Учора, 22 березня, на полігоні твердих побутових відходів КП "Комбінат міського господарства" м.Дрогобича, що поблизу с.Брониця, відбулося виїзне засідання комісії з обстеження функціонуючого на території району Броницького полігону твердих побутових відходів, його впливу на навколишнє природне середовище, очолюваної заступником голови Дрогобицької райдержадміністрації Іваном Мізерником.
(натисніть на фото для перегляду, всього 3 фото)
Фото 2, фото 3.
Місто представляли радник міського голови з ЖКГ Василь Качмар, директор КП "Комбінат міського господарства" Андрій Янів. Були також присутні мешканці с.Брониця.
Учасники зібрання, оглянувши сміттєзвалище, констатували, що воно вже давно вичерпало свій ресурс і потрібно вирішувати питання щодо подальшого його функціонування. Тут не проводиться перешарування відходів інертним матеріалом, що призводить до їх гниття, що є місцем розмноження щурів та інших мишовидних рознощиків різних небезпечних захворювань. Нечистоти потрапляють у струмок, який протікає поряд. Їх вода несе до Волі Якубової, Добрівлян і далі за течією. Це, звісно, отруює екологію.
"Екологічні служби мали б моніторити такі об'єкти, давати громадськості інформацію, - зауважив заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. - Їх обов'язок робити це хоча б щокварталу, якщо не кожного місяця".
Службам райдержадміністрації доручено протягом тижня більш предметно вивчити стан справ на полігоні і подати аналітичні довідки. На їх основі й вирішуватимуть як будуть діяти далі. Можливо, доведеться звертатись до департаменту екології Львівської ОДА щодо заборони експлуатації сміттєзвалища.
Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, який ввійшов до складу комісії як представник громадськості, вважає, що місто має розуміти, що є проблема і її потрібно вирішувати.
За словами депутата, місто мало б укласти адекватний договір співпраці з Броницею і надати селу певну суму коштів як компенсацію мешканцям за шкоду, яку завдає сміттєзвалище населеному пункту. "На сьогодні місто платить 25 тис. грн. в місяць – це неадекватна сума, - каже М.Задорожний. - Був час, коли в рік платили 1 млн. грн. І це тоді, коли долар коштував 5 грн.".
За словами народного обранця, комісія буде постійно діючою і контролюватиме розроблений план заходів з оздоровлення довкілля, працюватиме до того часу, поки не буде наведено належний порядок. "Найголовніше, щоб відновити здорове екологічне середовище, щоб не потерпали люди від хворіб, спричинених сміттєзвалищем", - зауважив М.Задорожний.
Ще однією, не менш важливою проблемою, для району, є засмічення прилеглої території до дороги, якою возять сміття на полігон. "Проїдьте цією дорогою і побачите: за Броницею порядок, до Брониці – жах. Незважаючи на це, що ми цього року вже декілька разів прибирали узбіччя, - сказав керівник райавтодору Сергій Грибанов.
За його словами, сміття возять у відкритому транспорті і вітер його розносить і засмічує довкілля. Дорожники просять правоохоронців активно долучитися до боротьби за чисте довкілля.
У районі вирішили також взятись і за наведення порядку на Станильському сміттєзвалищі, куди впродовж багатьох років звозили сміття з Трускавця. "І хоч до Станилі вже 5 років не привозять тверді побутові відходи, проблема є, - зазначив заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. – Необхідно, щоб Трускавецька міська рад в найближчий час вирішила питання його рекультивації".
Переглядів: 6642
|