Вчора, 3 червня, відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради, на якому розглядали питання про виділення земельної ділянки під будівництво сміттєпереробного заводу фірмі "Insil". На сесію прибули активісти міста, які після виголошення вимоги-звернення відкласти розгляд цього питання, ускладнювали роботу сесії акомпанементом криків і вигуків. У вимогах активісти розійшлися: одні критикували появу сміттєпереробного заводу через його ймовірну шкідливість, інші заявляли про підтримку будівництва такого заводу, однак наполягали на дальшому обговоренні питання на громадських слуханнях.
Оновлено 04.06.2015 о 14:30, додано 2 відео.
В. о міського голови, секретар міської ради Тарас Метик прийняв вимогу активістів до уваги і оголосив про припинення розгляду цього питання з дальшим винесененням його на обговорення громадських слухань. Однак запал висловитися по темі сміттєпереробного заводу у залі не вщухав.
Перед присутніми, зокрема, виступив заслужений лікар України Олександр Чебаненко, який і встановив контакт Дрогобича з німецьким інвестором. Він відзначив, що йдеться про сучасні і нешкідливі технології, додавши, що у Дрогобича залишається небагато часу - всього до 10 червня місто має визначитися із земельним питанням. У разі невизначеності місце Дрогобича в інвестиційному проекті посяде Полтава.
Непереконливим для огорнених сплеском емоцій представників громадськості був виступ члена робочої групи з питання сміттєпереробного заводу Володимира Кондзьолки, який передусім наголосив, що підставою будь-яких висновків може бути документ. Основний документ, зі слів промовця, це проект заводу, але для його створення має бути виділена земельна ділянка. Лише тоді можна залучити фахівців для оцінки шкідливості проекту. Ситуацію, що склалася, Володимир Кондзьолка прирівняв до терез, на вагах яких з одного боку є 60 млн. грн., а з іншого - сумніви. Тому так чи інакше вибір потрібно робити. Промовець запросив найголосніших критиків у залі виявляти ініціативу і долучатися до робочої групи - таким чином демонструвати себе в ділі, а не на словах.
Позицію Народного депутата України Богдана Матківського передала його помічник Ольга Головкевич. З її слів, нейтралізувати конфліктний заряд між владою і громадськістю можуть громадські слухання з питання побудови сміттєпереробного заводу.
У ряді виступів депутатів міської ради звучали застереження про наявність підводних каменів проекту, зокрема незрозумілість з реєстрацією підприємства-інвестора, підозрілі зміни у її керівному складі. Були і такі, що заявляли про потребу підтримати цей проект, нагадавши сміттєву кризу, яка спіткала місто у 2007 р., коли Дрогобичу був перекритий доступ до Броницького сміттєзвалища.
Припинив широку дискусію в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Він висловив певність, що цей проект вартий уваги, бо покликаний принести у місто зміни. Також керманич міста заявив, що радо дослухається до альтернативних пропозиції, спрямованих на позитивні зміни у Дрогобичі в цьому напрямку, від активістів. А ще Тарас Метик попрохав громадський актив міста більше не приводити до зали організованих гучних "хороводів" і не вносити дисонанс у роботу сесії.
Засідання позачергової сесії Дрогобицької міської ради:
Позачергове засідання виконкому Дрогобицької міської ради:
Переглядів: 3669
Коментарі (15)
Викликає стурбованість наявність серед "просувачів" проекту таких сумнівних прізвищ як кондзьолко та Чебоненко.
Подібні розводи були пять років тому, коли Кададійці хотіли там же будувати завод і закінчилося все повним пшиком після вимоги надати гарантії будівництва від банку кредитора . Кращим варіантом може бути ділянка на існуючому сміттєзвалищі біля с. Брониця, яка віддалена від населеного пункту Там так чи інакше вже засмічено. А в місті категорично не можна дозволяти, поскільки звезене сміття із регіону до початку його переробки постійно буде воняти. Ми ж не Німці . які вміємо відповідально ставитися до сортування і термінів переробки. Будь яке виробництво є складним процесом Завжди виникають непередбачені обставини.
Слушна пропозиція - дати землю в Брониці, там запасів вистачить на століття. А якщо комусь потрібна земелька в місті , ну то звиняйте. Втішає громадське суспільство яке формується в Дрогобичі - МОЛОДЦІ ! І чи є ще якась тема в якій не розбирається Влодко Кондзьолка, хоча тепер прийшов до теми в якій розбирається найкраще - сміття та гамно.
Чому в Дрогобичі жити так погано -бо є такі "дзідзьо" які ховаються, скриваються а то і маскуються під патріотів українців а самі сміття та гавно і ще без мозгів. Думається що ці людці є ворогами нашої держави, вони к у с а ю т ь с я з з під поли. Якби мав хоч трохи мозгів то прийшов би і запропонува щось гідне. Люди бутьте пильні і дивіться хто коло Вас стоїть, живе з вами рядом. Вони їдять хліб України тут живуть. а Україну не люблять.
Для того щоби завод був рентабельним, треба звезти сміття з цілого регіону іншому випадку немає потреби його будувати. Дивно чому про це неговорить КОЗЕЛКО. Він мабуть в долі. А тепер уявіть собі кожного ранку по 20-30 машин в Дрогобичі із Бориславським, Трускавецьким, СХІДНИЦЬКИМ, СІЛЬСЬКИМ А можливо ще і з Самбврським сміттям. ОТ тоді і зрозуміємо "патріотів" нашого міста.
хто такий Заслужений лікар ЧАБАНЕНКО знають всі, як знають те, що Метик та ЧАБАНЕНКО давні друзі і тому Чабаненко дае такі промови. Ці люди ніколи нічого доброго не робили і не зроблять . адже вся іх діяльність на теренах Дрогобиччини зводилася до самозбагачення
Сміттєпереробний завад це добре , але його має будувати ІНСІЛ Дрогобич ТЗОВ , із статутним фондом 14300 грн. ? Інша інформація не відповідає правді . І ОСНОВНЕ . А чому цей завод має бути під моїми вікнами , га ? Дрогобич яма з дурнями , то має бути ще й з гамном ? Чи вам дрогобичани всім пофіг де жити ? Як ні то де ваш протест ?
З другого відео видно як Шагала в черговий раз розвів виконком на бабки. Перш ніж брати кошти різних форм обовязково проводиться аналіз власних оборотних коштів, тобто пересвідчитись, що п-во не тільки здатне сплатити власні борги, а й має фінансові можливості для реконструкціі. Фінансовий стан цього п-ва надзвичайно складний, бо немає рішення суду щодо встановлення боргу перед ним за водоспоживання Трускавецьким водокананалом. Такі діі виконкому щодо надання дозволу в отриманні нових інвестицій неплатоспроможному п-ву можна віднести як розбазарювання бюджетних коштів. Комусь така оборудка вигідна, прикрившись колегіальним рішенням виконкому.
ТИ, банкір інвестиційний, скажи хоча б одну реальну інвестицію яка поступила в Дрогобич за сприяння влади? Стадіон, водоканал, співоче поле / за Гука / Сміттєпереробний завод принесе хіба купу сміття з усього регіону в місто! Ну і ха й він зупиниться на мінутку. Добрий господар недопустив б такого стану!