Місто – найпрозоріше в Україні, а бюджетні кошти освоюють, як усі.
На жаль, знову повертаємося до теми ремонту вулиці Михайла Грушевського у Дрогобичі.
Робіт тут, без перебільшення, чекало все місто. І для Дрогобича вони будуть коштувати 30 млн гривень. Гроші – з бюджету – це гроші громади. Тому ми не можемо не контролювати, як їх використовують.
Днями Дрогобич назвали найвідкритішим містом в Україні на Kyiv Smart City Forum. Це ознанчає, що відкритих даних у нас таки багато. Можемо їх досліджувати, аналізувати і повідомляти вас про різні цікаві та дещо підозрілі факти.
Наприклад, про технагляд – важливий елемент виконання робіт на будь-яких будівельних об’єктах. Є спеціальні фірми, які, відповідно до закону, стежать за тим, щоб роботи виконувалися згідно з проектно-технічною документацією, проводять огляд виконаних робіт, щоб все відповідало якісним та кількісним показникам, повідомляють про всі невідповідності, недопрацювання, погоджують Акти виконаних робіт і, взагалі, дивляться за тим, щоб всі ремонтні чи будівельні роботи були здійснені так, як того вимагають Державні будівельні норми.
Є інший шлях. Якби у Дрогобичі міська рада затвердила обов’язкові тендери для допорогових сум, як це працює у багатьох містах України, всі контракти на суми більше ніж 50 тисяч (це умовна сума), фірму для проведення технагляду на Грушевського довелося б обирати через тендер – хто запропонує найнижчу ціну, той і переможець. Але в нас так нема. Тому фірму яка здійснює технагляд робіт на вул. Грушевського шукав та обирав Департамент міського господарства.
Допорогові закупівлі тут не працюють. Хоч чинна влада неодноразово анонсувала це. Тому фірму для технагляду за ремонтом вул. Грушевського також обрали на свій розсуд. І звіт про підписання договору завантажили на сайті ProZorro.
Переглядів: 3183
|