Дрогобицький ШШК "Софія": усі ми - єдина сім'я!

Надрукувати
Фоторепортаж
Написав(ла) Юрій Федчак, автор відео- та фотоматеріалів   
23.07.2016
Шахи у ДрогобичіКоли один індійський султан вперше в житті побачив шахи, він упав на коліна перед ними і став бити поклони. Його слуга, ледве стримуючи сміх, сказав: "Пане, це не ідоли для молитви, а фігури, які потрібно розташувати на дошці, а потім, рухаючи ними, грати". Звісно, що з часом змінювалися правила, вигляд дошки і фігур. Та і називались шахи колись зовсім інакше: чатранг, чатуранга, шатрандж. Але завжди і всюди люди вважали, що шахи володіють казковою силою, що в них прихована велика таємниця, і що з їх допомогою можливо вирішити найскладніші питання і навіть зробити вибір між життям чи смертю.

(натисніть на фото для перегляду, всього 44 фото і 1 відео)

Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9, фото 10, фото 11, фото 12, фото 13, фото 14, фото 15, фото 16, фото 17, фото 18, фото 19, фото 20, фото 21, фото 22, фото 23, фото 24, фото 25, фото 26, фото 27, фото 28, фото 29, фото 30, фото 31, фото 32, фото 33, фото 34, фото 35, фото 36, фото 37, фото 38, фото 39, фото 40, фото 41, фото 42, фото 43, фото 44.

Шахи зближують людей усіх континентів, служать справі миру і дружби, допомагають встановлювати дружні контакти між країнами з різними економічними системами. Недарма міжнародна організація шахістів ФІДЕ обрала своїм девізом слова "Gens una sumus" з однойменним Гімном – "Усі ми – єдина родина". Міжнародна організація ФІДЕ (FIDE – фр. Fédération Internationale des Échecs) створена у Парижі 20 липня 1924 року під час проведення Літніх Олімпійських ігор 1924. Федерація шахів України вступила до ФІДЕ в 1992 році. Відтак цей день у світі з 1966 року відзначається як Міжнародний день шахів. Дрогобич також взяв участь у цьому святкуванні силами Дрогобицького шахово-шашкового клубу "Софія" (директор – Петро Химин).

Захопливе видовище розпочалося 20 липня на площі Ринок у Дрогобичі. Зі святом Шахів привітали присутніх заступник Дрогобицького міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас, майстер спорту України з шахів Святослав Попович та кандидат в майстри спорту України Іван Летнянка. З нагоди міжнародного Дня шахів на майдані Ринок відбулася театралізована вистава за участю маленьких дрогобичан та сеанс одночасної гри з майстром спорту України з шахів Святославом Поповичем (м. Львів). Спочатку у строкатих костюмах шахових фігур під марш композитора Майкла Камена вийшли вихованці дитсадка № 15 "Лелеченька". "Фігури вишикувалися, готові до бою… і ми розпочинаємо наш бій!" – урочисто оголосив ведучий заходу Іван Летнянка. За підтримки кандидатів в майстри спорту з шахів Олександра Соловйова та Володимира Кузика ступали на оголошене місце шахової "дошки" живі фігури: пішаки, коні, ферзь, король... Ходи шахових фігур, які оголошував з мікрофона Іван Летнянка, відображав на дерев'яній дошці член Клубу Назар Зрайло. За всім спостерігали глядачі. Цікаво, що партія, яку представили діти на виставі "живих шахів", зіграна у 1857 році американським шахістом, уродженцем Франції Наполеоном Мараше і геніальним американським шахістом Полом Морфі. Пол Морфі, до речі, вважається першим шаховим вундеркіндом після створення сучасних правил шахів. Навколо цього видовища збиралися батьки дітей, вихователі дитсадка та перехожі. Маленькі артисти в образі шахових фігур розіграли блискучу гру, впродовж якої за 20 ходів було поставлено мат королю. Після такої вистави Іван Летнянка розповів захопливу історію про зародження шахів, їх роль у науці та житті тощо. Після цього епіцентр подій перемістився на тимчасовий шаховий майданчик біля стін кав'ярні "Фоксі-Роксі", де розпочався сеанс одночасної гри зі Святославом Поповичем. У цьому турнірі взяли участь як юні шанувальники інтелектуального виду спорту, так і дрогобичани літнього віку.

За підтримку у проведенні цього заходу Дрогобицький ШШК "Софія" висловлює вдячність завідувачу сектору з питань фізичної культури та спорту відділу молодіжної політики виконкому Дрогобицької міської ради Оресту Соломчаку за презентовані ним шахівницю і футболки для проведення "живих шахів", меценату Миколі Косовану, дрогобичанину Василю Багрію, за солодощі дітям – керівництву кав'ярні "Фоксі-Роксі", директору та вихователям дитсадка "Лелеченька" та всім тим, хто взяв активну участь у святкуванні. Цей захід подарував масу приємних і незабутніх вражень всім його учасникам та став яскравим свідченням важливої ролі Клубу "Софія" у спортивному житті міста. Читачам повідомляємо, що діяльність ШШК "Софія" повсякчас висвітлюється у спільнотах Клубу на Фейсбуці та Вк, місцевих ЗМІ.

Шахи – це не просто захоплива гра. Це – азарт і потужний рушій розвитку логічного мислення у гравців. Шахи є своєрідними вчителями, які змалку прищеплюють гравцям ази управління (керівництва), формують задатки військових стратегів, нагадують процеси програмування, що відбуваються у комп'ютері. Досвідчений шахіст може зауважити, що гра певним чином нагадує життя придворних з інтригами, військові баталії між ворогуючими сторонами і, нарешті, жертви, до яких іноді доводиться вдаватися заради поразки протилежної сторони. Шахи, воістину – це гра лицарів та шляхетних воїнів-переможців, яка сприяє формуванню еліти нації.



Переглядів: 5103

Коментарі (11)
 
Шановний п. Юрій, фігури розташовуються на шахівниці, а не "шаховій дошці".
Рейтинг: 15+ -3-
 
Василь, 18:15 23 липня 2016 р.
 
Оригінально. Надзвичайно цікаво. Воістину шахи - це гра інтелектуалів.
Рейтинг: 3+ -10-
 
Наталія, 18:55 23 липня 2016 р.
 
Головне почати, перед тим перечитати книжку 12 стульчикiв, а там стати депутатом i обiцяти золотi гори знедоленим людям, роздаючи гречку перед виборами. У когось нова iдея фiкс про НОВi Васюки чи може Новий Дрогобич.
Рейтинг: 4+ -1-
 
jes, 23:20 23 липня 2016 р.
 
Шановний пане Юрію, я двірник, коли Ви йдете ранком по вулиці, то хочете щоб вона була прибрана, чиста, Вас не цікавить, що я був втомлений, не мав мітли і т. д. , тобто Ви, цілком справедливо, вимагаєте від мене якісної роботи.  
Тому, ми читачі, хочемо щоб наші "журналісти", до яких Ви себе відносите, подавали нам якісну інформацію, не спотворювали нашу мову.  
Жоден з дописувачів не образив Вас, а ви вилили на нас відро помиїв, зробивши нас пияками, нікчемами.  
За два роки Вашої відсутності, як Ви самі пишете, трагедії не сталося, ніхто цього не помітив, а тому знайдіть собі інше заняття, де Ви зможете себе краще проявити і реалізувати.
Рейтинг: 22+ -4-
 
Василь, 07:27 24 липня 2016 р.
 
Дуже гарний піар , а які реальні кроки нашої влади. Юрій Кушлик , голова комісії з приватизації , Тарас Кучма і Ко , хочуть виселити з орендованого приміщення шаховий клуб та продати , а може і самому купити. Приміщення зна хз робиться на самому базарі і є ласим шматком. Чому наші журналісти не пишуть про це , а дешевий піар нікому не потрібний. Ваші панове представники влади дешеві і та аморальні рішення вже дістали.
Рейтинг: 17+ 0-
 
Шах, 08:38 24 липня 2016 р.
 
Це той Кушлик якИй майно за копійки продає. Треба щоб Добродомов провів розслідування.
Рейтинг: 10+ 0-
 
Оціньшик, 20:24 24 липня 2016 р.
 
Мене цікавить, куди поділись мої коментарі. Вважаю, що не порушила правила сайту. Якщо пан Федчак не сприймає справедливу критику на свою адресу, нехай знімає статтю і все.
Рейтинг: 7+ -8-
 
Наталія до М.Федиса, 23:18 24 липня 2016 р.
 
Тут розумні просто читають і дивляться, що подав сайт і якщо коментують, то по суті опублікованого, а недоумки в коментарях займаються провокаціями і різною фігнею. Визначіться, до кого належите.
Рейтинг: 7+ -3-
 
до Наталя, 14:12 25 липня 2016 р.
 
Пане Юрію, визначилася давно. Знання граматики-ознака освіченості.  
Кому, як не літераторам і журналістам, доносити простому люду правопис. Колись учні з радянських газет списували твори слово в слово, бо були впевнені, що написано без граматичних помилок. А що маємо зараз? Звернули Вам увагу на помилку, то і сприймайте це з подякою та виправляйтесь, а то вдаєтесь до образ. "Нє ковєркайтє" РІДНУ мову.
Рейтинг: 2+ -5-
 
Наталія, 00:35 28 липня 2016 р.
 
Наталя, з чого Ви взяли, що мене звати Юрій? Якщо Ви така велика "критикантка", то напишіть якусь свою статтю, зніміть на власну відеокамеру кліп (а не маєте - купіть), змонтуйте, зробіть фотографії (не маєте - теж купіть), вкладіть свою працю, знання, затратьте час, і то на безкоштовній основі, підпишіться нарешті своїм реальним прізвищем і тоді відчуєте, як це блохасті шавки гавкають із-за кута замість оцінити чиюсь працю і бажання просто допомогти. Кого цікавлять Ваші повчання, якщо Ви не вклали аніскілечки своєї праці, особистих грошей і часу для громади? Шах і мат Вам, Наталю.
Рейтинг: 7+ -3-
 
Ігор до Наталі, 11:31 29 липня 2016 р.
 
Шановний пане Ігор. Нікого я не повчаю (у кожного своя голова ), просто автору(стаття написана для народу) запропонувала , і не тільки я, викидати з рідної мови русизми. І все. (Вас це не стосувалося). Натомість, автор обізвав лайливими словами своїх читачів, які посміли дати зауваження. А потім свої коментарі видалив. Можливо , саме тому мої останні коментарі виглядають для Вас якимись повчаннями.  
Коли автори статтей, публікацій з неповагою ставляться до своїх читачів, (адже для них пишуть), тоді і не потрібно писати. Думаю, пояснила дохідливо. Від шаху втекла, а до мату ще далеко. ( я поставила плюс під Вашим коментарем). Дякую , повірте, щиро.
Рейтинг: 3+ -5-
 
Наталія, 13:59 29 липня 2016 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)