Оптимізацію світи і медицини у Дрогобичі поки що відклали
|
|
Останні новини Дрогобича
|
Написав(ла) Дрогобицька міська рада
|
28.05.2015 |
Сьогодні, 28 травня, на розгляд виконавчого комітету Дрогобицької міської ради було винесено питання щодо оптимізацію у галузях медицини та освіти. Виходячи з того, що до кінця року медицині бракує лише на зарплату працівникам 24-25 млн грн, одним з оптимізаційних кроків було скоротити 5 гінекологічних ліжок у Стебницькій міській лікарні, залишивши амбулаторне відділення. Однак через викликане невдоволення працівників лікарні, виконавчий комітет прийняв проміжне рішення - створив робочу групу, яка протягом місяця вивчатиме всі плюси і мінуси цього задуму.
Як пояснила начальник фінансового управління Оксана Савран, скорочення лікарняних ліжок у Стебницькій лікарні продиктоване вимогами часу і має раціональне підґрунтя. Ще кілька років тому обласна перевірка рекомендувала скоротити у цій лікарні 35 ліжок.
Ще більшою гостротою і обуренням освітян і батьківського активу, що чисельним складом прибули на виконком, супроводжувався розгляд оптимізації в освіті. Начальник відділу освіти Петро Сушко запропонував відкласти розгляд цього питання через втрату його актуальності, оскільки є вказівка оптимізаційні процеси в освіті підводити під модель адміністративної реформи. На таку пропозицію освітяни не пристали, натомість наполягали на обговоренні питання. До кінця року освіті бракує 24 млн грн, сааме цей дефіцит і постійні заклики з державних верхів узгоджувати освітню мережу з фінансовими можливостями спонукали шукати шляхів виживання, - позиціонував начальник відділу освіти Петро Сушко. Як додав посадовець, дворазові звернення до міського голови Стебника подати своє бачення проблеми – були безрезультатні.
Своєю чергою присутні на виконкомі освітяни говорили, що їх у проекті рішення виконкому обурило слово "ліквідація". Поза тим, вони заявили: оптимізацію сприймають нормально і основними способами її впровадження у школах бачать перехід на котли твердого палива і здачу вільних шкільних приміщень в оренду. Аргумент ненаповненості шкіл батьки спростовували тим, що закон ставить лише верхню планку наповненості класів – не більше 30. Тож не встановлюючи нижньої межі - держава гарантує утримання в класі мінімальної кількості дітей. Градус обурення в освітян знизився лише після того, як виконком не проголосував запропонованого проекту рішення.
В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик вкотре зробив наголос на тому, що відкритим питання оптимізації залишиться до часу запровадження адмінреформи.
Переглядів: 4236
|