У четвер, 15 січня, напередодні засідання сесії міської ради, відбулося позачергове засідання виконкому. Присутніми на засіданні були 10 осіб зі складу виконкому. Основне питання, яке було винесено на розгляд виконкому — затвердження бюджету міста на 2015 рік.
Відкриваючи засідання виконкому, секретар міської ради Тарас Метик наголосив на необхідності швидкого прийняття нового бюджету на 2015 рік, враховуючи реалії нинішнього часу і обставин, які склалися.
Оксана Савран — начальник фінансового управління більш детально поінформувала присутніх про те, яким чином було складено бюджет на поточний рік. За її словами, є розпорядження голови ОДА, щодо необхідності прийняття місцевих бюджетів у Львівській області до 16 січня. Також посадовець наголосила, що нині справді необхідно діяти оперативно, оскільки на центральному рівні приймаються нові закони, вносяться зміни до контрольних цифр, впроваджуються реформи, а на місцях, усе це, необхідно виконувати у короткі терміни. Щодо самого бюджету Дрогобича на 2015 рік, то він відповідає усім "можливостям" міста, як у дохідній, так і видатковій частині. Цьогорічний бюджет є особливим тим, що багато видатків, у зв'язку з децентралізацією, які досі забезпечувала держава, додалися до місцевих. Таким чином, бюджет потрібно приймати, а зміни можливі згодом.
Однак, варто наголосити й на тому, що у вирішенні глобального питання для міста, знову ключову роль зіграли, якщо це так можна назвати, політичні інтереси, які провалили прийняття бюджету виконавчим комітетом.
Група членів виконкому, яка представляє ГО "Майдан", запевняла усіх, що необхідно провести процедуру громадських слухань, а вже потім виносити бюджет на затвердження виконкомом. Однак юрист міської ради роз'яснив, що закон не зобов'язує до обов'язковості проведення такої процедури. Також цими членами виконкому було озвучено ряд інших претензій, які безпосередньо не є дотичними до питання бюджету — кадрові питання міської ради; оскільки ці члени виконкому, за їхніми словами, не є фінансистами, то їм було обмаль часу для ознайомлення з матеріалами (3 робочі дні для вивчення 7 друкованих сторінок з додатками); врахування думки громади і інші.
Щодо процедури проведення громадських слухань, а оскільки вона не є обов'язковою, то Тарас Метик роз'яснив присутнім, що це загальний бюджет і він стосується в основному бюджетних установ і структур міста. Відповідно з керівниками та представниками кожної зі сфер діяльності міста було проведено обговорення, а це — освіта, охорона здоров'я, культура, комунальне господарство, підприємці міста, військові учасники АТО на сході України та інші. Навіть питання, щодо збереження функціонування спортивних шкіл, які цього року забезпечує місцевий бюджет, і питання надання воїнам АТО матеріальної допомоги теж вдалося вирішити, — наголосив Тарас Метик.
Виступили й керівники відділів та управлінь виконкому міської ради, які визнають, що закладені кошти — це можливість проіснувати, а не розвивати місто, однак кожен із них наполягав на необхідності прийняття цього бюджету, оскільки потрібно забезпечити заробітну плату, оплату за харчування, медикаменти, провести розрахунки за спожиті енергоносії, розпочати заходи щодо проведення закупівель і інші процедури, а відтягування у часі призведе до кризи, яка може настати уже на початку лютого поточного року.
Однак, члени виконкому від ГО "Майдан" наполягали на своєму — необхідності порадитися з громадою. Однак конкретних пропозицій щодо зміни цифр, сум чи конкретних статтей у бюджеті озвучено не було. Єдине, що звучало — це те, що відбулася революція Гідності і потрібно радитися з громадою. Виникає логічне запитання: "А що, ті громадяни, які задіяні у вищезазначених сферах життєдіяльності міста і які знають роботу "з середини", і з ними було проведено обговорення — це не громада міста?". Мабуть кожен свідомий громадянин дасть собі відповідь.
Після довготривалої дискусії і переконань зі сторони кваліфікованих керівників, молоді активісти ГО "Майдан", які є членами виконкому, все ж таки не дослухалися до порад старших і провалили рішення щодо прийняття бюджету. Результати голосування: 4 – "за", 5 – "проти", 1 – "утрималися". Натомість вони висунули свою пропозицію — провести громадські слухання і аж після цього виносити проект бюджету на розгляд виконкому. Однак рішення не набрало відповідної кількості голосів. Результати голосування: 6 – "за", 4 – "проти", 0 – "утрималися".
Після такого голосування Тарас Метик звернувся до присутніх і наголосив, що оскільки нині не було знайдено порозуміння, а ситуація вимагає оперативних дій, то завтра проект бюджету буде подано на розгляд сесії, оскільки потрібно думати не про власні інтереси і керуватися амбіціями, а про життєдіяльність міста і громади.
Також Тарас Метик закликає усіх активних і компетентних громадян, яких цікавить бюджет міста на 2015 рік взяти участь у громадському обговоренні 16 січня 2015 року, о 9:00 год. у приміщенні сесійної зали, щоб після цього можна було з конкретними пропозиціями прийняти його на сесії міської ради.
За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому
Переглядів: 4863
|