Тарас Кучма про ситуацію між ТзОВ "ЕКО-КМГ" і КП "КМГ"

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Дрогобицька міська рада   
23.12.2015
Вивіз сміття у Дрогобичі1) З дозволу Дрогобицької міської ради 23 серпня 2011р між публічним акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" та комунальним підприємством "Комбінат міського господарства" був укладений договір кредитної лінії №2062-140 з максимальним лімітом кредитування у сумі 1 700 000.00 грн. На забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором між публічним акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" та Дрогобицькою міською радою складено іпотечний договір. Для отримання позики під заставу дозволено використати нежитлові приміщення, які станом на момент укладення цього договору перебували в оренді АТ "Ощадбанк" та Центру поштового зв'язку №3.

Вартість предмету іпотеки визначена шляхом проведення оцінки становила 5 662 000,00.

У зв'язку з невиконанням КП "Комбінат міського господарства" умов "Ощадний банк України" звернувся до суду з позовною заявою, у якій просив звернути стягнення на заставлене майно відповідача в сумі 1 942 456,04 грн. Рішенням Господарського суду Львівської області від 18.12.2012р позов задоволено, стягнуто з Дрогобицької міської ради шляхом набуття ПАТ "Державний ощадний банк України" права власності на нежитлові приміщення зазначені вище. Слід сказати, що при винесенні рішення господарським судом взято до уваги загальну вартість предмету іпотеки, встановлену шляхом проведення оцінки, яка становила 1 973 461,00 ( тобто, за вартістю на момент набуття права власності).

Таким чином, загальна вартість нежитлових приміщень потягом одного року зменшилась з 5 662 000,00 до 1 973 461,00,це при тому, що сума стягнення становила 1 942 456,04 грн. Отже, сума кредитної заборгованості 1 942 456,04грн. + судовий збір 38849,12грн. = 1 981 305,12грн. При такій оцінці (1 973 461,00) ПАТ "Державний ощадний банк України" нічого не повинен був повертати міській раді. Першочергова оцінка становила 5 662 000,00. Таким чином, оцінка нежитлових приміщень була занижена навмисно до суми кредитної заборгованості, яку мала повернути міська рада.

Оскільки на даний час вищезазначені нежитлові приміщення не реалізовані ПАТ "Державний ощадний банк України", звідси можна зробити висновок, що банк був зацікавлений не в поверненні грошових коштів боржником, а в набутті права власності на нежитлові приміщення.

Відповідно до ЗУ "Про іпотеку" передбачено право міської ради до дня продажу нежитлових приміщень на прилюдних торгах виконати вимогу за основним зобов'язанням чи ту її частину, виконання якої прострочено, разом з відшкодуванням будь-яких витрат та збитків, завданих іпотекодержателю, включаючи судові витрати, витрати на оплату винагороди залученим експертам (оцінювачам, юристам), витрати на підготовку до проведення

прилюдних торгів тощо. Таке виконання є підставою для припинення

реалізації предмета іпотеки на прилюдних торгах.

2) Рішенням Дрогобицького міськрайонного суду від 19.03.2015р. задоволено позов одного громадянина до міської ради про визнання права власності на нежитлове приміщення (котельні), на підставі того, що він користувався цим приміщенням понад 10 років (за набувальною давністю). У позовній заяві зазначено, що позивач користувався цим нежитловим приміщенням з 2004р., а саме зберігав в ньому свої речі (інструменти, господарський інвентар, автомобіль, тощо). Однак, ні в позовній заяві, ні в матеріалах справи немає підтверджень добросовісного володіння приміщенням. Окрім цього, не має і підтвердження часу володіння спірним майном (згідно законодавства більше 10 років).

З рішенням суду не погодилась міська рада і оскаржила його в апеляційному порядку.

3)Рішенням Дрогобицької міської ради № 692 від 27.07.12 КП"КМГ" надано дозвіл на створення господарських товариств, співзасновником яких можуть виступати іноземні юридичні та фізичні особи. Цього ж дня рішенням № 691 сесія затверджує відповідні зміни до статуту КП"КМГ" які також надають підприємству право створювати та бути учасниками інших господарських товариств і крім цього вносити належне йому комунальне майно в якості внеску до статутного фонду новоствореного товариства. 02.10.12 рішенням Дрогобицької міської ради № 735 надано дозвіл КП"КМГ" вносити до статутного фонду створюваного господарського товариства основні засоби: 8 сміттєвозів, 1 бульдозер, 442 контейнерів для збору сміття, 29 огорож контейнерних майданчиків.

Маючи розв'язані руки, КП"КМГ" незрозуміло звідки знаходить партнера словацьку фірму "AGROPELET", з якою в подальшому створює на підставі протоколу установчих зборів від 04.10.2012 та статуту - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКО-КМГ". При цьому в статуті ТзОВ "ЕКО-КМГ" за взаємною згодоювизначаються частки засновників, які у відсотках становлять КП"КМГ"-49%, ТзОВ "AGROPELET"-51%, що завідома ставить комбінат міського господарства в невигідне для нього становище, адже маючи 51% іноземна фірма може приймати будь -які рішення щодо управління та розпорядження майном спільно створеного товариства.

01.10.2013 комунальне майно (сміттєвози, бульдозер, контейнери для збору ТПВ, огорожі контейнерних майданчиків) було передане КП "КМГ" як статутний внесок до ТзОВ "ЕКО-КМГ" згідно з актом передачі. Цього ж дня ТзОВ "ЕКО-КМГ" передає в оренду КП "КМГ" зазначені сміттєвози, які ще день перед тим належали останньому-нонсенс. Це свідомі дії певних осіб, спрямовані на задоволення своїх інтересів.

На сьогоднішній день ТзОВ "ЕКО-КМГ" звернулось до господарського суду з позовом до КП "КМГ" про повернення сміттєвозів, які по факту знаходяться в останнього та стягнення з нього 239520 грн. орендної плати за користування цими сміттєвозами.

На жаль, з точки зору господарського законодавства вся ця оборудка підготовлено юридично грамотно. Зараз наші юристи шукають способи захисту та варіанти виходу з цієї тяжкої ситуації (проблеми) яка дісталась нам у спадок. Розглядаються різні варіанти.

Враховуючи це, зазначимо, що це була легалізована афер, наслідки якої можуть суттєво відбитися на економіці міста.

За іформацією юридичного відділу Дрогобицької міської ради

Переглядів: 5273

Коментарі (1)
 
Куча різної галіматничної інформації прочитав яка не вкладаєсья в голову простому пересічному громадянину. Тепер треба спитати де був на той час цей самий юридичний відділ Дрогобицької міської ради. І новопризначений секретар Міської ради демократ-свободівець п. О. ХРУЩ який був на цих сесіях де ці оборудки робились. Чому він не озвучував ці події може в долі був?
Рейтинг: 43+ -4-
 
Володя, 18:36 23 грудня 2015 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2025 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6101 день)