Місто для людей

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Український Молодіжний Прорив   
13.05.2015
МістоДрогобич – місто багатої історії та традиції. Галицьке містечко, яке на перехресті мов та культур є духовним центром краю, а колись і промисловим. А колись нафтопереробним, а колись…

(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)

У місті формувались такі відомі особистості, як Іван Франко, Василь Стефаник, Лесь Мартович, Бруно Шульц та багато інших. У жовтні 1914 р. у місті побував у складі російської окупаційної армії молодий військовий кореспондент, згодом видатний письменник Олексій Толстой, який у нарисі "По Галичині" писав: "Дрогобич… - цілком уже європейське місто; на широких, освітлених електрикою вулицях – чудові будинки і красиві вілли…Це – заводське місто, де нафта, яка поступає самопливом з Борислава, переробляється на вазелін, бензин та ін.; тут же стоять великі спиртоочисні заводи". (за матеріалами "Нариси з історії Дрогобича. Від найдавніших часів до початку ХХI ст.")

Сьогодні це, так зване, цілком європейське місто плаче зі своєю інфраструктурою: розбитими дорогами, напівзруйнованими будівлями, численними забудовами і т.д., які не забезпечують на належному рівні функціонування міста. А влада в нас також "так звана" не поспішає…

"Сталий розвиток кожного населеного пункту має забезпечувати стратегічний план. У нашому місті вже приймалися кілька стратегій розвитку Дрогобича, які не можна назвати успішними, тому що вони розроблялися на засадах радянської системи управління містом, - діляться з нами думками викладачі кафедри загальноекономічної підготовки та маркетингу Інституту підприємництва та перспективних технологій при НУ "Львівська політехніка" (м.Дрогобич). - В основі всіх попередніх стратегій розвитку Дрогобича і країни загалом закладались інтереси держави, які превалювали над інтересами особи. Спорудження промислових та інших об'єктів в місті виходило не з інтересів мешканців міста, а з потреб держави, ігноруючи екологічну безпеку і вплив на розвиток регіону в цілому. Нові заводи і фабрики вимагали нових робочих рук, і для проживання працівників забудовували місто так званими "спальними" мікрорайонами. Інфраструктура таких мікрорайонів у місті нерозвинута, недружня для людини, непристосована для комфортного життя."

Саме це і змотивувало викладачів вищевказаної кафедри НУ "Львівська політехніка" спільно з МГО "Український молодіжний прорив" розробити Громадську Стратегію Розвитку Дрогобича. З метою створення сприятливих умов для професійної та економічної самореалізації, забезпечення комфортного життя, у п'яти районах нашого міста було проведене опитування дрогобичан.

А яким мешканці бачать своє місто? Загальна кількість опрацьованих анкет – 338. З них 36% складають респонденти віком від 21 до 30 років. Полярні позиції зайняли по 15 % опитаних, які охарактеризували Дрогобич, як "місто, в якому немає перспектив" і "я хочу, щоб тут жили мої діти". Аж 49% мешканців відверто відповіли, що "Дрогобич має суттєві проблеми і недоліки". Питання про головний недолік міста найбільш заплутало дрогобичан, якби це не було прикро, але місце знайшлось для кожного із запропонованих варіантів. 27% громадян відповіли – "відсутність умов для розвитку бізнесу", 20% - "відсутність місць для відпочинку", 19% - "робота комунальних служб", 18 % - "стихійний ринок у центральній частині міста" та 18 % надали свій варіант відповідей. Зате, в абсолютній більшості дрогобичани об'єднались навколо питання про перевагу міста – 68% стверджують, що це цікава історія та архітектура. Найважливішими напрямками розвитку м. Дрогобич опитані виділяють економічний – 44 % та туристичний – 22 %. Покращити життя у нашому місті може "активність громадських організацій" – так вважають 38 % респондентів, "послідовність влади" – 28%, "приваблення інвесторів" – 24%.

Такі є результати проведеного опитування. Якщо вас цікавить майбутнє нашого міста і ви маєте бачення його розвитку, запрошуємо до участі у розробленні Громадської Стратегії Розвитку Дрогобича. З цією метою формується робоча група з 30 осіб. За детальною інформацією звертайтеся: Красуляк Марта (0679319933) та Олег Дукас (0979502259, 0931533383)

Місто має бути для людей! Будуймо його разом!

Переглядів: 4010

Коментарі (14)
 
пизнише напишуть дрогобицька земля дала таких злодиив як радзик лисого лепкого моисеенка курчакив та багато багато инших позор будували дрогобич инши люди з перспективою а понаизджали чужинци и знищили гарне мисто дрогобич ганьба :cry :cry :cry
Рейтинг: 24+ -3-
 
водий, 09:08 13 травня 2015 р.
 
Не тільки місто для ЛЮДЕЙ, а і "народна" влада повинна все робити можливе і не можливе для тоі ж ЛЮДИНИ! Для того ми ту владу і найняли на роботу для нашого і іхнього нормального життя\бо влада то також ЛЮДИ\. А у нас переважно як? Дорвався до теплого крісла і уютного кабунету і в першу чергу думає про себе і сім*ю\може я і не правий\. Давайте посперечаємося!
Рейтинг: 17+ -1-
 
снайпер +, 10:20 13 травня 2015 р.
 
мда смішно. особливо центральна частина для свиней ой для людей.
Рейтинг: 13+ -1-
 
йцук, 12:02 13 травня 2015 р.
 
Якщо для відпочинку, екскурсії -то можна розглядати. А для життя- це кошмар.
Рейтинг: 8+ 0-
 
Лесик, 12:08 13 травня 2015 р.
 
Водію , звідки в тебе скільки злості. Зуб даю, що ти в житті нічого доброго не зробив , лише злорадствував із других. Тупа натура
Рейтинг: 4+ -14-
 
Олбга, 14:00 13 травня 2015 р.
 
Був в Дрогобичи тиждень з гостями, мисто сподобалось им, все супер крим обслуговування. Пишли на екскурсию в Св. Юра Церкву , крим того що заплатили по 20 грн, за вхид , ще 15 грн за фото , а щоб зайти на 2 поверх , ми видмовились 10 грн. Сумно але я видчув себе лохом, видати 35 грн з чоловика але ниякои екскурсий нам не було проведено так мисцими то . а то то. Мае бути сервис де тебе мають завчасно попередити за опалту всих послуг и провести екскурсию хоча би на 15-20 хвилин.  
А так пора вже заробляти на туризми тим бильше е що показати и люди готови за це платити.
Рейтинг: 13+ -1-
 
Федис М.Б, 15:20 13 травня 2015 р.
 
поки то шобло сидітиме в міськраді то перспектив у дрогобичі ніяких
Рейтинг: 18+ 0-
 
медвідь, 17:56 13 травня 2015 р.
 
Ви подивіться на м*ясний ринок! Біля нього пройти неможливо! Припарковані машини--одна коло одної і просто на тротуарі , (дорогій бруківці), з коляскою не пройти. Я розумію--зранечку привезли м*ясо, розгрузили і вступіться не для СВОГО комфорту---це пішохідна зона! Хто це має контролювати? Який там туризм!
Рейтинг: 25+ 0-
 
дрогобичанин, 19:40 13 травня 2015 р.
 
повна анархія в торгових рядах- ринок -базар-центр -- тут 18 століття-- без перспективне товариство--
Рейтинг: 12+ 0-
 
мешканець 2 Бича, 22:37 13 травня 2015 р.
 
Місто не для людей, ні для дітей, бо чиновники знахабніли до крайності. Член виконкому Сторонський зруйнував дитячий майданчик, на його місці побудував собі хату і на цьому не вгомонився і надалі хоче забрати землю дитячого майданчика, . аструвати.
Рейтинг: 14+ 0-
 
це жах, 23:43 13 травня 2015 р.
 
13 05 ще и воду видключили прибульци бида удрогобичи бандити при влади и вси зуб дають :cry :cry :cry
Рейтинг: 6+ 0-
 
водий, 07:43 14 травня 2015 р.
 
брехня що кріпацтво скасували, воно просто перейшло в іншу форму,
Рейтинг: 8+ 0-
 
Вася, 14:47 14 травня 2015 р.
 
а це тому, що наш народ з усім погоджується.
Рейтинг: 3+ -1-
 
вставайте раби., 21:03 14 травня 2015 р.
 
Тут перспектива тільки одна - їхати звідси. І чим далі тим краще. Бо це не лише ментальність Дрогобича, а більшість західної України. Спілкування з людьми з інших регіонів - доводить це.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Дрогобицький застій, 20:46 15 травня 2015 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6075 днів)