Київський бізнесмен Олександр Мисишин власним коштом вивіз 36 тонн сміття з Дрогобича. У такий спосіб чоловік вирішив почати боротися із сміттєвою кризою, від якої місто потерпає з весни цього року. Він організував і оплатив вивезення сміття з переповненого сміттєвого майданчика, що розташований біля будинку його матері. Однак у Дрогобицькій міськраді заявили, що звернуться до поліції через нищення сміттєвого майданчика.
Про те, що Олександр Мисишин самотужки прибрав сміття, у четвер, 15 листопада, повідомило місцеве видання «ВАРТО – галицькі новини». Йдеться про сміттєвий майданчик за адресою вул. Володимира Великого, 2 у Дрогобичі.
Як розповів Олександр Мисишин ZAXID.NET, для цього він найняв техніку, яка вивезла сміття на один з полігонів за межами Львівщини.
Сміття з майданчика на вул. Володимира Великого, 2 у Дрогобичі не вивозили впродовж кількох місяців (скріншот з відео «ВАРТО – галицькі новини»)
«Я просто приїжджаю до матері, вона живе якраз поруч. З інших сміттєвих майданчиків міста, попри кризу, як-не-як сміття стараються вивозити кожні 5-7 днів. А цей майданчик [розташований] у такому доволі глухому місці і його не розчищали уже місяцями. Тут жахливо смердить і бігають щурі. Я просто не витримав, винайняв екскаватор і машину, домовився із керівництвом полігону за межами Львівщини і відвіз сміття туди. Загалом було 36 тонн сміття і довелось зробити кілька ходок», – сказав Олександр Мисишин ZAXID.NET.
Київський бізнесмен сам найняв техніку, щоб очистити цей майданчик (скріншот з відео «ВАРТО – галицькі новини»)
Мисишин не каже, куди вивіз сміття і не назвав витраченої суми, сказавши лише, що «це десятки тисяч гривень». Нагадаємо, що і дрогобицька влада, і Львівська ОДА, що забезпечує вивезення сміття зі Львова, тримають у таємниці адреси сміттєвих полігонів, куди вивозять відходи. Відомо лише, що переважну частину сміття вивозять за межі області.
Олександр Мисишин також додав: «Сьогодні цю територію ми продезінфікуємо. І я також домовився з кількома чоловіками, які будуть тут сторожувати, щоб люди не носили сюди сміття, а відносили його на сусідні майданчики, які прибирають частіше. І взагалі цією акцією я хотів показати місцевій владі, що при бажанні можна з усіма домовитися і вирішити проблему і в Дрогобичі, і в Брониці. Якщо ситуація не покращиться, то до мене долучаться інші мешканці Дрогобича і ми перейдемо до більш радикальних дій».
У прес-службі Дрогобицької міської ради ZAXID.NET підтвердили, що мерія не має стосунку до вивозу сміття з цього майданчика і сказали, що звернуться у поліцію через його нищення.
«Як сказав мені керівник департаменту ЖКГ Дрогобицької міськради Роман Москалик, місто не має відношення саме до цього вивозу сміття, який відбувся вчора на Володимира Великого, 2. Більше того, особи, які це зробили, зірвали огородження майданчика і привезли його під наше комунальне підприємство. Ми звернемось через це до поліції», – повідомив ZAXID.NET керівник прес-служби Дрогобицької міської ради Зеновій Квасній.
За даними аналітичної системи YouControl, Олександр Мисишин є співвласником близько десяти будівельних компаній. Також він на чверть володіє ТзОВ «ВІП-Енерго», яке займається видобутком дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, і на чверть володіє українсько-французькою компанією «Ніцца-Київ Інтернаціональ», яка займається оптовою торгівлею.
Нагадаємо, сміттєва криза у майже 80-тисячному Дрогобичі триває з лютого 2018 року, відколи мешканці сусіднього села Брониці, на території якого розташований полігон ТПВ, заблокували в'їзд до нього. Вони стверджують, що причиною блокування є недотримання міською владою Дрогобича санітарних норм. З того часу було кілька ухвал суду з вимогою розблокувати сміттєзвалище. Останню таку ухвалу Львівський окружний адміністративний суд виніс у жовтні, проте сміттєзвалище досі заблоковане, а міський голова Дрогобича Тарас Кучма називає це «тероризмом проти цілого міста».