Борислав – місто в якому немає води! Хто винен і що робити?!
***
Про проблеми неякісної води у Бориславі говорять не лише на регіональному рівні, але й на всеукраїнському.
У нашому сьогоднішньому випуску експертами є бориславчани, кінцеві споживачі ”водяної” неспроможності.
Отож, чому в Бориславі проблеми з водопостачанням і найважливіше – що робити?!
Скоро не тільки Борислав, а й весь регіон ( Дрогобич теж) залишиться без води. Швидкість вирубування лісів прямо пропорційна швидкості руху до обезводнення території. І ніщо нам не допоможе. Рівень води в криницях уже знизився. А все через людську жадібність. Ще з собою ніхто нічого не забрав , коли відходить у "кращий світ" - чотири дошки і землі трошки. Приходить людина на світ голою, голою і йде з нього. А оті багатства і маєтки, погоня за розкішним життям - мишача "возня".
До останнього дописувача. Артезіанські свердловини водну проблему не вирішать. А щодо наслідків вирубування дерев - глибоко помиляєтесь. Погано вчили біологію в школі. Дерева своїми коріннями "підтягують " підземні води вверх. Це навіть знають старшокласники (звісно хто вчиться, а не відбуває уроки). Штудіюйте посилено біологію.
прям так й бачу щоб по сопкам як в Забайкаллi яка без лiсiв текла вода, там сухо як в пустелi бо колись 50 рокiв тому тоже вирубали лiс. Вода просто щезла й артезiанська вода закiнчилась, воду возять машинами. Ви чим кращi вiд того Забайкалля, думаете природу обдурете, е нi, будете ще один в одного воду красти.
Все вiдбувається з точнiстю до навпаки, бiологiя тут нi при чому, а от гiдрологiя те що треба вам почитати. вчiть матчасть. "В лесной зоне влияние леса на уровень грунтовых вод многофакторно, но зависит главным образом от глубины их залегания и рельефа. При невыраженном мезорельефе (где перепад высот на поверхности земли не превышает 10 м) неглубокий уровень малопроточных вод под лесом понижается, потому что деревья задерживают на кронах и транспирируют влаги больше, чем другая растительность, а своими корнями, разрушая водонепроницаемые горизонты (при раскачивании, росте и отмирании корней), осуществляют биодренаж (Рахманов, 1984). После сплошной рубки леса, несмотря на возникающий слабый поверхностный сток, уровень вод повышается на 0, 5—1, 0 м, иногда происходит заболачивание. Такое «иссушение» почвы лесом происходит не только в лесной зоне. Зарубежные исследователи отмечают иссушение почв лесами особенно в местах систематических засух. В. Г. Высоцкий описал случай исчезновения малого ручейка в водораздельной, почти ровной, нераспаханной степи после возникновения Велико-Анадольского леса и высказал тезис: «Лес сушит равнины и увлажняет горы». В том, что лес увлажняет горы за счет горизонтальных осадков, мы уже убедились. Кроме того, как отмечал и сам Г. Н. Высоцкий, лес переводит поверхностный сток (сильно выраженный на безлесных горных склонах) в грунтовый и тем самым повышает уровень грунтовых вод.
той лiкбез засунь в дупу, я там був, й знаю коли нема лiсу й що буде, менi все одно я живу в Голландii, а от вам тiкати нема куди, бо бiльше не вiзьмуть. Ото вчення дурне для дуракiв писалось, як ота русска генетика та кибернетика. Ще нiкде в свiтiне було навпаки. Менi тут сувати псевдовисказування русских неучiв полiтикiв не прокатят, я бачив набагато бiльше й практику. Тут також були спочатку вирубали весь лiс, а потом його понову висадили, бо стала просто труба. Тепер вам поки не дойде, але за той час поки той лiс виросте вимре ваше населенняёЧужа краiна вам не поможеё