Кучмі загрожує позбавлення волі на строк до двох років
|
|
Останні новини Дрогобича
|
Написав(ла) Перо Народу
|
31.05.2018 |
Як нам стало відомо із офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції нещодавно останнє направило до національної поліції обґрунтований висновок, затверджений на засіданні агентства за результатами повної перевірки декларації міського голови Тараса Кучми. В даному висновку встановлено факт, що Тарас Кучма не дотримався норм антикорупційного законодавства, подаючи декларації за 2016 рік,
а саме він не вказав у декларації власний житловий будинок у смт Славське вартістю 637 383 грн. Нагадуємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Згідно цієї статті подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації можуть каратися позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Варто зауважити, що стаття 79 законодавства про місцеве самоврядування в Україні говорить, що повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. В цьому випадку Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.
Переглядів: 6424
|