радіоефір за участі народного депутата на трускавецькому радіо. Подамо тільки кінцівку статті:
"Однією з проблем Трускавця, яка потребує негайного вирішення, – це Постанова Кабміну про звільнення відомчих санаторіїв від плати за землю, у результаті чого міський бюджет втрачає близько 2, 5 млн. грн. на рік. Виходить, що держава звільняє від плати за землю свої відомчі санаторії за рахунок місцевих громад, а компенсації не дає. Це, напевне, єдина із трускавецьких проблем, якою депутат Ілик направду займався. Його депутатське звернення ще перебуває на розгляді. Хоча у проблеми уже "борода" виросла, а депутатському запиту – щойно кілька місяців. Крім того, депутатський запит, напевне, не єдина форма депутатської діяльності – чому ж не використовуються інші?
Коли заговорили про депутатські пільги, то гість студії взагалі розгубився, сказав, що він не користується пільгами, бо їх відмінив новий Президент. При тому що офіційні ЗМІ друкують списки тих, хто скористався однією з пільг – компенсацією за проживання в Києві, – і серед них пан Ілик. Деякі пільги направду були недавно скасовані. Наголошую: скасовані! Ніхто від жодної пільги не відмовився власноруч. Та й скасовані лише деякі пільги, які стосуються переважно забезпечення після завершення депутатської каденції, тоді як їх усього було близько 40, а отже ще купа пільг залишилася. До речі, зарплату зменшили з 17 тис. грн. до 7 тис. грн. тільки з 1 липня і тільки на час проведення АТО. Так що "плачі", що депутат нібито є бідний, голий, босий, не оздоровлений – дещо перебільшені".
Попри те, що не бідний Роман Ілик взяв компенсацію у критичний для країни час, він поки що, за оцінками експертів, залишається одним з рейтингових кандидатів на окрузі. Хто йому може скласти конкуренцію? Насамперед підприємець-будівельник Ростислав Мельник, особливо якщо дістане підтримку партії Ляшка. Далі екс-депутат Львівської міської ради Артем Хмиз, може піти від Партії Порошенка. Не виключено, що на окрузі спробує свої сили Василь Куйбіда від НРУ.
Джерело: http://galinfo.com.ua/news/171490.html
Переглядів: 5448
|