У Дрогобицькому районі люди протестують з приводу екологічних наслідків господарювання ТзОВ "Барком"
|
|
Новини Дрогобицького району
|
23.06.2015 |
21 червня 2015 року в с.Брониця Дрогобицького району відбулися громадські слухання за участю представників декількох сільських територіальних громад. Люди прийшли, щоб висловити свою тривогу з приводу екологічних наслідків господарювання ТзОВ "Барком", який має у цьому селі свинокомплекс, де, за словами людей, утримується до 20 тисяч поголів'я тварин.
(натисніть на фото для перегляду, всього 4 фото)
Фото 2, фото 3, фото 4.
На слуханнях було оголошено лист державної екологічної інспекції у Львівській області, в якому, зокрема, говориться:
"На ваше звернення щодо можливого зливання в р.Трудниця відходів діяльності ФГ "Барком" державна екологічна інспекція у Львівській області повідомляє наступне. У с.Брониця, Дрогобицького району, Львівської області знаходиться свиноферма ТзОВ "Барком". Поряд із земельною ділянкою, на якій здійснює діяльність вказаний суб'єкт господарювання, протікає меліоративний канал, який впадає в р.Трудницю. Працівниками Держекоінспекції було здійснено обстеження меліоративного каналу, який протікає поблизу ТзОВ "Барком" та русла річки Трудниця. Обстеження проводилось вверх по течії від с.Літиня до с.Брониця. Встановлено, що вода у вищезгаданому меліоративному каналі та в річці має жовте забарвлення та характерний фекальний запах. До проведення обстеження території ТзОВ "Барком" працівників Держекоінспекції не було допущено. В рамках проведення держконтролю відібрано ряд проб води, зокрема з меліоративного каналу в с.Брониця та річки Трудниця в с.Брониця, с.Добрівляни, с.Ролів, с.Літиня.
За результатами проведених інструментально-лабораторних досліджень в меліоративному каналі за с. Брониця з лівої сторони за церквою, який впадає у р. Трудниця виявлено перевищення норм граничнодопустимих концентрацій, згідно культурно-побутових норм по таких показниках:
- амоній (в перерахунку на азот амонійний) в 11,3 рази, хімічне споживання кисню в 2,9 рази, залізо заг. в 12,7 рази, розчинений кисень становить 3,2 при нормі не менше 4 мг/дм.куб.".
Люди вимагали від представників "Баркому" документально підтвердити своє право займатись господарською діяльністю в с. Брониця, зокрема, хотіли побачити дозволи архітектури, екологічних служб, однак їх їм не надали. За словами юриста "Баркому", ці документи йому необхідно витребувати з архіву.
Емоції зашкалювали. Присутній на слуханнях депутат Львывської обласної ради Михайло Задорожний кілька разів брав слово, щоб спрямувати дискусію в конструктивне русло – підготовку документу, яким передбачити конкретні терміни усунення тих чи інших порушень екологічного законодавства і забезпечення чистого довкілля. Хоч і тимчасово, та все ж вдалося дещо вгамувати пристрасті сільському священикові.
Врешті-решт домовились на зустріч з власниками ТзОВ "Барком", яку запланували на сьогодні, 23 червня, на 18.30. На ній надіються розставити усі крапки над "і".
Переглядів: 6902
|