У Дрогобицькому районі сміттєзвалища загрожують екобезпеці

Надрукувати
Новини Дрогобицького району
23.03.2016
Броницьке сміттєзвалищеУчора, 22 березня, на полігоні твердих побутових відходів КП "Комбінат міського господарства" м.Дрогобича, що поблизу с.Брониця, відбулося виїзне засідання комісії з обстеження функціонуючого на території району Броницького полігону твердих побутових відходів, його впливу на навколишнє природне середовище, очолюваної заступником голови Дрогобицької райдержадміністрації Іваном Мізерником.

(натисніть на фото для перегляду, всього 3 фото)

Фото 2, фото 3.

Місто представляли радник міського голови з ЖКГ Василь Качмар, директор КП "Комбінат міського господарства" Андрій Янів. Були також присутні мешканці с.Брониця.

Учасники зібрання, оглянувши сміттєзвалище, констатували, що воно вже давно вичерпало свій ресурс і потрібно вирішувати питання щодо подальшого його функціонування. Тут не проводиться перешарування відходів інертним матеріалом, що призводить до їх гниття, що є місцем розмноження щурів та інших мишовидних рознощиків різних небезпечних захворювань. Нечистоти потрапляють у струмок, який протікає поряд. Їх вода несе до Волі Якубової, Добрівлян і далі за течією. Це, звісно, отруює екологію.

"Екологічні служби мали б моніторити такі об'єкти, давати громадськості інформацію, - зауважив заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. - Їх обов'язок робити це хоча б щокварталу, якщо не кожного місяця".

Службам райдержадміністрації доручено протягом тижня більш предметно вивчити стан справ на полігоні і подати аналітичні довідки. На їх основі й вирішуватимуть як будуть діяти далі. Можливо, доведеться звертатись до департаменту екології Львівської ОДА щодо заборони експлуатації сміттєзвалища.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, який ввійшов до складу комісії як представник громадськості, вважає, що місто має розуміти, що є проблема і її потрібно вирішувати.

За словами депутата, місто мало б укласти адекватний договір співпраці з Броницею і надати селу певну суму коштів як компенсацію мешканцям за шкоду, яку завдає сміттєзвалище населеному пункту. "На сьогодні місто платить 25 тис. грн. в місяць – це неадекватна сума, - каже М.Задорожний. - Був час, коли в рік платили 1 млн. грн. І це тоді, коли долар коштував 5 грн.".

За словами народного обранця, комісія буде постійно діючою і контролюватиме розроблений план заходів з оздоровлення довкілля, працюватиме до того часу, поки не буде наведено належний порядок. "Найголовніше, щоб відновити здорове екологічне середовище, щоб не потерпали люди від хворіб, спричинених сміттєзвалищем", - зауважив М.Задорожний.

Ще однією, не менш важливою проблемою, для району, є засмічення прилеглої території до дороги, якою возять сміття на полігон. "Проїдьте цією дорогою і побачите: за Броницею порядок, до Брониці – жах. Незважаючи на це, що ми цього року вже декілька разів прибирали узбіччя, - сказав керівник райавтодору Сергій Грибанов.

За його словами, сміття возять у відкритому транспорті і вітер його розносить і засмічує довкілля. Дорожники просять правоохоронців активно долучитися до боротьби за чисте довкілля.

У районі вирішили також взятись і за наведення порядку на Станильському сміттєзвалищі, куди впродовж багатьох років звозили сміття з Трускавця. "І хоч до Станилі вже 5 років не привозять тверді побутові відходи, проблема є, - зазначив заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. – Необхідно, щоб Трускавецька міська рад в найближчий час вирішила питання його рекультивації".

Переглядів: 6608

Коментарі (21)
 
Поставали руки в кармани. Хтось думаэ що ці персони будуть шось робити . Пан хай під своєю піцерією смітник поставить ато всьо в бичках :zzz
Рейтинг: 22+ 0-
 
йцук, 20:19 23 березня 2016 р.
 
Вітаю Вас, чуваки! та якось вже ніби-то йшла розмова про якийсь сміттєпереробний завод, що мали десь побудувати. І що? треба все робити так, щоб всім було добре. Ну не знаєте як той завод має виглядати? Не мієте на те все бабла? Але часто-густь тут в "ДІ" читаю, що до ДРОГОБИЧА приіжджають чуваки з за кордону! З тоі ж Польщі! Навіть і з . АМЕРИКИ! Та порадьтеся з даними людьми, поідьте до Німеччини. може там щось порадять, як ви всі не знаєте як то все зробити, навести порядок по питаннях сміття! Вирішуйте питання заводів! Тих приміщень, які стоять по Дрогобичу - без вікон і дверей! Навпроти польского КОСТЕЛА стоіть безхозна земля, кусок землі, обгорожене оце все парканом, а там вже все позаростало! Хтось видно то прикупив за копрійки, і усьо. не робить нічого, влада забери. Цетр міста! Одним словом - чиновники з РАТУШІ! Виберіть час, беріть блокноти + ручки+своіх радників і порадників і вйо по місту переписувати де що лежить погано і наводить жах на ДРОГОБИЧ! прапор вам в руки! Не ходіть один поза одним!
Рейтинг: 11+ 0-
 
снайпер +, 21:52 23 березня 2016 р.
 
Вот живу и вижу как собирают мусор у нас, стело белое, темное и цветное-все раздельно, бумага отдельно, отходы от кухни отдельно, общий мусор отдельно. Отходы химические отдельно. Мало того стоит бак где люди скидывают старую одежду и обувь, и кроме того раз в 2-3 месяца другая или таже организация собирает одежду секонд хенд, для этого заранее присилают каждому мешок для одежды и обуви. Вот так как в Дрогобыче мусор никто не зарывает и не выкидывает. Хлопок одежду потправляют на заводы и с него опять делают одежду и потом в магазине стоит что он сделан из переработки от старой одежды, всю химическую одежду легко переделывают на нитки и опять новую одежду. С пластика делаю опять пластик а также сделали завод по переработке в бензин. Еще ездит машины по кафе и ресторанам и забирают использованое масло после жарки, далее его переделывают и на машине стоит что эта машина и ездит на дизеле сделаном из подсолнечного масла и жыра. Бумага все переделывается обратно. С органических отходов которые собирают с каждого дома делаю чернозем а с обычного мусора сортируют на метал и остальное, остатки сжигают и делают с него газ который используют для отопления. Вот так делаю в западнойевропе. И это уже давно и привычно с 60 годов, знают все и добровольно делают и собирают и сортируют. Так землю как под Броницей никто не уничтожает. Броница для меня это мое детство, где я провел у бабушки и дедушки, там их могилы, там было экологически чисто и я малый пил воду с потика когда пас коров. сейчас наверно вода отравлена и запах уже ядовит. Вы травите себя, людей села и землю.
Рейтинг: 14+ -5-
 
Наблюдатель, 22:10 23 березня 2016 р.
 
ого.
Рейтинг: 2+ 0-
 
j, 22:16 23 березня 2016 р.
 
в ЄвропІ це добрий бІзнес, але не в нас Через корупцІю живемо у багнІ 
:cry :cry :cry
Рейтинг: 14+ 0-
 
, 22:32 23 березня 2016 р.
 
Мабуть той Задорожний має завдання землі сміттєзвалища прихватизувати або якийсь особистий заводик побудувати. Ось тут і розповідає як усе погано і так далі.
Рейтинг: 4+ -5-
 
до макса, 07:31 24 березня 2016 р.
 
Задорожний вже поміг місту з профтех училищами тепер ще поможе із смітниками району . А взагаліто це знакова подія що поїхали на смттєзвалище мабуть підбирають собі місця, давно на них сміттєві баки чекають!
Рейтинг: 15+ 0-
 
снайпер++, 08:26 24 березня 2016 р.
 
Згідно рішення виконкому Дрогобицької міської ради від 17. 03. 2016р за поданням директора КП "Дрогобицький ринок" п. В. Білогана надається дозвіл на торгівлю живими курчатами та рибою на вул. П. Орлика навпроти колишнього банку Надра.  
Здавалось би до чого тут Дрогобицький ринок і вул. П. Орлика. Торгували собі там два підприємці, ( як виявилось без оплати до міської казни) , ніхто з мешканців прилеглих будинків не заперечував. Тому до них повинні перенести торгівлю такими ж курчатами з центру базару. Робиться це для впорядкування вуличної торгівлі в м. Дрогобич.  
"Ви уявляєте собі, що залишається після їхньої торгівлі? Це Запах і т. д. Я ж не можу їх виставити їх там , де торгують жилізом. "-сказав п. Білоган, директор ринку на засіданні виконкому від 17. 03. 2016р на 3 год 10 хв 30 с. Дозвіл видається тимчасово на 9 міс до кінця 2016р. Відео засідання є в інтернеті.  
Мені просто шкода мешканців вулиці. Бо в центрі на асфальті хоча б позамітали, а тут це все г буде на траві. Враховуючи аномально спекотне літо я можу уявити той сморід . Я думаю що тут повинен втрутитися депутат округу та мешканці поки ще не прийшла весна.
Рейтинг: 3+ 0-
 
Екобезпека Дрогобича, 10:11 24 березня 2016 р.
 
Ne rozkazyi
Рейтинг: 0+ -2-
 
Ivan, 10:25 24 березня 2016 р.
 
Ця проблема буде до тих пір, поки влада міста, не на словах, а на ділі, залучить інвесторів з Заходу, для ведення прибуткового бізнесу-будівництва та роботи сміттєпереробного заводу. Досвід в Україні вже є, зокрема в Києві. І не тільки з сміттям, але й з небезпечними речовинами, що потребують окремої утилізації та переробки. ! 00-тисячне місто, разом з прилеглими регіонами, отримає порядок, чмтоту, покращиться екологічний стан. Єдина проблема виникне-це спротив приватних збірщиків вторсировини, проте ці люди могли б бути влаштовані на роботу на цьому підприємстві, з стабільною зарплатою та медичним страхуванням, іншим соц пакетом, що пересилить спротив. Живемо в 21-му столітті. Владо! Пора просипатись, а не робити по-старому, що приводить до колапсу! Голові міста, як спеціалісту по реанімації, слід виводити з примусового сну держчиновників, що мають відповідати за порядок в місті, за містом, екологічний стан, санітарний стан, здоров'я людей міста та району. Рухатись вперед, а не топтатись на місці. Сам ніхито не прийде вирішувати проблеми сміття міста. Це є проблемою влади міста, а громадськість має спонукати її це зробити!
Рейтинг: 7+ 0-
 
, 10:31 24 березня 2016 р.
 
задорожний вже поміг місту з райспоживспілкою і багатьма-багатьма іншими об"єктами
Рейтинг: 12+ -1-
 
пайпер, 12:12 24 березня 2016 р.
 
Задорожний Міісько щось рками розмахує і пояснює, а Янів Андрій в одному місці це все має , він же з будуна на очі єлі бачить. Про який благоустрій мрієте краще дайте Яніву похмилитись. :p :( :p
Рейтинг: 17+ 0-
 
лис микита, 12:47 24 березня 2016 р.
 
На сміттєзвалищі уже є свої постійні жильці. Об*єктив фотографа зафіксував невеликий клаптик землі. Якщо з подачі райдержадміністрації екослужба області закриє смітник, яким чином районна влада вирішуватиме квартирне питання поселенців? !
Рейтинг: 1+ 0-
 
Наталія, 14:09 24 березня 2016 р.
 
А Янів аж руки потирае
Рейтинг: 5+ 0-
 
тарас, 15:36 24 березня 2016 р.
 
Іронічні закиди в сторону, якщо ви думаєте , що це вас не стосується то дуже глибоко помиляєтеся. Адже стічні води з сміттєзвалища попадають у річку і течуть у Дністер, а там ваші діти купаються, беруть воду і. т. д. Якщо не ви то ваші родичі , або друзі потерпають і хворіють. Якщо ви так ставитеся до екології у Дрогобицькому районі то аналогічно це саме роблять у Сколівському і воду з річки СТРИЙ споживає Дрогобиччина. Тут не жартувати потрібно , а плакати. Дуже часто коли людина захворіє онко то дивується , а звідки ця хвороба, а з Броницького сміттєзвалища.
Рейтинг: 9+ -1-
 
Писакам, 18:02 24 березня 2016 р.
 
А що залишається громадянам робити? Це сміх крізь сльози. Десь на грані істерики. Чи має броницьке сміттєзвалище якусь альтернативу? Куди б його не перенесли , однаково загрожує довкіллю. Один вихід- сміттєпереробний завод, але це з фантастичної літератури , яку можна прочитати і невдовзі забути. А в народу вже виробився стійкий імунітет до винищення(роками), а ми ЖИВЕМО, на зло всім ворогам! Слава українцям!
Рейтинг: 5+ 0-
 
Наталія, 19:08 24 березня 2016 р.
 
Якщо, лише одну пропозицію , яку пропонують учасники цієї комісії буде виконано, а саме перешарування грунтом сміття , то 50 % проблем буде знято. Тому громаді потрібно підтримати ініціативу комісії. Дивує пасивність ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ,
Рейтинг: 0+ 0-
 
Так, 23:29 24 березня 2016 р.
 
Це Янів на фотто?
Рейтинг: 3+ 0-
 
ліза, 00:18 25 березня 2016 р.
 
Мужик з сигатерою це сільский собі голова Гріша. То ці селюка самі і собі обрали цього піяцюгу Гриця
Рейтинг: 5+ 0-
 
жит.с.Брониця, 20:36 25 березня 2016 р.
 
Дуже рiдко зоходжу в нет . Читаю про Дрогобич -одна лиш думка приходить . А чи вартi ви жити на тiй землi i так гадити , може вам вiйну перенести у ваш Дрогобич , га ? Щоб розум прийшов треба розгерачити вам там будинки , вулицi - тодi перестанете гадити i плювати один на одного . Може нехай кращi за вас люди будуть жити на цiй гарнiй землi , що будуть дбати за неi
Рейтинг: 9+ -2-
 
воля, 19:14 26 березня 2016 р.
 
Цаме тут і місце тим персонам, що на фото.
Рейтинг: 4+ 0-
 
дрогобичанин, 16:22 30 березня 2016 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6040 днів)