Креатин для здорового спортивного харчування

Надрукувати
Реклама
16.12.2014
КреатинПроблема збалансованого харчування є актуальною для спортсменів-любителів, професійних бодібілдерів, шанувальників фітнесу та їх тренерів. Чільне місце у її вирішенні належить таким біологічним добавкам до основної їжі, як: протеїн, гейнер, креатин, амінокислоти. Їх головне призначення – покращання спортивних результатів, отримання додаткової енергії, нормалізація обміну речовин, підвищення сили та витривалості, збільшення обсягу м'язів, досягнення оптимальної маси тіла при інтенсивних фізичних навантаженнях.

В багаточисельному переліку видів біодобавок особливу роль відіграє креатин (creatine) із розряду амінокислот. Вперше його було виділено французьким вченим Шьоврелем із скелетних м'язів в 1832 р., а застосування розпочалося лише в кінці ХХ століття. Свою назву він отримав від грецького слова "Kreas" (м'ясо). А зараз виробники пропонують 15 видів цієї біодобавки скомбінованої з молекулами інших речовин. Зокрема, на сайті price.ua представлено креатин та суміші з ним у вигляді капсул, пігулок, порошків, жувальної гумки та рідини.

Серед них найбільш вивченим і апробованим є класичний моногідрат, в якому міститься 12% води. Цей найбільш вивчений і доступний креатин випускається у вигляді дуже дрібного порошку. До категорії"ветеранів" слід віднести й такі види, як ангідроус (без води), цитрат (з лимонною кислотою), фосфат, малат (з яблучною кислотою).

Майже 10 років тому з'явився креатин-етил-ефір з більш складним складом. Проте й до цього часу проводяться його дослідження щодо наявності побічних ефектів. Ще однією сучасною формою можна вважати креалкалін з вмістом лугу, який сприяє повній нейтралізації кислого середовища шлунку. До застосування рекомендуються також різновидності біодобавки поєднанні з молекулами винної кислоти(тартрат), магнія, глютаміном пептида та таурина ("Glutamine-taurine").

До останніх розробок належить креатин пролонгованої дії ("Time-released creatine"), перевагою якого являється властивість компонентів довше залишатися в крові при їх низькій концентрації. До категорії новинок належать і такі види, як: "складний ефір" ("Creatine ester"), ГМБ ("HMB"). Визначальними для назви тієї чи іншої добавки можуть бути форми їх випуску: жувальний ("Gum"), шипучі пігулки("Effervesctent"), рідкий ("Liquit").

Широкий спектр дії цієї добавки розкриває нові можливості її використання поза сферою спортивного харчування. Зокрема, для вегетаріанців креатин може стати повноцінною заміною, виключеного з їх раціону, м'яса. Як свідчать результати сучасних досліджень, для похилих людей креатин, при умові правильного вибору одного із його видів, здатен сприяти призупиненню небажаних вікових змін в організмі (зниження сили, схильність до швидкої стомлюваності, тощо). Він може застосовуватися також при запалювальних процесах кістково-м'язової системи, атрофії м'язів, а також як захисний засіб при ішемії та гіпоксичних умовах.

Проте, кожен із аспектів вживання будь-якого виду creatine передбачає попередню консультацію з тренером, лікарем відповідного профілю.

Переглядів: 4246

Ваш коментар буде першим

У даній статті коментарі вимкнено.
 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6106 днів)