Субсидія на комунальні послуги. Що змінилось?

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Редакція Дрогобич Інфо   
11.09.2018
Картинки по запросу субсидии    У серпні Мінсоцполітики презентувало відкритий онлайн-реєстр субсидіантів. Тепер кожен громадянин може перевірити, чи має він знижку на оплату комунальних послуг. Як працює реєстр і що варто пам’ятати про порядок нарахування субсидій, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю. 
Хто має право на субсидію?

   Субсидія – це адресна безготівкова допомога від держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг. Вона призначається на одного з членів домогосподарства, який зареєстрований у цьому житлі або ж офіційно його винаймає. Також оформити субсидію за місцем проживання можуть переселенці з окупованих Донбасу та Криму, навіть якщо вони не мають договору найму. 
   Варто зауважити, що 1 травня 2018 року уряд змінив підхід до нарахування субсидій, намагаючись зробити їх більш адресними. Сьогодні право на таку допомогу мають ті родини, у яких витрати на комуналку перевищують 15% доходу. При цьому вони не проживають в «елітному» житлі, не мають нового авто, не здають квартиру в оренду, не купували впродовж року дорогих речей (одноразово на суму понад 50 тис. грн), не отримували спадок тощо. 
    Якщо ж сім’я проживає у квартирі площею понад 120 м2 чи у будинку площею понад 200 м2, має автомобіль, якому менше 5 років, має прибутки від здачі помешкання в оренду, продажу квартири чи авто або, навпаки, придбала за останні 12 місяців земельну ділянку чи житло, зробила ремонт чи купила річ, платіж за яку перевищує 50 тис. грн, то така родина повинна буде оплачувати комунальні послуги в повному обсязі. Винятками є дитячі будинки сімейного типу, прийомні родини, а також ті сім’ї, які справді не можуть оплатити комунальні послуги. У такому разі вони повинні довести це Мінсоцполітики.
   Власне, компенсація витрат лише тим, хто реально цього потребує – стареньким бабусям, а не бізнесменам – головна мета нових критеріїв. Президент Петро Порошенко неодноразово наголошував, що «субсидії передбачені для тих, хто є найменш захищеним і хто не має грошей сплачувати чесну ціну». Сприяти цьому повинна також поява спільної бази отримувачів субсидій.
 
Навіщо відкритий реєстр?

   Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій запрацював у серпні. Вперше інформація про субсидіантів зібрана в одному місці й доступна публічно. Втім, з урахуванням закону про захист персональних даних. 
    Тепер не потрібно телефонувати чи приходити в управління соціального захисту, щоб з'ясувати, чи призначена вам субсидія. Достатньо лише відкрити в інтернеті сторінку subsidii.ioc.gov.ua. Ліворуч на сайті є панель, на якій слід вибрати поштову адресу житла: область, місто, вулицю, номери будинку та квартири. Якщо за вказаною адресою нарахована субсидія, то в таблиці на головному екрані з’являється відповідна інформація: статус субсидії, її обсяг за опалювальний та неопалювальний сезони, місцезнаходження особової справи отримувача, населений пункт тощо. При цьому у реєстрі не відображаються ані номер заяви, ані ім’я та прізвище отримувача чи інші персональні дані (наприклад, склад і доходи родини). 
   У Мінсоцполітики заявляють, що відкритий реєстр субсидіантів дозволить ефективно контролювати гроші, виділені з держбюджету, та підвищить адресність допомоги. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, під час створення єдиної бази було виявлено багато випадків шахрайства. Наприклад, людина отримувала субсидію одночасно за місцем проживання та реєстрації.  
«Коли ми побудували базу в єдину, знайшли понад 20 тисяч громадян, які отримували подвійну субсидію», – заявив Рева. Міністр підкреслив, що зі створенням реєстру такі махінації стали неможливі. Система сама видаляє двійників із бази, тож отримати субсидію двічі одна й та сама особа вже не зможе.
   У відомстві зазначають, що поки реєстр працює у тестовому режимі. Наразі автоматично перепризначено допомогу 2,6 млн родин. Решті, а всього минулого року було 6,5 млн субсидіантів, потрібно повторно звернутися із заявою і декларацією про доходи до органів соцзахисту населення. У Мінсоцполітики наголошують, що жодних інших документів не потрібно, а подати їх можна онлайн на сайті subsidii.mlsp.gov.ua
   Зокрема, переоформити субсидію потрібно родинам, які орендують помешкання, мають зміни у складі мешканців, хочуть отримати субсидію на тверде паливо. 
   За словами  експерта з питань ЖКГ Українського інституту аналізу та менеджменту Андрія Нікончука, зміна критеріїв у призначенні субсидій та створення єдиної бази – це крок до ефективнішого надання допомоги та підготовка до програми монетизації субсидій. Адже Україна слідом за країнами ЄС прагне зменшити кількість отримувачів державної допомоги і зробити це шляхом підвищення рівня життя населення. 
 
Матеріал Центру громадського моніторингу та контролю
 
 
Світлина від Ярослава Слово.
 

Переглядів: 4271

Коментарі (11)
 
Я трохи ходив на роботу заради субсидії, але порахували дохід жінки і мами котрі у хаті навіть не приписані і субсидії не буде. Можна спокійно звільнятись і присвятити увесь час возінню сигарет у Польщу.
Рейтинг: 19+ 0-
 
Вова, 07:57 11 вересня 2018 р.
 
у нас в Голландii все нормально платять-половину за хату вертають, за медичну допомогу, бесплатно любi лекарства, за дiтей платять до 21 року. Чим Украiна рiзниться, не знаю?
Рейтинг: 9+ -3-
 
Bef, 10:04 11 вересня 2018 р.
 
Сволочі верніть людям субсидії, чи хочете тікати, як Янукович.
Рейтинг: 21+ 0-
 
Усі на майдан, 10:17 11 вересня 2018 р.
 
Я би казав масово перестати платити. Усім газ не відключать. Якщо будем далі тихо сидіти і платити скільки скажуть, то вони ціни будуть кожен місяць піднімати. Люди не будьте німим, тупим бидлом, боріться за повернення субсидій. Власники машин на закордонних номерах свого добились, думаю, що повернути субсидії теж цілком можливо.
Рейтинг: 17+ -1-
 
Василь, 13:32 11 вересня 2018 р.
 
В мене в реєстрі субсидія є з травня по вересень а в відділі субсидій не має то кому вірити
Рейтинг: 4+ 0-
 
Анатолій, 15:32 11 вересня 2018 р.
 
Я проти субсидій. Ними користуються переважно багаті, ті які мають по 2, 3 квартири в яких живуть квартиранти, ті які мають вілли. Я вважаю, якщо людина будує такий особняк з благоустроєм у якому по три санвузли, фонтани , отримує субсидію то це абсурд. Виходить що вона живе за рахунок тих які працюють і сплачують податки для того щоб оплатити їм житло. Це тільки у нашій країні так може бути, но вони ще і нарікають на державу
Рейтинг: 9+ -13-
 
Вероніка, 16:41 11 вересня 2018 р.
 
Я теж маю 2 квартири і 2 машини, щоб це мати купу років пропрацював і працюю далі у Швейцарії, і не живу я за рахунок ваших податків. Саме ми заробітчани постачаєм живі гроші в Україну, а мою сім'ю позбавили субсидії. Українські чиновники дограються, що ми заберем сім'ї за кордон (багато хто уже так зробив) і тоді Українська економіка не отримає від нас ні копійки.
Рейтинг: 19+ -3-
 
До Вероніки, 19:49 11 вересня 2018 р.
 
Вероніка, бажаю Вам лиш одного - опинитися у лайні, і щоб Ви не змогли оплатити комунальні послуги. Тільки тоді зрозумієте пересічну людину. А то добре сидіти у бюджетній установі , заклавши нога за ногу, і мудрувати. На заробітки великі не хочете?
Рейтинг: 15+ -2-
 
Наталія, 20:08 11 вересня 2018 р.
 
При отриманні субсидій е ще багато різного роду нюансів. Всі вони зводяться до одного, відсіяти субсидіянтів особливо з числа тих , які насправді потребують цю адресну допомогу. Ця стаття брехлива. Без субсидій на сьогодні опинилось дуже багато бідних та малозабезпечених сімей з дітьми. Але чинуші на кшталт міністра РЕВИ ствердно говорять, що згідно оновленого закону (Постанова КМУ 329) ім вдалося обмежити багатіів у субсидіях. ВЛАДНІ ПРИДУРКИ ОБМЕЖИЛИ ЦІЕЮ ПОСТАНОВОЮ ВИКЛЮЧНО МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНІ РОДИНИ, ГАНЬБА ПЕРЕВЕРТНЯМ У ВИШИВАНКАХ. Більше вам влади народ не дасть. Бо влада на сьогодні е антинародна у всьому. Скоріш би ці вибори настали. Хоча нажаль і вибрати з того політичного лайна немае кого. Ось які реаліі Украіни після Майдану. НАЖАЛЬ.
Рейтинг: 15+ -1-
 
юрем, 08:59 12 вересня 2018 р.
 
Субсидії людям урізають, таким чином економлять бюджет. А ось видатки на утримання владних чинуш - не те що не урізають, ще й збільшують. Мають народ за дурнів.  
Я теж хочу жити нормально і забезпечено, щоб сім*ї вистачало на необхідне( розкошів не потребую), я згідна ще побідувати, щоб краще жилось моїм нащадкам. Але в сьогоднішніх умовах, коли той, "хто не працює" шалено багатіє, а багатіє за рахунок інщих, то змиритися не можу. Шляк має когось таки трафити.  
В Україні війна, держава бідна, тоді всі повинні бідувати, бідувати заради майбутнього. Але так не є. Один кріт гребе від себе, решта коритників тільки під себе. І не вдавляться?
Рейтинг: 13+ 0-
 
Наталія, 19:30 12 вересня 2018 р.
 
У ВР журналісти задавали депутатам запитання скільки коштуе буханка хліба , і що думаете знають , та ні. Незнають наші обдиранці народу , як живе іхній народ бо це ім до лямпи. Після того сюжету без сумніву можу сказати , що народний депутат - це злодій та бандит. Який прийшов у владу задля наживи та різного роду пільг. А війна для них як мама рідна , бо е на чому заробляти ( маю на увазі контрабанду сигарет та спиртного) і звісно е на чому піаритись перед народом.
Рейтинг: 11+ 0-
 
юрем, 20:00 12 вересня 2018 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)