Увага! Кір! Не забудьте про щеплення!
|
|
Новини
|
Написав(ла) Янківська Л.В.
|
14.07.2017 |
Станом на 10.07.2017р по м. Дрогобич зареєстровано 3 випадки, а по м. Трускавець 2 випадки кору. Перебіг епідемічної ситуації з кору у Львівській області вказує на чергове наростання епідемічного процесу. За І півріччя 2017 року зареєстровано 12 випадків, з них 10 серед дітей. Серед захворілих частка не щеплених осіб склала 58,3% (від редакції ДІ: а скільки батьків ще "купують щеплення" - платять, щоб щеплення записали, а не робили насправді).
За останні 15 років ріст захворюваності у Львівській області спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. На даний час ситуація в країні із захворюваності на кір ускладнюється, особливо в Ів.-Франківській, Одеській, Київській областях. Ріст захворюваності, насамперед, пов'язаний із низьким рівнем вакцинації.
Найкращий захист від кору – вакцинація. планова та за епідемічними показами (до 72 годин з моменту контакту із захворілим), необхідно звернутися до лікаря в поліклініку за місцем проживання для її проведення, ізолювати хворих, проводити вологе прибирання та часте провітрювання приміщення.
Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони слизових очей, носоглотки, верхніх дихальних шляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років.
Збудник кору - вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.
Клінічна картина
Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна з останніх двох днів інкубаційного періоду до п'ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38°С і вище, загальна слабкість, головна біль, сухий кашель, кон'юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипки виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-у добу висип покриває весь тулуб, а на 3-й – верхні і нижні кінцівки.
Ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.
Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:
- терміново звернутися за медичною допомогою - викликати лікаря додому;
- до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до мінімуму;
- повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;
- при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;
- використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов'язку );
- не займатися самолікуванням!
Зав. відділення організації
епідеміологічних досліджень
Янківська Л.В.
ДММВ ЛД ДУ "ЛОЛЦ МОЗ України"
Переглядів: 4313
|