16 березня, відбулося засідання комісії Львівської обласної ради з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури, під час якого депутати частково підтримали проект Перспективного плану Дрогобицького району. Про це повідомила «Львівська газета
Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський запропонував утворити на території Дрогобицького району 4 громади – Бориславську, Дрогобицьку, Трускавецьку і Меденицьку. Усі ці громади мають позитивний фінансовий баланс, чимале населення, тож будуть спроможними. Формат такого об’єднання підтримали представники Бориславської, Дрогобицької, Трускавецької та Меденицької рад.
Водночас проти виступили голови Східниці та Підбужа, які не хочуть входити у Бориславську ОТГ. У Східниці процес утворення ОТГ можна вважати достатньо успішним, адже, за словами селищного голови Івана Піляка, згоду на входження в ОТГ дали 7 з 9 сільських рад. Щоправда, утворення цієї громади ускладнює те, що Східницька селищна рада територіально належить Бориславській міській раді. І зробити її самостійною може лише Верховна Рада.
Як запевнила селищний голова Підбужа Марія Куцір, вона теж має 2 згоди на утворення ОТГ з 8. І бути у громаді з центром Бориславі підбужчани не хочуть через великі віддалі.
Зважаючи на це, голова комісії Володимир Саган вирішив поставити на голосування підтримку Перспективного плану по 3-х громадах – Дрогобицькій, Трускавецькій та Меденицькій, а Бориславську, проти якої є застереження у Східниці та Підбужа, наразі відкласти. Саме за це рішення і проголосували депутати.
У вівторок, 20 березня, проект Перспективного плану буде виставлений на розгляд депутатів Львівської обласної ради.
Як відомо, трускавецький мер Андрій Кульчинський лобіює формат об’єднання Трускавця зі Станелею, Модричами, Уличним, Доброгостовом й Оровом. Місяць тому він взявся активно об’їжджати бюджетні заклади міста – сумбурно й похапцем переконуючи людей у перевагах великої ОТГ.
Нагадаємо, що у 2016 році ГО «Рада міста» провела опитування щодо формату створення великої ОТГ. Трускавчани висловилися категорично проти, ця позиція була зафіксована підписами людей. На підставі цього «Рада міста» ініціювала та скерувала ряд звернень до Львівської ОДА, облради, до «Офісу реформ», до трускавецького міського голови та депутатського корпусу міста з пропозицією розпочати публічні консультації, круглі столи, громадське обговорення майбутнього формату Трускавецької територіальної громади. Однак міська влада ці пропозиції проігнорувала – жодних громадських слухань проведено не було. А сьогодні трускавчан ставлять перед фактом, що формат нової громади практично вирішений. Без їхньої згоди та підтримки
Переглядів: 3581
|