12 травня цього року на сторінці F4S у Фейсбуці з'явилася інформація про проведену всебічну експертизу екологічного становища сусіднього Борислава. Адміністратор сторінки виклав лист-відповідь Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА від 03.04.2017р. на запит депутата ВРУ Надії Савченко. Описані у листі результати досліджень викликають тривогу – місто не лише перебуває на пороховій бочці, але й споживає отруєну фенолами воду, дихає надзвичайно отруйним повітрям, а аналізи ґрунтів перевершують всі домисли: кількість ГДК (гранично-допустимих концентрацій – Юрій Федчак) важких металів перевищують норми до 40 разів!
(натисніть на фото для перегляду, всього 4 фото)
Фото 2, фото 3, фото 4.
Від результатів проведених аналізів в жилах холоне кров: наявні всі передумови для масового захворювання населення онкологічними, респіраторними хворобами та іншими важкими захворюваннями.
В опублікованому на сторінці документі, зокрема, йдеться: "Відповідно до матеріалів моніторингу, екологічний стан ґрунтів контрольних ділянок у центральній частині міста – забруднення помірно небезпечне. У ґрунтах поблизу автодоріг виявлено підвищений вміст свинцю (1-2 ГДК). Поблизу об'єктів нафтовидобувної інфраструктури та в районі озокеритової шахти забруднення ґрунтів передкризове. У ґрунтах відвалів озокеритовидобутку вміст рухомих форм цинку складає 1-1,4 ГДК, свинцю, нікелю, міді – на рівні ГДК, марганцю – 2-3 ГДК. Ґрунти поблизу нафтовидобувної інфраструктури занечищені міддю, цинком, кобальтом, нікелем, свинцем, кадмієм, ванадієм, причому концентрація валових форм нікелю сягає 10 ГДК, свинцю – 3 ГДК, міді – 20 ГДК, кобальту – 2 ГДК. Вміст нафтопродуктів коливається в широких межах від 0,6 до 8%. Дослідження поверхневих вод річок Тисмениці (надалі протікає через Дрогобич, впадає у річку Бистрицю, притоку Дністра – Юрій Федчак) і Понерлянки та вод криниць м. Борислава показало наступне. Води м. Борислава є хронічно забруднені фенолами, що пов'язано з нафтоносністю району та нафтовидобутком. Спостерігається значне зростання вмісту фенолів у водах криниць в період дощів і танення снігу внаслідок вимивання цих сполук із забруднених ґрунтів. В цей період показники фенольного забруднення в середньому перевищують ГДК у криницях в 20-30 разів та у річках – у 40-45 разів, хоча зафіксовані випадки, коли в паводковий період забруднення фенолами води у деяких криницях зростало до 40 ГДК і вище… На території міста виявлено ряд ліквідованих свердловин та дегазаційних свердловин, вміст метану у газових сумішах яких сягає вище 30%. Вивчення проблеми загазованості території Бориславського нафтогазового родовища показали, що основні чинники загазованості – геогенна міграція вуглеводневих газів через тектонічні порушення та техногенна міграція є явищами, постійними в часі і такими, які не можуть бути ліквідованими повністю, а вимагають сталих зусиль і заходів із зменшенням їх впливу на довкілля".
Відомо, що феноли при потраплянні в організм людини призводять до різких змін в клітинах кровотворної, хрящової та кісткової тканин. Тож звідки вони у Чорному морі – неважко здогадатися.
Далі подаю витяг коментаря адміністратора сторінки F4S.
"Як так? Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації знає про проведення моніторингу навколишнього середовища м. Борислав, а Бориславська міська рада нічого про це не знає. Дослідження навколишнього середовища проводились у 2014 та 2015 році за кошти, виділені з обласного фонду охорони навколишнього середовища. Плануються такі ж заходи у 2017 р. Цікаво також, чи знають в міській раді про польську компанію "SPOLGAS", що була зацікавлена у реалізації проектів, спрямованих на вирішення проблеми загазованості м. Борислава шляхом збору супутніх газів та вироблення теплоенергії"?
Мимохіть виникає запитання: а чи проводились подібні дослідження у м. Стебник, Дрогобич, інших населених пунктах Дрогобиччини? Чи досліджувалась якість води інших річок в районі та у сільських криницях? Хотілось би почути відповідь наших екологів.
Переглядів: 6921
|